תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הילארי ודונלד בישורת האחרונה. ואיך יגיבו השווקים לתוצאות הבחירות?

הבחירות בארה"ב נחשבו מאז ומעולם כאירוע שיא בפוליטיקה האמריקאית אך נדמה כי אלו המתקיימות כרגע הן האמוציונאליות שנערכו אי פעם

סיכות של קלינטון וטראמפ
Dreamstime

הילארי קלינטון ודונלד טראמפ אינם מתמודדים שגרתיים ולמתבונן מהצד נראה לא אחת כי שניהם מהווים ברירת מחדל ותו לא בעבור הבוחר האמריקני הממוצע. לרוב, זהותו של הנשיא/ה הנבחר אינה משפיעה באופן מידי על השווקים אך הפעם, ובמיוחד אם ייבחר טראמפ למשרה, תיתכן השפעה מעניינת על השווקים גם בטווח הקצר.

אחת למספר שנים מושפעים השווקים מאירוע מאקרו כלכלי משמעותי המשפיע במישרין על אחזקותיהם של הסוחרים בניירות ערך. האם תוצאות הבחירות בארה"ב ישפיעו על השווקים באופן משמעותי וייצרו הזדמנות השקעה מעניינת בטווח המידי?

מהי, אם כן, משנתם הכלכלית של המועמדים?

נשיאי ארה"ב לדורותיהם מכירים בחשיבותם האדירה של השווקים הפיננסיים לשמירה על יציבות בכלכלה האמריקאית. ההבדלים בתפיסה הכלכלית של הדמוקרטים לעומת זו של הרפובליקנים ברורים לכל: הילארי קלינטון, המנוסה מבין השניים, מציגה משנה כלכלית  מגובשת יחסית, כזו המתיימרת לתמוך במעמד הביניים ובשכבות החלשות באוכלוסייה. בנאומיה שבה קלינטון ומזכירה את נושאי הדיור ויצירת מקומות עבודה נוספים כנושאים מרכזיים ומדגישה כי בעלי החברות הגדולות ומנהליהן אינם משקיעים מספיק משאבים בייצור צמיחה אמתית ועסוקים בעיקר בלרצות את בעלי המניות. לטענתה יש לתמרץ את מקבלי ההחלטות במגזר הפרטי לשוב ולהשקיע בחיזוק עסקיהם, מהלך שאמור להוביל ליצירת מקומות עבודה נוספים ולשיפור ניכר בפעילות העסקית של החברות עצמן. אנשי וול סטריט, המקדשים את פעילותו של השוק החופשי ואינם ששים להתערבות הממשל בעסקיהם, מחבבים פחות הצהרות מסוג זה וישמחו לשמר את חופש הפעולה הכמעט מוחלט ממנו הם נהנים מזה תקופה ארוכה.

כדי להפוך את תוצאות הבחירות לטובתך, אתה צריך חופש פעולה!

עומתה, מציג טראמפ משנה כלכלית תוקפנית הרבה יותר, כזו המוצגת בעיקר בסיסמאות ואינה מאופיינת בדפוסי פעולה ברורים. לדבריו, זליגת הייצור למפעלים במזרח הרחוק מהווה איום מהותי על הכלכלה המקומית ותכניתו שמה במרכז את הצורך להחזיר פעילות זו לגבולותיה של ארה"ב. המצע הכלכלי שלו מציין הענקת הקלות ליצרנים המקומיים בדמות הקלה בנטל המס ובמקביל, הגנה על החברות המקומיות בדמות היטלי יבוא גבוהים בהרבה מאלו הנהוגים עכשיו. חלק נוסף באג'נדה הכלכלית שלו, וקיצוני הרבה יותר, הינו שאיפתו להגביל משמעותית את מספר אשרות הכניסה המוענקות למהגרים ובאמצעות כל לנסות ולפנות מספר גבוה של משרות לאמריקאים עצמם.

