"ייחודה של חברת REMY בשוק נובע מהידע המעמיק שהיא רכשה לאורך השנים בכלל היבטי גידול הקנאביס"

חברת התאורה האגרונומית REMY מספקת תאורת לד מקצועית לחממות ומתקני גידול INDOOR. החברה היא המשווקת הרשמית של Fluence by OSRAM, החברה המובילה בעולם בתחום תאורת לד לקנאביס רפואי וייצור מזון, ומביאה לאופטימיזציה של מרכיב התאורה עם שאר מרכיבי הגידול: טיפול באוויר, השקיה ועוד

יובל בן משה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוספת תאורה אגרונומית בחממת גידול קנאביסצילום: Fluence by OSRAM
יובל בן משה
תוכן שיווקי

עם מעל ל-30 מגדלים פעילים ועשרות נוספים הנמצאים בשלבי תכנון ובניה, ישראל נחשבת כיום למעצמת קנאביס רפואי עולמית, ואף למודל לחיקוי בכל הקשור לרגולציית גידול קנאביס. למעשה נוכח התפתחותו העצומה של השוק בישראל, יכולים המגדלים כבר לספק את צריכתם של 100 אלף צרכני הקנאביס הרפואי בישראל, ואף למעלה מכך.

אחת החברות שעומדות בחזית התפתחות שוק הקנאביס הרפואי בישראל היא חברת REMY , המתמחה בתחום התאורה לחממות קנאביס ולמתקני גידול תוך מבני (INDOOR). החברה הוקמה בשנת 2008 כספקית תאורת לד לתעשייה, למסחר ולחקלאות ועם השנים הפכה החקלאות לזרוע הפעילות הראשית שלה. בשנים האחרונות מתמקדת החברה בעיקר בתכנון ואספקת תאורה ייעודית למגדלי קנאביס רפואי, ונוכח מקצועיותה הרבה ושירות הלקוחות המסור היא קנתה לה שם ומוניטין בענף המתפתח. הצלחתה של החברה לא נעלמה גם מעיני התעשייה העולמית ובשנת 2020 REMY חתמה על הסכם לשיווק בישראל של מוצרי חברת Fluence, החברה המובילה בעולם בתחום תאורת לד לקנאביס רפואי.

"אחד הדברים שמבדלים אותנו ב-REMY הוא השילוב של ידע מולטי-דיסציפלינארי עמוק בתאורה ובחקלאות המדייקת", מספר אלעד טובי, מייסד, CTO ומנהל הפיתוח העסקי של החברה, "במפגש הראשון עם לקוחות, אנו מנתחים את קונספט הגידול ומטרתו, מבצעים אפיון לטיפול התאורה האגרונומית הדרוש, משם עוברים לתכנון הנדסי של מערך התאורה, ורק לאחר מכן מספקים את המוצר. לאחר האספקה אנחנו מלווים את האינטגרציה של מערכת התאורה עם מערכות ותשתיות במתקן. הגישה שלנו היא שהלקוחות הם שותפים לדרך ואנו מלווים בפועל את המגדלים יד ביד במטרה לקצר את הדרך לאופטימיזציה".

אתם מספקים תאורה גם לחממות וגם למתקני גידול INDOOR?
"בהחלט, ועוד הרבה מעבר. אנחנו פוגשים הרבה אנשים יצירתיים שבונים מתקנים ושיטות גידול חדשניות, שונות מאוד מחממה ומתקן INDOOR סטנדרטי.

אם נתחיל בחממות, הרי שמגדלים רבים מבקשים לנצל את העובדה כי ישראל היא מדינת שטופת שמש, נוכח העובדה כי קנאביס הוא צמח שזקוק להרבה אור. הבעיה בהישענות על אורה הטבעי של השמש הוא השוני הגדול בין כמות האור לאורך עונות השנה, מה שאומר שאין אחידות בין תוצרי הגידול במחזורי הגידול השונים. על מנת לפתור את הבעיה הזו אנחנו מבצעים ניתוח של משטר התאורה של השמש בחממה ומתכננים מערכת תאורה פוטוסינתטית המשפרת את האחידות בעוצמת האור לאורך השנה. התאורה מביאה ליתרון כפול - הן בהגדלת התוצרת והן בייצור מוגבר של הקנבינואידים, כלומר החומרים הפעילים בצמח, שהידועים שבהם הם - THC ו-CBD".

