צמיחה סולארית |

"ללא תכנון ארוך טווח אין עתיד לאנרגיה סולארית"

כך אומר בעז פרסלר, יו"ר גולן סולאר, חברת צמיחה מובילה לפרויקטים סולאריים. גולן סולאר היא חברת אנרגיה משפיעה בארץ ובעולם ופלטפורמה ליזמויות אנרגיה שפונה ליזמים בנשמתם הרוצים לפעול בתחום האנרגיה הסולארית ולמצות את הפוטנציאל הכלכלי והאנרגטי של הנכסים שברשותם

גליה היפש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוחות סולאריים על גגות
לוחות סולאריים על גגות
גליה היפש
תוכן שיווקי

עולם האנרגיה המתחדשת בכלל והתחום הסולארי בפרט הוא תיבת אוצר לחלומות של יזמים, ליצירתיות ולמציאת הזדמנויות סולאריות לרוב. יחד עם זאת זהו עולם מורכב שכולל בתוכו סוגיות טכנולוגיות, משפטיות, מסחריות וכלכליות מגוונות וייחודיות.

גולן סולאר, חברת צמיחה מובילה לפרויקטים סולאריים היא חברת אנרגיה משפיעה בארץ ובעולם ופלטפורמה ליזמויות אנרגיה שפונה ליזמים בנשמתם הרוצים לפעול בתחומי האנרגיה הסולארית ולמצות את הפוטנציאל הכלכלי והאנרגטי של הנכסים שברשותם.

את החברה שהוקמה בשנת 2010 מובילים שלושה שותפים בני הגולן: בועז פרסלר, אייל בהרב ואורי ליברמן יחד עם צוות גדול, מקצועי, מיומן ונגיש שמספק מעטפת שירות מצוינת. בזכות הניסיון, הידע וההתמחות בתחום הטכנו-כלכלי והמשפטי שרכשו לאורך השנים, גולן סולאר היא חברת ייעוץ וניהול פרויקטים סולאריים המובילה בישראל.

בעז פרסלר יו"ר גולן סולאר, לראייתכם, איך מתקדם שוק האנרגיה הסולארית בישראל?

"סביב ועידת האקלים שנערכה לאחרונה, וההצהרות הרבות ששמענו, חשוב לדעת שממשלות ישראל עד היום אכן קבעו יעדים להפחתת גזי החממה ושילוב אנרגיות מתחדשות אך לצערנו, "משרדי הממשלה פעלו בטווח שבין פיגור לאפס" כפי שהטיב לנסח זאת מבקר המדינה בדו"ח מהימים האחרונים".

בעז פרסלר

במה שוגה התנהלות המדינה בתחום?
"חוסר בתכנון רצוף וארוך טווח בתחום האנרגיה הסולארית והאגירה מקשה על השוק להתפתח באופן יציב ובטוח, והשחקנים הבינוניים והקטנים, מתקשים לשרוד בתנאי חוסר ודאות. בנוסף, רשות החשמל מעדיפה במודע חשמל זול על חשמל ירוק, תוך עידוד שדות ענק של טייקונים המפיקים קוט"ש זול ודחיקת בעלי הגגות והיזמים הקטנים המייצרים חשמל ירוק יותר, יעיל יותר ומבוזר יותר המאפשר שילוב של עסקים קטנים ובינוניים בתנופת האנרגיות המתחדשות.

"ברמה הארצית, כבר שנים ידוע שיש בעיה קשה עם תשתיות החשמל שלא תיפתר בזמן הקרוב, אך לא ברור מדוע משרדי הממשלה לא מקדמים במקביל פרויקטים של אגירת חשמל המייתרים חלק מקווי ההולכה העתידיים".

כיצד לדעתך ניתן לקדם בכל זאת פרויקטים לאנרגיה סולארית בישראל?
"כמו שאמרתי לראש הממשלה, מר נפתלי בנט בוועידת הגולן בחודש שעבר, חשוב שהממשלה תפחית רגולציות ובירוקרטיה ותאפשר הקמת פרויקטים חדשניים ובמהירות, המלצתי לו גם להביט על מכלול השיקולים בייזום פרויקטים סולאריים כגון הפחתת הפליטות, הזיהומים והמחלות, ולא רק על המחיר הכספי המיידי של החשמל המיוצר".

מובילים פרויקטים בתחום הדו-שימוש

פרסלר מספר על הפרויקטים אותם מובילה החברה בימים אלה: "אנחנו מלווים פרויקטים שונים בתחומי הדו – שימוש כגון מאגרי מים ובריכות, מחלפים וקירות תמך ואפילו בתי עלמין וחממות", מסביר פרסלר. "בנוסף, אנחנו ממשיכים לקבל פניות רבות מלקוחות שהם מפעלי תעשייה גדולים, קיבוצים, מושבים ורשויות מקומיות שמעוניינים לשלב מערכות סולאריות בהשקעה רווחית ובטוחה".

"בעולם נכנסנו לשותפות עם חברה גדולה באמירויות – אשר בבעלותה חניונים, מחסנים ומאגרי מים – יחד איתם נביא את פיתוחי הטכנולוגיה בתחום הסולארי אל המפרץ הפרסי".

מה כולל הליווי של חברת גולן סולאר?
"הליווי כולל מיפוי הנכסים, הכנת פרוגרמה ותחשיבים לפרויקט, רישוי והיתרים מול הרשויות ועריכת מכרזים מול חברות סולאריות וקבלנים. הבחירה בספקים נעשית בהתאם לדרישות הלקוח. במהלך הקמת הפרויקט, אנו מלווים את ההתקנה באתר, מפקחים על העבודה בשטח, מוודאים שהמפרט תואם לתכנון, מלווים בדיקות וסיורים של חברת החשמל, עד לשלב חיבור המערכת לרשת החשמל.

לאחר החיבור, אנו מלווים את הלקוח בפתיחת ספק בחברת החשמל ומנטרים את ביצועי המערכת בחודשיים הראשונים על מנת לוודא שהכל תקין והתפוקות תואמות לצפי. במשך חיי המערכת אנחנו, במרכז הבקרה של גולן סולאר, מנטרים את ביצועי המערכות בעזרת צוות אנושי רחב, המספק מענה אנושי אישי ועל ידי תוכנה ייחודית שפותחה אצלנו המאפשרת התראות ובקרה ברמה גבוהה ביותר".

יש לך טיפ ליזם חדש באנרגיה סולארית?
"מניסיוננו, בגלל שאין עדיין אסדרה לגגות קטנים לשנת 2022 ומשום שאסדרות חדשות בדרך כלל פחות רווחיות משנה לשנה, כדאי לבעלי גגות לתפוס מכסה לפני תום השנה הנוכחית, כדי להימנע משנמוך תנאים הצפויים בהמשך על ידי רשות החשמל".

ליצירת קשר