תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יומן האירועים הכלכלי המצפן שלכם בשוק ההון

חלק בלתי נפרד מן המסחר בניירות ערך הינו קיומם של מספר רב של נתונים פיננסיים המפורסמים במועדים קבועים ומהווים אינדיקציה לפעילות הכלכלית המתרחשת ברמת המדינה. שימת לב לנתונים אלו הינה חלק בלתי נפרד משגרת יומם של הסוחרים והם תורמים רבות להבנה רחבה ועמוקה יותר של הזירה המרתקת המרכיבה את הפעילות בשוק ההון

ברוקר מול צגי מסך של מניות
Dreamstime

נתונים כלכליים אלו מתפרסמים במועדים קבועים בכל מדינה בה מתנהלת פעילות קבועה וסדירה של מסחר בניירות ערך. הנתונים עצמם מפורסמים על ידי הרשויות הממשלתיות, השואבות את הנתונים באמצעות גופים דוגמת בנקים מרכזיים ולשכות לנתונים סטטיסטיים, האחראיים מצדם להנפקת נתונים אמינים ומדויקים המהווים סטנדרט מקובל בעולם כולו.

לכל אחד מן הנתונים שמתפרסמים במועדים קבועים מתלווה הערכה הנוגעת לתוצאתו הסופית. לדוגמא, נתוני האבטלה בארצות הברית מפורסמים במועד קבוע אך טרם יציאת הנתון הסופי ניתן לראות מהן ההערכות של אנליסטים מובילים אודות הצפי. טבלאות הנתונים מתחלקות לשניים טרם הופעת הנתון ניתן לראות מה חושבים המומחים שתהיה תוצאתו ועם פרסומו יופיע נתון האמת לצידה של אותה הערכה. מעניין לראות כי במקרים בהם טעו האנליסטים בהערכתם בהפרש ניכר, יגיב השוק בתנודתיות חזקה בהשוואה למקרים בהם הם דייקו בתחזיתם.

כדי להצליח בשוק ההון אתה זקוק לטכנולוגיה שדוחפת אותך להישגים

לפניכם מספר נתוני מפתח המתפרסמים בשוק האמריקאי אחריהם חשוב ומעניין לעקוב בעל מנת להישאר עם האצבע על הדופק. לסוחרים מתחילים מומלץ להתחיל ולהכיר נתונים אלו ולנסות להבין כיצד הם משתלבים בתמונה הכללית ומשפיעים על הלך הרוח הקיים בתעשייה וכמובן, על ניירות הערך והמטבעות אותם אתם מחזיקים, או מתכננים להחזיק, בחשבון המסחר שלכם.

1. Interest Rate Decision

 קביעת הריבית

קביעת שיעור הריבית הינו אחד הכלים המשמעותיים של הבנקים המרכזיים בניסיונם לשלוט בשוויו של הכסף ולווסת את הפעילות הכלכלית. כיום, לדוגמא, משמרים הבנקים המרכזיים ריבית נמוכה על מנת לעודד צרכנים פרטיים ובתי עסק להמשיך וליטול הלוואות בריבית נמוכה, כאלו שבהם ניתן לעמוד ולתחזק מגמת צמיחה על חשבון פיחות בערך המטבע. הגוף האחראי על פרסום הנתון בארה"ב הינה וועדה פדרלית  (FOMC) ובשאר מדינות העולם מבצעות את החלטת הריבית וועדות מוניטריות בסגנון דומה.

2.  (CPI) consumer price index

מדד המחירים לצרכן

מטרתו של מדד המחירים לצרכן, המפורסם אחת לחודש, היא לבדוק את השתנות המחירים של סל מוצרים ושירותים הנצרכים על ידי משקיי הבית. נתון זה מהווה כלי מרכזי במדידת אינפלציה ומלמד רבות על הלך הרוח הכלכלי השורה בשוק.