טראמפ
Dreamstime

מערכת הבחירות האמריקאית טרם ידעה מתמודד בוטה ואימפולסיבי כדונלד טראמפ והתבטאויותיו הפרובוקטיביות מותירות את שומעיו, מבית ומחוץ, פעורי פה. הצלחתו בסקרים ואחוזי התמיכה הגבוהים יחסית מהם הוא נהנה מסמנים תופעה יוצאת דופן בציבור האמריקאי, שנפשו נקעה ממועמדים מעומלנים המבטיחים שינוי אך מתקשים לקיימו.  

לסיכום, סביר להניח כי תוצאות הבחירות בארה"ב לא יגרמו לזעזוע כלשהו בשוק ניירות הערך האמריקאי. הילארי, המובילה לעת עתה בסקרים אינה מתכוונת לטלטל את הספינה ומכירה בחשיבות השמירה על יציבות הבורסות המקומיות. טראמפ הקיצוני אמנם מכריז על עריכתו של שינוי יסודי ועמוק בכלכלה המקומית אך הרגולטור האמריקאי, בדמות הבנק המרכזי המקומי, ישמור על היציבות וגם אם יידרש לשינוי, יערוך זאת במתינות ובשיקול דעת.

ברבור שחור נוסף בדרך?

סוחרים ותיקים בניירות ערך מעידים כי התקופה בה אנו נמצאים כעת מאופיינת בתנודתיות יוצאת דופן בבורסות העולם. הריביות הנמוכות, צניחתו של מחיר הנפט, נתוני הצמיחה המתכווצים מכיוונו של הענק הסיני ומשבר החוב בו שרויות מדינות אירופה מטלטלות את השווקים הפיננסיים, שמגיבים מצדם בתנודתיות חזקה הבאה לידי ביטוי במחירי הנכסים השונים.

חדש בישראל: פלטפורמת המסחר המקצועית של וול-סטריט עכשיו כאן!

האירועים הבולטים במילניום הנוכחי, התנפצותה של בועת הדוט.קום ומשבר הסאב פריים בארה"ב, הותירו אחריהן אדמה חרוכה ממנה לקח שנים להתאושש. תמורות חברתיות בקנה מידה עצום, דוגמת ההגירה המאסיבית לאירופה וקיומם של סכסוכים מזוינים בכמה חזיתות בו זמנית, רק מוסיפים לתחושת אי הוודאות ומייצרים אווירה דרוכה בשווקים.

קלינטון
Dreamstime

אנליסטים רבים טוענים כי המצב הנוכחי נפיץ ביותר וכי היעדר אלטרנטיבות שמרניות להשקעה דוחף את שוק המניות האמריקאי מעלה באופן בלתי סביר. נתונים דוגמת ריבית הליבור (הלוואות בין בנקאיות) מזכירות את אלו טרם המשבר האחרון ומעוררות זיכרונות כואבים.

הברוקר שלכם יכול לעשות את ההבדל

גיוון של תיק ההשקעות ופתיחת פוזיציות המגנות מפני ירידה חדה בשווקים הינן לרוב מנת חלקם של משקיעים מנוסים. רובו המכריע של הציבור אינו נכנס לפוזיציות מסוג זה, הנתפסות כספקולטיביות ודורשות מומחיות שהיא מעל הממוצע.

חברת General Trade מעניקה ללקוחותיה גישה מושלמת למסחר בשוק המניות האמריקאי באמצעות פלטפורמת מסחר מתקדמת וקלה לתפעול. צוות המומחים של החברה מלווה את המשקיעים ופותח בפניהם אפשרויות השקעה שונות ומגוונות תוך שימת דגש על מתודולוגיית עבודה סדורה ושיטתית. בשונה מחדרי מסחר בנקאיים, הגובים עמלות גבוהות בעבור העברת ההוראות, מקפידה החברה לגבות עמלות פעולה נמוכות בהרבה ונמנעת מקיומן של עמלות נוספות, דוגמת דמי שמירה, הנהוגים בבנקים ובבתי ההשקעות.

כדי להפוך את תוצאות הבחירות לטובתך, אתה צריך חופש פעולה!