צים - מובילה חדשנות טכנולוגית בעולם הספנות

החלטת ההנהלה הבכירה לפני מספר שנים להיכנס לתהליך מאסיבי של טרנספורמציה דיגיטלית, אפשרה לצים לעבור בהצלחה את המשבר הכפול בסחר החוץ ובשרשרת האספקה, שפוקד את העולם בעקבות הקורונה. מנהלי החברה מספרים על התהליך שאפשר לחברה לא-טכנולוגית במהותה להפוך תוך שנים ספורות למובילה של חדשנות טכנולוגית

ענת מסינג
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום: ZIM
ענת מסינג
תוכן שיווקי

שטר המטען, אותו מסמך ידני המעיד מי הבעלים של המטען הנישא על פני הגלים מיבשת ליבשת, הוא הגביע הקדוש של עולם הספנות, והפרוצדורה הכוללת את העברת המסמך הפיזי מיד ליד באמצעות דואר שליחים לא השתנתה מאות שנים. כל זה היה נכון עד אשר לפני מספר שנים, הפכה צים לחברת הספנות הראשונה בעולם שאמצה פלטפורמה מבוססת בלוקצ'יין והעבירה את שטר המטען לדיגיטל. "היום יותר פשוט להפיק את המסמך מאשר לשלוח קובץ להדפסה", אומר עודד שחר, ה-CTO של צים. "בעניין זה, חברנו לסטארט-אפ בשם Wave, סייענו להם בתכנון המוצר והארכיטקטורה של הפתרון ולבסוף הטמענו את המוצר הסופי במערכות הליבה שלנו. היום אנחנו גם מושקעים בסטארט-אפ ומסייעים לקדם הטמעה של המוצר בקרב חברות הספנות בעולם".

סיפור זה, אחד מיני רבים, ממחיש את מהפכת החדשנות שמובילה היום צים בעולם הספנות, שהחלה לרקום עור וגידים כבר ב-2017 עם כניסתו של אלי גליקמן לתפקיד מנכ"ל החברה. 
אם בעבר מטרת החברה היתה להימנות על חברות הספנות הגדולות בעולם,  הרי שבשנים האחרונות היא הגדירה מטרה חדשה - להימנות על החברות היעילות והרווחיות ביותר בענף. מדובר בשינוי מהותי, אשר השפיע על כל צורת החשיבה וההתנהלות של צים והפנה את הפוקוס לשילוב שבין מומחי הביזנס לבין מומחי הטכנולוגיה. היום, זה עניין שבשגרה שאנשי הביזנס מזהים את האתגרים בשטח, מגבשים יחד עם ה- IT פתרונות חדשניים מבוססי טכנולוגיות מתקדמות, וחוזרים עם הפתרונות האלה לשטח במטרה להביא ערך לחברה.
בשנים האחרונות הובילו הנהלת החברה וגוף ה-IT מהלך חוצה-ארגון של טרנספורמציה דיגיטלית, והיום צים מככבת בחוד החנית של חברות הספנות החדשניות והדיגיטליות ביותר בעולם. "בהתחשב בעובדה שמדובר בחברת ספנות ישראלית, קטנה בהשוואה לענקיות אירופאיות וחברות מהמזרח הרחוק, יש כאן הישג משמעותי", אומר אייל בן עמרם, סמנכ"ל מערכות המידע של צים, אשר הגיע לחברה לפני שש שנים ומאז לא מפסיק להפוך חלומות למציאות. 

איל בן עמרם | צילום: ניב קנטור

האסטרטגיה החדשה - להפוך למובילת החדשנות של עולם הספנות - באה מהר מאד לידי ביטוי גם בתוצאות הכספיות וצים רשמה ברבעון השלישי של 2021 רווח יוצא דופן  של כ- 1.5 מיליארד דולר והפכה לחברה הרווחית ביותר בישראל. בינואר האחרון היא אף הונפקה בבורסה של ניו-יורק ונבחרה להימנות על אחת ההנפקות המוצלחות ביותר של 2021, על-פי המגזין היוקרתי BARRON`S. 

אלי גליקמן | צילום: Rapoport Private News Productions

הפתרון למשבר העולמי בשרשרת האספקה טמון בטכנולוגיה
לפני שפרץ משבר הקורונה, חלקים משרשרת האספקה העולמית כמו למשל, נמלים וחברות שילוח, היו רווחיים, בעוד שחברות הספנות נאבקו ברווחיות נמוכה יותר. "חברות הספנות פעלו  מתוך אוריינטציה תפעולית, והשקיעו בבניית אניות גדולות יותר עם קיבולת אחסון גדולה יותר. מעט מאד דגש הושם על מערכות חכמות, ניהול סחורה, תחזיות וכן הלאה", מסביר בן עמרם, "בניגוד לתעשיית התעופה למשל, שם כבר בשנות ה- 90 של המאה שעברה, כאשר שימשתי כמהנדס חקר ביצועים ראשי באל-על, ניהלתי תשואה ואופטימיזציה". 