תוספת תאורה פוטוסינטתית לגידול קנאביס צילום: Fluence by OSRAM

הזכרת את תפוקת הקנבינואידים, מדוע היא קריטית למגדלים?
"בישראל הקנאביס הרפואי מחולק לקטגוריות לפי אחוזי חומרי פעילים. אם המגדלים לא יגיעו לדרישות הסף של הרגולטור הם לא יכלו לשווק את המוצר על פי הקטגוריה שאליה הוא יועד, ויש לזה השפעה גדולה על תג המחיר".

סוג נוסף של פעילות הוא במתקני גידול INDOOR. כאן מדובר על מפעלי גידול סגורים בהם התהליך נעשה כולו בתנאי מעבדה. "אנו רואים לאחרונה יותר ויותר מגדלים שעוברים מגידול בחממות לגידול במתקנים סגורים", מסביר אלעד, "הדבר נובע מכך שהגידול במערכת סגורה המשלבת אקלים, השקיה ותאורה - יחד עם מערכת בקרה מנהלת את כל המשתנים האלה ביחד, מבטל את ההשפעה של עונות השנה ומפגעי מזג אויר וממקסם את רווחי המגדלים. הם בעצם שולטים בכל התהליך וקובעים בעצמם מתי תתרחש הפוטוסינתזה ובאיזו רמה. זה המשך ישיר של פתרון לבעיית האחידות השנתית בגידול בחממות". 

כיצד החיבור שלכם עם Fluence מהווה יתרון עבורכם בארץ?
"Fluence מובילה את שוק תאורת ה-LED לגידול קנאביס בעולם בעיקר בזכות הידע והמחקר המעמיקים שלהם. החברה מקפידה על פרוטוקולי מחקר מדעיים ועובדת עם מוסדות המחקר האקדמיים המובילים בעולם. כל אלו באים לידי ביטוי באפיון המוצרים, בליווי ובתוספת הידע שהם מביאים. כך הלקוחות שלנו מקבלים תחת קורת גג אחת ידע, ניסיון ומקצועיות מצד אחד, ומערכות תאורה מוכחות, מן הצד השני".

טימו בונגארצ מנכ"ל Fluence EMEA מחזק את הדברים ומספר על בחירתם לשווק את מוצריה בישראל, בכלל, ועל שיתוף הפעולה הפורה עם REMY במיוחד. 
"אווירת היזמות והחדשנות הישראלית מובילה להמצאות ופיתוחים עתידיים נהדרים. ישראל תשמור על מעמדה כמובילה בינלאומית בתחום ובמיוחד במקומות נוספים בעולם שפוגשים מגבלות דומות". 

"אמנם יש לנו הרבה ידע וניסיון אבל זה לא הכול. כדי להצליח באזורים שונים בעולם, אנחנו צריכים להבין את תנאי האקלים המקומי וכן את התרבות העסקית המקומית. אנחנו צריכים קירבה פיזית ללקוחות כדי לתמוך בהם לא רק בקנייה אלא אף יותר מכך ביישום לאחר האספקה, בכדי לוודא גידול מוצלח. בישראל מצאנו התאמה מושלמת לכך עם חברת REMY. אספקט אחד הוא השירותים שהם מציעים שיש בהם התאמה יפה אלינו והאספקט השני הוא הידע שלהם. אנחנו מנהלים דיוני עומק ומדברים את אותה השפה עם הלקוח", מסכם טימו בונגארצ.

מה החזון שלכם?
"להפוך לחלק משמעותי בהצלחה של מגדלים בישראל ומחוצה לה, ולעזור להם לגדל מוצר איכותי ואחיד שיתרום לאיכות החיים של הצרכנים". 

* אין בפרסום זה כל המלצה או עידוד להשתמש בקנאביס והוא אינו מהווה חוות דעת רפואית.