פליקס – מרכז שירות צ'ימפיון: 75 שנה של מצוינות וחדשנות

כבר 75 שנה שבפליקס – מרכז שירות צ'ימפיון בתל אביב, מספק שירותי רכב ברמה הגבוהה ביותר, הן מבחינת השירות והן מבחינת המקצועיות. ומה הסוד?

אחינועם גלבפיש
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכבים עומדים מתחת לשלט של מוסך פליקס
אחינועם גלבפיש
תוכן מקודם

מאחורי מרכז שירות פליקס בתל אביב - מרכז שירות ברשת צ'ימפיון - עומד סיפור היסטורי, לא פחות. המרכז, שקיים כבר 75 שנה, החל את דרכו כמוסך קטן בדרך פתח תקוה שהקים פליקס בוריאן, מאבות ענף הרכב בישראל. מאז הקמתו הפך המקום – שכיום פועל כמרכז שירות מורשה למותגי הרכב המובילים אודי, פולקסווגן, סקודה, סיאט וקופרה – לבית של לקוחות רבים, בהם גם כאלה שמלווים את המקום כבר עשרות שנים.

לפני 15 שנה צוין יום השנה ה-60 להיווסדו של מרכז שירות פליקס. כדי לציין את התאריך קצת אחרת התקיימה החגיגה בסגנון שנות ה-60 וכללה הופעה של להקה שביצעה את שירי הביטלס. מרגש במיוחד במסגרת האירוע הייחודי היה הטקס שבו קיבל לקוח ותיק, משנת 1956, את תעודת "לקוח של 50 שנה ומעלה". על הבמה הוא קרא בהתרגשות רבה את מספר הרישוי של הרכב הראשון שלו: דגם חיפושית. עד היום חולקו לעשרה לקוחות תעודת "לקוח של 50 שנה ומעלה", ובקרוב יקבל את התעודה לקוח נוסף, שממתין בהתרגשות.

"הנאמנות של הלקוחות אלינו נובעת מהנאמנות שלנו אליהם. הלקוחות האלה הם כמו משפחה עבורנו", מסביר את סוד הייחוד של מרכז השירות הוותיק עמיר טורנר, כיום מהבעלים ומנכ"ל החברה, שהחל את דרכו במוסך פליקס כמכונאי רכב לפני 44 שנה.

עם כל הכבוד שנותנים בפליקס לנוסטלגיה ולהיסטוריה המקצועית שעיצבה את המקום, דור המנהלים והעובדים הנוכחי לא מפסיק להתעדכן. מרכז השירות שפועל כיום בדרך יצחק שדה בתל אביב מעניק מעטפת של טיפולים לרכבים מסוג פולקסווגן, אודי, סקודה, סיאט ולאחרונה הצטרף למרכז מותג חדש מבית סיאט: קופרה - מותג ספורט מוביל ועל אף השינויים מיום הקמתו ועד היום מחזיק מרכז השירות באותם ערכים של מצוינות, דייקנות, אמינות ושקיפות כלפי הלקוחות, ערכים שנשמרים לאורך שנים רבות.

שקיפות מלאה: הלקוח הוא שותף מלא ומעודכן

חברת פליקס, שהחלה את דרכה כ"מוסך פליקס" והתרחבה עם השנים בעקבות כניסתם של שותפים שהצטרפו לפליקס בוריאן, קיבלה בשנת 1960 הסמכה כמוסך מורשה של ענקית הרכב פולקסווגן – הראשון בישראל. משנת 1961 הפך מוסך פליקס לנקודת מכירה של מכוניות פולקסווגן ולאחר חמש שנים קיבל המוסך אישור להקים אולם תצוגה למכירת רכבי פולקסווגן. שנה אחר כך, עם הקמת חברת צ'מפיון מוטורס בישראל, שוב מוסך פליקס היה החלוץ בכך שהיה הראשון שהרשת ביקשה להפכו לסוכנות משנה. מאז ממשיכה החברה לצמוח ולהתפתח בהובלת המנכ"לים המשותפים עמיר טורנר ורחמים אליקים, יחד עם השותפה העסקית עו"ד אורית לוי שמשמשת גם יועצת משפטית.

"הטיפולים מתבצעים על פי הסטנדרטים הגבוהים והבינלאומיים שמכתיב יצרן"צילום: תומר אלמקייס

יש להניח כי הובלתה של עו"ד לוי סייעה לכך שפליקס, מרכז שירות צ'ימפיון בתל אביב, נחשב לבעל תודעת שירות לקהל הנשי. ואכן, הלקוחות הנשים  מרגישות בטוחות ונינוחות להיכנס למרכז השירות ולקבל הסברים מלאים ומפורטים בנוגע לתהליך הטיפול ברכב.

