תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הצגת התכנית האסטרטגית של משרד האוצר לשנת 2017 בכנס אלי הורביץ

לכתבה

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, צפוי להציג בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה את תכנית משרד האוצר לצמצום אי השיוויון והורדת יוקר המחיה בישראל. הכנס יערך השנה בימים שלישי ורביעי, 24-25 למאי, במלון דן בירושלים. בכנס ישתתפו שורה של אישים מובילים במשק הישראלי: ראשי ממשל ומקבלי החלטות, בכירים מהמגזר הציבורי, גורמים מובילים באקדמיה ויושבי ראש ומנכ"לים של קונצרנים וחברות מהתעשייה, הפיננסים וההיי-טק

הכנס יעסוק באחד האתגרים המורכבים ביותר איתם מתמודדת ישראל בשנים האחרונות: כיצד ניתן לשפר את איכות המדיניות החברתית והכלכלית של ישראל לטובת הציבור כולו. שורה של מומחים מהארץ ומהעולם צפויים להציג בכנס רעיונות אופרטיביים, ובסופו של כל יום יגובשו הצעות מעשיות למקבלי ההחלטות.

את יומו הראשון של הכנס יפתחו יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ופרופ' יוג'ין קנדל, יו"ר הכנס, ומנכ"ל Start-Up Nation Central

כנס

הכנס יעסוק באתגרי הממשל והכלכלה, בהשפעה שיש ליציבות הפוליטית על יכולת הממשלה לקדם רפורמות ועל ביצועי המשק והמגזר העסקי, באפקטיביות השירות הציבורי ובדרך להטמיע חדשנות למשרדי הממשלה. יומו השני של הכנס יעסוק בעולם יחסי העבודה ההולך ומשתנה בסביבת שוק דינמי, במשבר השוק הפנסיוני ובסוגיית גיל הפרישה ובתפקידה של התקשורת הכלכלית בישראל.

דוברים

במושב הראשון יציג מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, את תכניות האוצר לשנת 2017, ובמוקד הדיון יעמדו מסקנות הוועדה לעידוד הצמיחה והגדלת הפריוןראשי האגפים יחשפו את תכניות העבודה אשר באחריותם- ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, יתמקד בשוק הנדל"ן הסוער, דורית סלינגר, הממונה על אגף שוק ההון, הביטחון והחיסכון תתמקד בשוק הפנסיוני ועו"ד דרור שטרום יציג את מסקנות הוועדה להגברת התחרותיות  במערכת הבנקאית. לאחר הצגת הדברים, יתייחסו לתכנית המשתתפים הנוספים במושב: ח"כ הרב משה גפני יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ד"ר יוסי בכר, יו"ר דירקטוריון בנק דיסקונט, שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ואלן פלד, מייסד ומנהל שותף ב .Vintage Investment Partners-  המשתתפים יגיבו  לתכנית ולמטרותיה וכן ליכולת להגשים את היעדים שהוצבו במסגרתה

המושב השני, בהשתתפות שרת המשפטים, איילת שקד, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, יתמקד בדרכים לשיפור אפקטיביות הממשלה בישראל.

פרופ' מומי דהן, מהאוניברסיטה העברית בירושלים, יציג מחקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה המשווה בין מדדים וקריטריונים שונים למדידת אפקטיביות השירות הציבורי והממשלה. המחקר בוחן את הקשר בין אפקטיביות הממשלה לבין משתנים כגון: ריכוזיות שלטונית ותקציבית, מקצועיות סגל השירות הציבורי והקשר בין שיטת הגיוס של עובדים ושכרם לאפקטיביות הממשלה, והאם השינויים בתחום מינויי הבכירים יסייעו לאפקטיביות המגזר הציבורי.

לאחר הצגת המחקר, יפתח דיון בהשתתפות משה דיין, נציב שירות המדינה, ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו ויו"ר הוועדה המיוחדת לבחינת הקשיים ביישום רפורמות בשירות המדינה, יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה וחיים שני מייסד ושותף כללי בקרן השקעות IGP לשעבר מנכ"ל משרד האוצר. שרת המשפטים איילת שקד, החברה יחד עם השרים יריב לוין ואבי גבאי בצוות ממשלתי מיוחד לפתרון סוגיית יכולת המשילות, תסכם את הדיון.

המושב השלישי יתמקד בחדשנות בשרות הציבורי. היכולת של החברה הישראלית להמציא עצמה מחדש ולהוביל תהליכי חדשנות, היא אחד מאבני היסוד של פיתוח החברה והכלכלה בארץ. לצד התהליכים המתקיימים בישראל, היכולת לקדם חדשנות בשירות הציבורי הפכה בשנים האחרונות למאתגרת במיוחד. במושב זה המתקיים בשיתוף עמותתStart-up Nation Central  והמכון לחדשנות, תוצג הצעה למודל הפעולה הנדרש מהממשלה, על מנת לקדם חדשנות מערכתית, לתמוך בקידום המיזמים, לטפל בחסמים ולהטמיע חשיבה לאורך זמן בסקטור הציבורי.

ההצעה תוצג לגברת מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצר, והדיון כולו ייפתח בהרצאה של ליאם מקסוול CTO, בממשל הבריטי, שיתאר כיצד ממשלת בריטניה מתמודדת עם אתגרי העולם הדיגיטלי.

הדיון יערך בהשתתפות שמואל (מולי) אדן לשעבר סגן נשיא בכיר באינטל העולמית ונשיא אינטל ישראל, מייקל אייזנברג, שותף-מייסד בקרן ,Aleph אייל גורה, יו"ר ומייסד Zebra Medical Vision, עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל, ד"ר יאיר שינדל ראש מטה ישראל דיגיטלית, פרופ' יוסף שפירא מבקר המדינה ועימאד תלחמי, יו"ר ומייסד באבקום.

דוברים

בסיום המושבים יתקיימו דיונים בקבוצות עבודה, בהן יוכלו משתתפי הכנס להביע את דעתם ולגבש הצעות אופרטיביות:

1. דיון בנושא יוקר המחיה בהובלת שרגא ברוש.

2. דיון בנושא חדשנות בשירות הציבורי, בהובלת פרופ' יוג'ין קנדל.

3. דיון בנושא אפקטיביות הממשל הציבורי, בהובלת ח"כ רועי פולקמן ויוחנן פלסנר.

4. דיון בנושא סוגיית הפנסיה ותעסוקת מבוגרים, בהובלת פרופ' נתן זוסמן, מנהל מחלקת המחקר וחבר בוועדה המוניטרית, בנק ישראל.

לאחר סיכום קבוצת העבודה מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, יעסוק בשאלה מי משפיע על מי- התקשורת על השלטון, או להפך? 

הערב ינעל ב"מושב בעמידה" על ממשל וכלכלה עם ליאור שליין, מגיש ועורך התוכנית "גב האומה" בערוץ 10.

כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה מאפשר למשתתפים לשמוע את דעתם של אישים מובילים בתחומם, ולהתרשם מרעיונות חדשניים ומעוררי השראה, אך גם להשמיע את דעתם ולהשפיע על גיבוש מסקנות רלוונטיות שעשויות להשפיע בפועל על מקבלי ההחלטות ועל החברה הישראלית כולה.

 לאתר המכון הישראלי לדמוקרטיה>>

לפייסבוק המכון הישראלי לדמוקרטיה>>

לטוויטר המכון הישראלי לדמוקרטיה>>

לכתבה הבאה בסדרה>>>