רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

SmartDeviceLink צוברת תנופה

המערכת צוברת תנופה כאפשרות שמציעה התעשיה לשילוב אפליקציות סלולריות בלוחות מחוונים של כלי רכב.

גירסת הקוד הפתוח של AppLink מבית פורד, שנקראת SmartDeviceLink או SDL, נבחנת גם על ידי טויוטה לצורך שילובה העתידי בכלי רכב השלה, על מנת לנהל ולשלוט באפליקציות סלולריות באמצעות הכפתורים, מסכי התצוגה וטכנולוגיית הזיהוי הקולי בלוח המחוונים.

האימוץ של SDL בקרב יצרני וספקי מכוניות אחרים מעניקה ללקוחות יותר אפשרויות בחירה באשר לאופן בו יחברו וישלטו בסמארטפונים שלהם, ומעודדת צמיחה בקרב קהילת המפתחים פתרונות לכלי רכב באמצעות יצירת אפליקציות שעובדות עם מותגים וכלי רכב שונים.

SDL מאפשרת ליצרני מכוניות לשמור על שליטה בעיצוב ממשקי המשתמש לצורך בידול המוצר, בתוך שהיא מסייעת להם לספק חוויה צרכנית משופרת באמצעות פיתוח אפליקציות בידור, מידע וניווט חדשות

רוצים להיות חלק ממשפחת המפתחים ל -SYNC AppLink? תל אביב תארח ב-11-12 באוקטובר את אתגר המפתחים SYNC AppLink הראשון שמסוגו שעורכת פורד באיזור. ההאקתון בן 24 השעות יאפשר לצוותי פיתוח אפליקציות ולרעיונאים לעבוד יחד עם צוותי המהנדסים והמומחים העיסקיים של פורד, כדי להפוך את הרעיונות שלהם למציאות בין לילה. להרשמה - www.getinthecartlv.com.

טויוטה בוחנת אימוץ של טכנולוגיית SmartDeviceLink, ומשמעותה של הודעה זו היא שגוברים סיכויי ההצלחה של פרויקט התוכנה בקוד פתוח, אשר מטרתו ליצור פתרון לכלי רכב המבוסס על פיתוח של התעשיה, ויאפשר לשלב אפליקציות סלולריות במכוניות.

״עיצוב ממשק לוח המחוונים והחיבוריות לסמארטפונים הם מרכיבים מרכזיים בבידול מוצרים בתוך התעשיה״, אמר דון באטלר, מנכ״ל כלי רכב ושירותים מחוברים בפורד. ״אנחנו בפורד מתייחסים אל כל ההיבטים של הזמן שמבלה אדם מאחורי ההגה כחלקים מהותיים מהחוויה שאנחנו מספקים ללקוחות. אנחנו שבעי רצון מכך שחברים אחרים בתעשיה חושבים כך גם הם, ומצפים לשתף איתם פעולה על מנת לספק תמיכה רחבה אף יותר לקהילת מפתחי ה-DSL״.

בכלי הרכב של פורד המצוידים ב-SYNC, ה-AppLink מתפקדת כממשק תיכנות האפליקציות אשר מאפשר לנהגים לקבל גישה לאפליקציות סלולריות דוגמת ספוטיפיי, גלימפס, iHearRadio, פנדורה ואחרות, באמצעות זיהוי קולי ואמצעי השליטה שבלוח המחוונים. לחצו כאן כדי לראות את AppLink בפעולה.

פורד יצרה את SmartDeviceLink באמצעות תרומת תוכנת AppLink לקהילת הקוד הפתוח. המטרה היא לסייע לקידום הצמיחה של קהילת מפתחי האפליקציות לכלי רכב ולספק ליצרני מכוניות דרך לשמר מערכות חיבור וניווט חדשניות, המספקות בידול ואשר עונות על ציפיות הלקוחות שלהם לשילוב של אפליקציות סלולריות.

תוכנת SDL מאפשרת לקבל גישה לאמצעי השליטה שבתוך הרכב, כמו מסכי תצוגה, כפתורים ומנוע זיהוי קולי, על מנת לספק ללקוחות חווית אפליקציה משולבת מלאה.

טויוטה הנדסה מעורבת בצורה פעילה בפרויקט SDL, ובוחנת את המשך שיתוף הפעולה עם ליביו ופורד. ליביו, חברה בת בבעלות מלאה של פורד מוטור, היא מתחזקת הפרויקט של טכנולוגיית SmartDeviceLink, אשר אותה ניתן למצוא בכתובת www.genivi.org או בכתובת www.github.com/smartdevicelink.

SDL שואפת לספק מגוון יכולות ליצרני רכב ומפתחים:

התאמה אישית של המראה והתחושה הכלליים של חווית המשתמש במערכות החיבור והניווט והשירותים המחוברים, על מנת לתמוך במאפיינים הספציפיים של כל מותג, תוך מינוף תקני פרוטוקול SDL לשליטה ובקרה באפליקציות סלולריות.

תאימות רחבה למכשירים ופלטפורמות, כיוון ש-SDL אינה קניינית ומתקשרת עם האפליקציות הסלולריות. משמעות הדבר היא, שהצרכנים אינם מוגבלים במכשירים, מערכות ההפעלה, גירסאות התוכנה או הפלטפורמות שיש בבעלותם.

גישות גלובלית, המוגבלת אך ורק בזמינות האפליקציה בכל אחד מהשווקים.

עובדת עם טכנולוגיית זיהוי קולי המוטמעת ברכב, וכך פעילותה אינה מוגבלת על ידי חיבור סלולרי או זמינות של רוחב פס כלשהם.

מאפשרת למפתחים אפשרות גידול ופיתוח מהיר, כיוון שהאפליקציות צריכות להיות משולבות רק פעם אחת על מנת לעבוד בפלטפורמות מרובות של כלי רכב.

מעצימה צרכנים באמצעות הצעת טכנולוגיה אשר מתקשרת בצורה בהירה ומבקשת רשות לשתף מידע אישי ונתוני רכב עם האפליקציות, על מנת לשפר את חווית הלקוח.

״השקנו לראשונה את AppLink על מנת לענות על דרישותיהם של לקוחותינו - לקבל גישה לאפליקציות שלהם בתוך הרכב״, הסביר באטלר. ״אחר כך השקנו את תוכנית המפתחים של פורד, על מנת לתמוך בסביבה של מפתחים אשר יוצרים חוויות חדשות וחדשניות. כעת, עם SmartDeviceLink, אנחנו ממחישים את המחויבות ארוכת הטווח שלנו ללקוחות שלנו ולתעשיה כולה - להקל על סמארטפונים ועל כלי רכב לעבוד אלה עם אלה בכל מקום ברחבי העולם״.

טכנולוגיית SDL, אשר ממותגת תחת השם AppLink, זמינה כעת ביותר מחמישה מיליון כלי רכב מתוצרת פורד בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה ואיזור אסיה פסיפיק. בשנה הבאה מתוכננים להצטרף עוד שלושה שווקים נוספים: טאיוון, ניו זילנד ותאילנד.

בנוסף, פורד תרמה בתחילת השנה עוד טכנולוגיה לפרויקט SDL, אשר מאפשרת לספקי אפליקציות ניווט להטמיע את המפות ואת ממשק המשתמש שלהם בתוך כלי רכב המצויד בהתאם, על מנת להביא את הניווט מבוסס הסמארטפון אל תוך הרכב - תכונה חשובה בשווקים כגון סין.

כתבות שאולי פיספסתם

*#