בכלל, תחושת הנוחות שמעניקים במרכז השירות לכלל הלקוחות, נשים וגברים, באה לידי ביטוי בשקיפות המירבית, כך שהלקוח או הלקוחה שותפים מלאים לתהליך הטיפול ברכב. "חשוב לנו שהלקוח יידע בדיוק על מה הוא משלם ומה הטיפול שנדרש לבצע ברכב שלו", מסביר טורנר, "לכן אנחנו עובדים בשקיפות מלאה בכל הנוגע לתשלום ומעדכנים באופן שוטף את סטטוס הטיפול ברכב. במידת הצורך אנחנו גם שולחים צילומים ללקוח תוך כדי העבודה על מנת שיהיה מעודכן ומעורב בתהליך".

מלבד הכנסת הלקוח אל התהליך כשותף מלא ומעודכן, במרכז השירות פליקס הנהיגו סטנדרטים אחרים בכל הנוגע לשירות לקוחות: הם זמינים עבור הלקוחות בכל ימות השנה, בכל שעה משעות היממה; בנוסף, כל רכב עובר שטיפה וניקיון לפני שהוא מוחזר ללקוח, ולרשות הלקוחות עומדת הסעה ללא תשלום אל ביתם או אל מקום העבודה.

לקוחות שמעדיפים לחכות במקום יכולים ליהנות מעמדת המתנה שכוללת עמדת אינטרנט, עיתונים, טלוויזיה, קפה איכותי וכיבוד. זאת, כאשר כבר בשלב הראשון, לאחר זימון התור, מתקיימת פגישה בין הלקוח לבין יועץ השירות שמפרט את שלבי תהליך הטיפול, וזמין לכל שאלה או בקשה.

"אצלנו בפליקס התמורה לכסף גבוהה ביותר"

הפיתוח, הקדמה וההתחדשות הבלתי פוסקת כדי לתת מענה נרחב לכל סוגי הטיפולים והבקשות מצד לקוחות באים לידי ביטוי בכל הנוגע לטיפול המקצועי, בוודאי כשמדובר במרכז מורשה למותגי הרכב המובילים אודי, פולקסווגן, סקודה סיאט וקופרה. 

כמרכז שירות מורשה, מעניק פליקס מעטפת של כל השירותים לתחזוקה ולתיקוני רכב ומשמש למעשה כ"One Stop Shop". באמצעות שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם, הצוות המקצועי, המנוסה והמיומן  מפעיל מחלקות שיודעות לתת מענה בתחומי המכונאות, החשמל, מיזוג האוויר והפחחות. במרכז מתבצעים גם תיקוני תאונות וטיפוח רכב הכוללים מלבד צבע ותיקוני פחחות גם פוליש וקס, ניקוי ריפודים וליטוש פנסים. לכאן אפשר להגיע עם הרכב שאולי דהה בעקבות מזג האוויר או הזמן, ולצאת איתו לכביש כשהוא מחודש ומשודרג.

שמים דגש ברמת השירות על שקיפות ואמינות מול הלקוחותצילום: תומר אלמקייס

"כל הטיפולים מתבצעים אצלנו על פי הסטנדרטים הגבוהים והבינלאומיים שמכתיב יצרן הרכב העולמי. אנחנו עובדים עם תוכנה של היצרן: אנחנו מעדכנים את פרטי הרכב והקילומטראז', ובהתאם אנו מקבלים מהיצרן טבלת טיפול מדויקת לפי נתוני הרכב הספציפיים", מסביר המנכ"ל טורנר. "אצלנו בפליקס התמורה לכסף גבוהה ביותר. אנחנו שמים דגש ברמת השירות על שקיפות ואמינות מול הלקוחות, אנחנו נותנים אחריות לשנתיים לכל תיקון בחלפים מקוריים, ובמקרים מסוימים אנחנו גם פונים ליצרן בבקשות שונות מתוך רצון טוב, כשמדובר בטיפולים מחוץ לאחריות. לרוב אנחנו נענים בחיוב ויכולים לתת פתרון מיטבי ללקוחות. לכן, אנחנו מקפידים לשמור על רמת מלאי גבוהה לזמינות מירבית של החלפים, על מנת לאפשר טיפול מהיר לכלל הלקוחות שלנו".

בפליקס מאמינים שיש מילה אחת לתאר את חוויית הלקוח: "וואו", בתוספת חיוך מצד הלקוחות. זאת הסיבה שכל פרט מוקפד: בשירות הלקוחות, בטיפול ברכבים ואף ברמת הניקיון במשרדים. כמו שנראה בשטח הנוסחה הזאת מנצחת עם לקוחות מרוצים רבים - וותיקים וחדשים, גברים ונשים, שיודעים שיש להם על מי לסמוך.

פליקס – מרכז שירות צ'מפיון מוטורס
כתובת: טברסקי 5 תל אביב
טלפון: 03-627-8000
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
שעות פעילות: יום א'-09:00-17:00
ב'-ה' – 07:00-16:30, ו'-07:00-12:30

סייע בהכנת הכתבה: משרד הפרסום אלון סוזי