מצפן על רקע איורים פיננסיים
Dreamstime

3. Consumer Confidence (CCI)

מדד אמון הצרכנים

מדד חודשי זה דוגם כ-5000 בתי אב ומטרתו לבדוק מהי מידת האמון שמביע הציבור במצבה הנוכחי של הכלכלה. האם רמת ההוצאה עולה בחודש מסוים או שמא בוחרים הנדגמים להתכנס לטובת חיסכון באותו החודש?

4. Non-Farm Payrolls (NFP)

מספר המועסקים במגזר התעשייתי

דו"ח זה מתפרסם גם הוא אחת לחודש ומבטא את רמת התעסוקה והשינוי שחל בה במהלך החודש שחלף במגזר התעשייתי בארה"ב. מדובר למעשה בנתון אשר מראה כמה עובדים נוספו או נגרעו מן השוק האמריקאי בחודש שחלף. לנתון זה השפעה מידית על שערי המטבע, במיוחד במידה וחרג מתחזיות האנליסטים. נחשב לאחד מן האינדיקטורים החשובים לצמיחה וסוחרים מנוסים רבים ממתינים לו באדיקות על מנת לנסות ולמנף שינויים בולטים בשערי המטבע לטובתם.

5. Durable Goods Orders

 הזמנת מוצרים ברי קיימא

נתון זה מתפרסם אחת לחודש על ידי לשכת המידע של משרד המסחר האמריקאי ומתייחס לקניית מוצרים שהשימוש בהם נעשה לטווח ארוך, דוגמת ציוד תעשייתי, רכבים ומוצרי חשמל למיניהם. נחשב לנתון משמעותי ביותר המעיד על נכונתו של הציבור להיכנס להשקעה רצינית וגבוהה מן הממוצע. אחת הסיבות להותרת הריבית הנמוכה על כנה היא רצונו של הממשל להמשיך ולעודד צריכה מסוג זה, לא אחת על חשבון ניפוח החוב של משקי הבית והעסקים המקומיים.

חדש בישראל: פלטפורמת המסחר המקצועית של וול סטריט עכשיו כאן>>

איש עסקים אוחז בתיק על רקע גרף פיננסי
Dreamstime

6. international Trade Balance 

 מאזן הסחר הבינלאומי

דו"ח זה מעניק אפשרות להבין מהו המאזן בין יבוא לייצוא במאזן הסחר הכללי. מאזן חיובי מתקיים כאשר המדינה מייצאת יותר מאשר מייבאת ולהפך. גידול בייצוע מעיד על גדילת התוצר הלאומי אך במקביל יש לשים לב כי דווקא גידול ביבוא מעיד על התגברות הצריכה בקרב משקי הבית, המהווים את המנוע המרכזי לצמיחה כלכלית.

7.Purchasing Managers Index  (PMI) 

מדד מנהלי הרכש

מדד חודשי זה מודד את הפעילות הכלכלית בקרב המגזר היצרני בארה"ב. נתון זה נגזר ממידע המסופק על ידי חברות המדווחות על פעילות דוגמת יצור, תעסוקה, הזמנות חדשות ומלאים ומבטא התרחבות או התכווצות בסקטור היצרני. המדד מבטא התרחבות בפעילות המגזר כאשר ערכו מעל 50%, והאטה כאשר ערכו מתחת ל-50%.

השאיפה קבלת מידע שוטף מן הברוקר אצלו מתנהל חשבון המסחר שלנו

כמות המידע הקיימת ברשת אודות שוקי ההון העולמיים היא פשוט אדירה. בתוך אותו שטף של נתונים חשוב לבצע מעקב שוטף אודות האירועים הכלכליים המרכזיים  במטרה לנסות ולאתר מגמות בולטות בשווקים.

General Trade מפרסמת סקירות ונתונים על בסיס יומי ומעניקה לקהל הסוחרים מידע שוטף אודות המתרחש בשווקים במטרה ליצור חממה של אינפורמציה האמורה לסייע בקבלת החלטות ותורמת רבות להבנת העולם המרתק של מסחר בנסדק.

כדי להצליח בשוק ההון אתה זקוק לטכנולוגיה שדוחפת אותך להישגים