איך לבחור נכון משלח בינלאומי בתקופת הקורונה?

ליווי צמוד של משלח מקצועי עם ניסיון רב בענף יחסוך לכם טעויות והרבה כסף. כך תבחרו את המשלח הנכון

אייל סלע
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל סלע במטוס שנחכר במיוחד והוסב לשילוח סחורות | צילום: יח"צ
אייל סלע
תוכן שיווקי

משלח בינלאומי הוא מומחה המטפל בכל ההיבטים של הובלת המטענים בין מדינות. כשאתם עובדים עם משלח בינלאומי, אתם לא צריכים לדאוג למורכבות ההובלה: מו"מ על תעריפים, הזמנת מקום בחברת התעופה או הספנות, שינוע המטענים לנמל או לשדה התעופה, הגשת הצהרות מכס וכיוצ"ב. המשלח הבינלאומי שלכם מטפל בכל, מעדכן אתכם בזמן אמת ואם משהו חורג מהתוכנית הוא דואג לפתרונות.

אז כיצד תבחרו משלח חדש, במיוחד בתקופת הקורונה בה ישנם אתגרים בכל ערוצי השילוח הבינלאומי? הנה חמישה טיפים: 

1. יש להעדיף משלח המבקש מידע מפורט על פעילותכם, כגון: תחום עיסוק, המוצרים/הסחורות שמייבאים/מייצאים, תוקף חיי המדף של המוצרים, דרישות לשינוע הסחורה (טמפרטורה רצויה, חומרים מסוכנים וכדומה). הפרטים הללו מאפשרים למשלח להבין לעומק את הצרכים הייחודיים שלכם ומראה על רצינותו ומקצועיותו.

2. יש להעדיף משלח המבקש מידע מפורט על הסחורה. משלח מקצועי יבקש מידע נחוץ ורלוונטי על מנת להתאים לכם פתרון הובלה בינ"ל אידאלי ויעשה שימוש מושכל במידע לצורך שיפור עלויות וחסכון, כגון: משקל, מידות האריזה, סוג אריזה, סוג המשטח, מועד מוכנות הסחורה אצל הספק ומועד הגעה נדרש. במידה ויש מועדי חגים בישראל ובחו"ל, משלח מקצועי יידע לציין את השפעתם על זמני ההובלה והעלויות.

3. יש להעדיף משלח המספק הצעת מחיר מפורטת ומסוכמת. הובלה בינ"ל מורכבת מעלויות רבות המחושבות לפי נוסחאות שונות: הובלה יבשתית, דמי טיפול בנמל המוצא, עמילות מכס והיטלי הובלה. משלח מקצועי יפרט את כל הסעיפים ואופן החישוב בהצעת המחיר לכל עלות, יחד עם הצגת סך כל העלות הכוללת להובלת המטען מנקודה לנקודה. הימנעו מהצעת מחיר "הכל כלול" מראש. לעיתים ישנם שינויים במשקל או בנפח ואתם עלולים לשלם תוספת משמעותית בלי יכולת לבדוק. 

4. יש להעדיף משלח המציע מספר חלופות להובלה בינ"ל. העדיפו לעבוד עם משלח המציע חלופות, שכן במקרים מסוימים קיימת אפשרות לשינוע הסחורה בצורה מהירה או חסכונית דרך נמלים חלופיים, ואשר ידע לספק הסבר לגבי השיקולים בבחירת כל מסלול להובלה ופתרונות במקרה של תקלות צפויות/לא צפויות. 

5. דיגיטציה ומערכות מידע. העדיפו לעבוד עם משלח המציע אפשרויות דיגיטליות מתקדמות לעדכונים בזמן אמת: אתר, אפליקציה סלולרית, דוחות ואירועים אוטומטיים מתוזמנים, וכמובן חשבוניות דיגיטליות הכוללות את כל המסמכים במייל.

לסיכום, אל תתפשרו על השותף הלוגיסטי שלכם. בחירת משלח שעומד בקריטריונים עליהם המלצנו בכתבה זו, היא קריטית לשילוח בינלאמי תקין, זול ואפקטיבי עבורכם. זכרו שתקשורת היא המפתח להצלחה. קיימו קשר רציף וקבוע עם המשלח ושתפו אותו, כמה שיותר מוקדם, בתוכניות המשלוחים. בחרו משלח מקצועי עם ניסיון רב בענף, הבקיא באילוצים ובדרישות הייחודיות בכל מדינה, לסוגי ההובלה השונים, שיסייע לכם לבחור את המסלול וצורת ההובלה בהתאם לסוג הסחורה והצרכים הייחודיים שלכם (תקציב ולוחות זמנים). ליווי צמוד של משלח מקצועי עם ניסיון רב בענף יחסוך לכם טעויות והרבה כסף.

הכותב הוא מומחה לשילוח בינלאומי מעל 24 שנים. לקבלת ייעוץ אישי תאמו פגישה ללא עלות עם אייל סלע - המומחים לשילוח בינלאומי. 

שירות זה מוענק ללא עלות לקוראי כתבה זו! 
לפרטים ויצירת קשר: 
נייד>>> 054-2280300 >>> מייל >>> אתר