אולם המשבר העולמי בתחום סחר החוץ ושרשרת האספקה, אשר החריף בעקבות משבר הקורונה, חייב את עולם הספנות לחשב מסלול מחדש ולהעז לשנות. צים, שכבר מספר שנים נמצאת בתהליך מאסיבי של טרנספורמציה דיגיטלית, הגיעה לשני המשברים האלה מוכנה. "כתוצאה ממשבר הקורונה חל גידול בביקושים בארה"ב וכך נוצרו פקקי תנועה בחלק מהנמלים. אלה גרמו לעיכובים של אניות, למשך שבועיים ויותר, מחוץ לנמלים. במקביל, המחירים עלו באופן תלול והתעשייה כולה נכנסה למשבר", משחזר בן עמרם. "בסין למשל, מצאו באחד הנמלים חולה קורונה מאומת, אז סגרו את כל הנמל למספר ימים". 
"כדי להיחלץ מהמשבר יש צורך לשלב כוחות", הוא ממשיך, "הנמלים צריכים להתחיל לעבוד 24/7, לשחרר פקקים, להרחיב שטחי אחסון בנמל ולהגדיל מספר המשאיות הנכנסות. חברות ספנות צריכות להזמין אניות חדשות ולהגדיל את קיבולת המכולות. כמו כן, יש לפתור בעיות שהתעוררו מול וועדי עובדים, וחשוב מאד לאמץ טכנולוגיות חדשניות כפי שאנחנו עשינו".  
"החדשנות  אינה נחלת ה-IT בלבד, אלא נעוצה בשילוב שבין אנשי הביזנס לאנשי הטכנולוגיה. החדשנות המגיעה מהשטח, פוגשת יכולות ביצוע טכנולוגיות וחוזרת לשטח בדמות פתרונות חדשניים שמייצרים ערך לחברה", מוסיף שחר.

עודד שחר, יאיר רונן ודרור גולני, חברים בהנהלת ה- IT של צים | צילום: ZIM

ספנות טכנולוגית 
מרגע שהחליטה צים להשקיע בטכנולוגיה היא נכנסה לנושא במלוא המרץ והנחישות, עם מחויבות גבוהה להצלחה. כחברה גלובלית ומסודרת היא החליטה לתקוף את הנושא בצורה מתודית ובחרה לפעול בארבעה מעגלים:
1. שיפור רווחיות החברה
צים פיתחה מערכות אנליטיות מבוססות ביג דאטה ליצירת אופטימיזציה של מחירים והכנסות ברמת האנייה הבודדת, וברמת הצי כולו, כמו גם יכולות לחיזוי נטישה או לשיפור התחזיות. מערכת נוספת, שכל דוברי החברה מציינים, היא מערכת ZIMGuard המבוססת בינה מלאכותית. המערכת מזהה, באמצעות טכנולוגית NLP לזיהוי מילים, מטענים מסוכנים אשר הבעלים לא הצהירו עליהם ככאלה.  "מאז שהטמענו את המערכת ב- 2020 היא זיהתה מאות מקרים של מטענים מסוכנים שלא הצהירו עליהם מראש, כמו  זיקוקים, אביזרים של נרגילה, חומרים כימיים ועוד", מציין בן עמרם. "חומרים מסוכנים מטופלים באופן שונה באנייה, נשמרים בקירור או מאוחסנים בקומה נפרדת ומיותר לציין שניהול נכון שלהם יכול למנוע אסון גדול. ודרך אגב, גם לתרום לרווחיות שלנו, משום שהם מתומחרים בהתאם לפרמיות הסיכון", מוסיף גם שחר. 

2. שיפור היעילות התפעולית
דרור גולני, מנהל ה-BI וה-BRM Business) Relations Management) בחברה, מספק דוגמה לקשר בין מערכת בינה מלאכותית כמו ZIMGuard לשיפור היעילות התפעולית בחברה: "מה שמבדל אותנו מהמתחרים זו היכולת לבנות מערכות חכמות וגם לחבר אותן למערכות התפעוליות של החברה. במקרה של ZIMGuard,  בכל פעם שנכנסת הזמנה חדשה, המערכת נכנסת לפעולה באופן עצמאי ומזהה את המילים הרשומות על גבי המכולה מבלי שתידרש מעורבות אנושית". 

דוגמה נוספת להתייעלות קשורה לחוסר האיזון בתנועת הסחר בעולם, אשר כתוצאה ממנה, נדרשת  צים, לא פעם, להחזיר מכולות ריקות למזרח הרחוק. לשם כך, מפתחת החברה מערכת שמבצעת אופטימיזציה של השבת מכולות ריקות. "עלות השינוע של מכולות ריקות בעולם גבוהה מאוד ולכן השאיפה היא להוביל אותן בצורה חכמה, למקום הנכון ובזמן הנכון", מסביר גולני. 

