"לגעת ברגש של העובד כדי לחבר אותו למקום העבודה"

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל רשתי
אבי יופה
תוכן שיווקי

גיל רשתי, מנכ"ל גיל רשתי אסטרטגיות תגמול, מציע לגופים ולארגונים להיות עם העובדים שלהם ברגעים מרגשים. "אחד הדברים המרכזיים שאני בוחן זה את הצעת הערך של הארגון לעובדים", הסביר רשתי בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית. "משמעות הדבר היא לקבל תשובה למה כדאי לי לעבוד במקום מסוים מעבר לשכר והטבות, תהליכי פיתוח קריירה, קביעות ועוד. היום כולם מבינים שזה לא מספיק".

רשתי, בעלים של חברה לייעוץ בתחום השכר וההטבות, מציע להסתכל על המצב כפירמידה עם שלוש שכבות. "בשכבה התחתונה יש את חבילת הבסיס, שכוללת שכר והטבות. חברה מציעה חבילה נפלאה עם שכר גבוה והטבות משמעותיות, אבל מדובר בעניין יקר ומניסיון אנחנו יודעים שזה לא משפיע על המחוברות של העובד.

"השכבה האמצעית בפירמידה מתייחסת להיבטים של קריירה  ו–well being. השכבה העליונה בפירמידה יוצרת בידול, ייחודיות ונוגעת ברגש. אם נשקיע מאמץ בשכבה העליונה נצליח גם לחזק את תחושת המחוברות. איך עושים את זה? משנים את התפישה ומפסיקים לדבר על שיטה אחת שמתאימה לכולם ועל העובד כמשהו כללי, אלא מדברים לתומר, ליובל, לרועי ולכל עובד ברמה האישית".

הדרך הנכונה לפנות לרגש של העובד התחדדה אצל רשתי בתקופת הקורונה, שבה חוויית העבודה נפגעה באופן משמעותי ונוצר למעשה נתק פיזי בין העובדים למקום עבודתם.

"עלה צורך לגעת ברגש של העובד באמצעות פתרון חווייתי ואישי, מפתיע ומרגש. ומה יותר מרגש מאירועים אישיים שכל עובד עובר בחייו. מיפינו את כל האירועים המרגשים, אישיים ומקצועיים, ויצרנו עבור כל עובד סרטון אישי שפונה אליו בשמו כדי לציין איתו את המאורע. הסרטונים האישיים גורמים לעובד להרגיש שהארגון רואה אותו ונמצא איתו ברגעים החשובים שלו", הסביר רשתי.