שיא לצד הקורונה - 2020 היא שנת שיא בשינוע מכולות בנמל חיפה

אל מול האתגרים הרבים נקבע שיא כל הזמנים בשינוע מכולות בנמל חיפה - 1,465,706 TEU’s, גידול של 6% ביחס לשנה שעברה. במהלך השנה שבר הנמל גם שיאי תפוקות בעבודה על אוניות ענק והושלמה שורה של שיפורים טכנולוגיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
האנייה MAERSK HORSBURGH
האנייה MAERSK HORSBURGH צילום: Bravo-Zulu Aerials

שנה מאתגרת במיוחד עברה על נמל חיפה בשנת 2020. התמודדות עם תפעול נמל בזמן קורונה, כולל מטענים חיוניים שנפרקים מידי יום ברציפים ועובדי נמל הנדרשים לעבודה ממוגנת ובקפסולות קשיחות. במקביל, קידמו בנמל חיפה את ההיערכות לתחרות העתידית בנמלים, קידמו רפורמה רחבת היקף, שכללה תוכנית מקיפה לפרישת עובדים, תוכנית התייעלות, השקעה בציוד ושיפור תשתיות, וכמובן הליך ההפרטה שיצא לדרך.
"ולצד כל זאת, לפני הכל אנחנו שער ראשי למדינת ישראל, ועבדנו קשה מסביב לשעון בשינוע מטענים", אמרו השבוע בנמל כאשר נדרשו לשאלה כיצד נשבר בנמל חיפה שיא כל הזמנים בשינוע מכולות.

שיאי שינוע ושיאי תפוקות מרשימים 
הנתונים מדברים בעד עצמם. סך הכל שונעו בנמל בשנת 2020 - 1,465,706 TEU) TEUs היא יחידה סטנדרטית של מכולת 20 רגל), 6% יותר משנת 2019 (1,376,970 TEUs). השיא הקודם נקבע בשנת 2018 ועמד על 1,463,917 TEUs.
הגידול המשמעותי ביותר נרשם בפריקה של מכולות יבוא מלאות - 594,414 TEUs בשנת 2020 לעומת 543,891 TEUs  בשנת 2019 – עלייה של 9% הדומה לעלייה ביחס לשנת 2018.

אשל ארמוניצילום: ורהפטיג ונציאן

ביצוא, אולי בגלל משבר הקורונה וצמצום בכושר הייצור של התעשייה המקומית, נרשמה יציבות עם טעינה של 362,117 TEU’s ב-2020, ביחס ל- 360,120 TEU’s בשנת 2019. הנתונים מהווים ירידה של 3% ביחס לשנת 2018. 
נכון להיום משרת נמל חיפה אוניות בסדר גודל של עד 15,300 מכולות. באחרונה רשם הנמל שורה של שיאי יעילות ותפוקות בשינוע מכולות במסוף כרמל. כך באמצע אוקטובר, תופעלה לראשונה בישראל אוניה בסיוע של שבעה עגורנים במקביל. הקצאת העגורנים אז לאוניה MAERSK HORSBURGH, במקביל לתפוקות גבוהות ברמה העולמית של העגורנים, הביאו לתפוקה של יותר מ-190 מכולות לשעת עבודה על האוניה. באמצע נובמבר, נשבר שוב שיא תפוקות עם נתון שזינק ל- 258 מכולות ששונעו בממוצע מידי שעה בעבודה על האוניה MSC GENOVA. נתון ברמה העולמית הגבוהה ביותר. כדי להמשיך במגמת השיפור, בשנה הקרובה צפוי נמל חיפה להתחיל בשדרוג משמעותי של העגורנים לפריקה וטעינה של אוניות מכולה (עגורני גשר) במסוף כרמל, כך שהנמל יוכל לשרת אוניות מכולה ענקיות שיגיעו לנמל תוך שיפור מתמיד ביעילות העבודה. 

מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה: "אל מול הקשיים האובייקטיבים איתם התמודדנו, הבנו את גודל השעה וחשיבות המשימה. בזו אחר זו הגיעו לנמל אוניות עם מטענים חיוניים למשק, ועובדי הנמל 'התנפלו עליהן' בכל הכוח. עובדי נמל חיפה מבינים שבכל שנה הם נדרשים למצוינות, והשנה, לאור הנסיבות, היטיבו להרים את עצמם רמה נוספת. היכולות הללו זוכות להערכה בקרב מקבלי ההחלטות בחברות הספנות המובילות בעולם. המצוינות והמחויבות ללקוחות הן תנאים הכרחיים לעתיד משגשג לנמל". 

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: "יכולות תפעוליות כאלו בצל מגפת הקורונה, כולל שיאי שינוע ושיאי תפוקות מרשימים, מהוות תעודת כבוד לנמל חיפה, לעובדי הנמל ולהנהלת הנמל. בנוסף לשיאים האלה, נרשם השנה שיא נוסף עם פתיחת קו הסחר מנמלי הענק באיחוד האמירויות לנמל חיפה, ואני מאמין ששינויים גיאו-פוליטיים נוספים יפתחו בפנינו עוד אפשרויות. דירקטוריון והנהלת החברה מחויבים להמשך העשייה ולהבטחת עתידו של הנמל. שנת 2021 כבר כאן, וגם היא מאתגרת מאוד".

טכנולוגיה מובילה
את ההישגים של שנת 2020 משייכים בנמל חיפה גם לשלוש קפיצות דרך טכנולוגיות משמעותיות שיצרו ערך מוסף ללקוחות וסייעו לנמל לעמוד במשימותיו למרות המגבלות: 
הטמעת "פול (POOL) גוררים" -  כחלק מתוכנית התייעלות מקיפה שנחתמה בין הנהלת הנמל לעובדים, הופעלה באחרונה טכנולוגיה הנקראת Prime Route של ענקית תוכנת הנמלים האמריקאית NAVIS. תוך שימוש בטכנולוגיה החדשה, מערכת המחשוב המנהלת את העבודה ברציפים יודעת לשלוח כל אחד מהגוררים הנמליים המשנעים את המכולות ברחבי הנמל, למקום שבו הוא "הכי נדרש" בכל נקודת זמן, ובכך להביא לנצילות מיטבית של הגוררים. נתוני התפוקות ברמה העולמית הגבוהה ביותר שהושגו בנמל בחודשים האחרונים היוו הוכחה להצלחת ההטמעה. 

פתיחת "שער המטענים הדיגיטלי" - בשער המטענים החדש של נמל חיפה, אחד המתקדמים בעולם, עוברות אלפי המשאיות שמגיעות לנמל מידי יום. בזכות כלים טכנולוגיים חדשניים, המידע על המשאית, הנהג והמטען נאספים על-ידי שורה של מצלמות וסנסורים תוך כדי שהמשאית נוסעת ללא עצירה בכל אחד מ-17 מסלולי השער. בשניות הבודדות בהן המשאית נוסעת במתחם השער עד למחסום, מתבצעות ברקע כל הבדיקות הטכנולוגיות, ואם המידע תקין – המשאית מורשית אוטומטית להיכנס לתחומי הנמל. 

"אתר האינטרנט של נמל חיפה" - מדובר באחד מאתרי הנמלים החדשניים בעולם, המאפשר קבלת מידע בזמן אמת על פעילות האוניות, העגורנים והמטענים בנמל. נתוני האתר, המתעדכנים מידי שלוש דקות, מציגים בשקיפות מלאה את פעילות הנמל, ובתקופת הקורונה, האתר משמש יותר מתמיד כ"עיניים" של הלקוחות בנמל. לראייה, מספר הביקורים באתר עלה בשנת 2020 ב-66% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, מספר הצפיות בדפים עלו ב-104% וזמן השהייה הממוצע באתר עלה ב-40%. 

"עשינו הרבה והרוב עוד לפנינו”, מסכם יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני. "הנמל נמצא בתהליך הפרטה, התחרות מול טרמינלי המכולות החדשים מתחילה בהמשך השנה, ועל נמל חיפה מוטלת החובה להמשיך ולהשתפר טכנולוגית ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות ואת המקצוענות של הנהלת הנמל ועובדיו".