3. שיפור חוויית הלקוח 
במסגרת זו הקימה צים אתר אינטרנט חדש עם אזור אישי ללקוח, אפליקציית מובייל, שטר מטען אלקטרוני ויכולת לבצע בוקינג ישירות על גבי המערכות שלה ולא דרך משווקים, מה שמאפשר גם ללקוחות קטנים לעבוד עם צים, במכולות קירור למשל. "הלקוח שלנו יכול לראות בכל רגע נתון היכן המטען שלו, באיזו טמפרטורה הוא מאוחסן, מה הלחות במכולה וכן הלאה", מציין שחר בגאווה.

4. מודרניזציה של מערכות הליבה
צים מפתחת מחדש את מערכות הליבה שלה, תוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות, מתודולוגיות וארכיטקטורה מודרניות. כך לדוגמה, הטמיעה החברה את מיקרוסופט 365 ושוקדת כיום על הטמעת  מערכת ה-CRM של מיקרוסופט דיינמיקס. 

כיצד חברה לא-טכנולוגית במהותה הופכת תוך שנים ספורות למובילה של חדשנות טכנולוגית?
"יש כאן החלטה אסטרטגית, שמוביל המנכ"ל וההנהלה הבכירה, מתוך הבנה שמה שיכול לבדל את צים בשוק הספנות העולמי ולהפוך אותה לתחרותית זה היתרון הטכנולוגי שלנו", משיב רונן יאיר, מנהל אגף פיתוח וארכיטקטורה. "לכן, פתחנו שני מרכזי מצוינות, בתחום
ה-Extreme Programing (XP) ובתחום ה-Data Science, אנחנו פתוחים לכל הטכנולוגיות הקיימות, עובדים ביותר ממתודולוגיה אחת, משתמשים בענן היברידי, שפות תכנות עדכניות, ארכיטקטורות מאד מתקדמות, תשתיות פיתוח מעניינות, משלבים Artificial Intelligence, Machine Learning, Big Data ו-IoT. היום יותר מ- 1,000 עובדים משתמשים במערכת Tableau שרכשנו לשם ביצוע ניתוח עסקי מתקדם, ובשנים הקרובות אנחנו מתכננים להמשיך עם תהליכי המודרניזציה ולהעמיק את השימוש בתשתיות דיגיטליות". 

אג'ייל על סטרואידים
גוף ה- IT בראשו עומד בן עמרם מונה למעלה מ- 400 עובדים, כאשר 300 מהם עובדים במטה בישראל. "בשנתיים האחרונות תמהיל העובדים השתנה מאנשי תמיכה במערכות תפעוליות למפתחים, מומחי אנליטיקס ודאטה סיינס המובילים בחברה טרנספורמציה דיגיטלית, מפתחים מערכות מתקדמות וחכמות. אנחנו מתמחים בבניית מוצרים מותאמים לצרכים שלנו, במתודולוגית עבודה של XP, אשר ניתן לתאר אותה כאג'ייל על סטרואידים. מדובר בשיטת פיתוח ייחודית המבוססת על עבודה בזוגות, כאשר תוך ארבעה חודשים המוצר הראשוני מגיע לייצור. אנחנו למעשה השייטת של האג'ייל", אומר בן עמרם בגאווה. 
שחר: "כישראלים, הנגישות שלנו לכוח אדם טכנולוגי הכי איכותי בעולם, מהווה יתרון עצום. אנחנו מפתחים חלק גדול אין-האוס והמפתחים שלנו הם הטאלנטים המוכשרים ביותר בשוק. בשנה האחרונה גייסנו עשרות עובדים חדשים ל-IT ויש לנו עוד עשרות משרות פתוחות בתחומי הפיתוח השונים, Data Science ועוד.  גם שיטות הגיוס שלנו התעדכנו בשנה האחרונה והותאמו לרוח הזמן ורוח החברה. לעובדים שמצטרפים אלינו יש הזדמנות להתפתח בחברה, לקבל הכשרה בתחומים שונים ולעבוד עם צוותים גלובלים, וכך מצד אחד, להשפיע על הסחר העולמי, ומצד שני, לעבוד במסגרת שמצליחה לשמר אווירה משפחתית, למרות הגודל". 
עוד ערוץ למובילות טכנולוגית הוא חבירה לסטארט-אפים עם רלוונטיות לענף. "עבור סטארט-אפים צעירים, צים היא שותף מאד אטרקטיבי שיכול לשמש כ- Design Partner, לקוח או משקיע. אנחנו מיישמים בזריזות את הפתרונות, בפרישה גלובלית, וסטארט-אפים שרוצים לפרוץ יודעים שיש להם עם מי לעבוד כאן", מדגיש שחר. 

הדרך שעשתה צים בחמש השנים האחרונות היא יוצאת דופן, לא רק בענף הספנות, אלא במשק כולו ו-וודאי תילמד עוד בבתי הספר למינהל עסקים. החברה השכילה לקרוא את המפה, העזה להשקיע בחדשנות טכנולוגית, שעד אז היתה זרה לחלוטין לענף, ועשתה מהפך בכל תחום ובכל פרמטר אפשרי. גם עובדי החברה, הוותיקים והחדשים, התגייסו  במלוא הנחישות למשימה, ותוך מספר שנים מועט קוצרת החברה פירות, שוודאי לא חלמה לקצור בפרק זמן כזה.