חישה רב-פרמטרית, מבירה לקורונה

משבר הקורונה חיזק את הצורך ליישם איכות, יעילות ובקרה. EZMEMS מיישמת את זה בעולם הפודטק על-ידי הטמעה של חיישנים רב-פרמטריים בנקודות הקצה של מערכות נוזלים

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השבב החכם של איזיממס לאפיון רב פרמטרי של משקאות | עיצוב גרפי: אלעד ברק
השבב החכם של איזיממס לאפיון רב פרמטרי של משקאות | עיצוב גרפי: אלעד ברקצילום: אלעד ברק
אסף לבנון
תוכן מקודם

לא כל המשקאות נולדו שווים. כל חובב בירה יודע שבירה מהחבית נחשבת לאיכותית יותר מבירה בבקבוק - גם כשמדובר באותו המותג בדיוק. גם כוס קולה, שתקבלו בסניף של רשת מזון מהיר, לא תכיל בדיוק את אותה הקולה שתקבלו מפחית שהגיעה מהמפעל. מעבר לכך - אפילו אותו המשקה שיוצא מאותה המכונה אינו בהכרח באותו הטעם והאיכות, שכן כל שינוי בתהליך משפיע על האיכות ועל הטעם. הדרך היחידה כיום לבדיקת האיכות היא לשלוח את המשקה למעבדה.

חברת איזיממס (EZMEMS), שהבינה את הצורך לגשר על פערי המידע והבקרה, פיתחה טכנולוגיה מהפכנית לייצור ולהטמעה של חיישנים רב-פרמטריים למערכות ההובלה, המילוי והמזיגה בעולם המשקאות. חיישנים אלו מספקים "מודעות מצבית" הכרחית בזמן אמת לגבי התהליך והתוצר. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על שבב חכם, שמכיל בתוכו מערכת שלמה, שכוללת חישה רב-פרמטרית, יכולת שידור נתונים מאובטחת ואמינה ויכולת עיבוד מידע. כל שבב מכיל בתוכו אלמנטים של חישה ותקשורת אלחוטית, שמאפשרים להימנע מחווטים מיותרים. במידת הצורך, החיישנים מסוגלים להיות עצמאיים לחלוטין ולקצור לעצמם אנרגיה בצורה אלחוטית. אין צורך במעבדה, כל חיישן נותן אינדיקציה מהירה בזמן אמת.

למעשה הטכנולוגיה של איזיממס מאפשרת "לטעום" כל נוזל וגז ולאפיין אותם. היכולת הזו מתאימה לתחומי פעילות שונים, בעיקר בתעשייה התהליכית. כך למשל, במהלך משבר הקורונה EZMEMS מצאה את עצמה נענית במהרה גם לבקשות של חברות מתחומים שונים מעולם הפודטק, שפנו לחברה עקב פער אמיתי במידע שיש להם לגבי תהליכים. "התחלנו בבירה וגילינו שזה פתרון שתקף לכל עולם הפודטק", אומר ד"ר צבי שמילוביץ, מנכ"ל EZMEMS. "הגיעו אלינו חברות של משקאות קלים - מוגזים ולא מוגזים, יין, קפה, מכונות מזיגה - כולן היו זקוקות לפתרונות החישה שלנו. המוצר מאפשר אנליזה רב-פרמטרית במקומות שבהם עד היום לא הייתה מדידה, או שהייתה מדידה מוגבלת מאוד. השבבים קלים להטמעה ומספקים תובנות חשובות בזמן אמת".

ד"ר צבי שמילוביץצילום: נטי לוי

החיישן יכול לעבוד עם כל סוגי המשקאות

הנתונים עליהם מדבר ד"ר שמילוביץ כוללים מדידה בזמן אמת של סט פרמטרים פיזיקליים, כגון לחץ, ספיקה, טמפרטורה, מוליכות חשמלית, עכירות וצבע, צמיגות ורמת חומציות. כל הפרמטרים נמדדים באותה נקודת מדידה, ובאמצעות אלגוריתם של היתוך מידע ניתן קבל תובנות מהירות ואיכותיות. מעבר לאינדיקציה המיידית לגבי חריגות בתהליך הייצור, יש יכולת לנטר תהליכי תחזוקה ותהליכי CIP. במקרה של בעיית איכות, המערכת תתעדכן מיידית למניעת בעיות איכות ופגמים בתוצר. "החיישן רגיש מאוד ויודע לזהות סט פרמטרים פיזיקליים ברגישות גבוהה", מסביר שמילוביץ'. "אם נעשה שינוי במרכיבי הנוזל, או שהייצור עבר לנוזל אחר - החיישן יזהה את זה ויתריע. הוא גם יספק אינדיקציה מתי יש לבצע הפרדה בין תהליך הכנת המשקה לתהליך השטיפה. לא תמיד עושים ניטור טוב של התהליכים הנ"ל ולא פעם משתמשים בכמויות גדולות מדי של מים וכימיקלים. החיישן יודע להגיד: 'עצור. עכשיו אפשר להפסיק את פעולת השטיפה'".

מדוע טכנולוגיה כזאת לא פותחה עד הפיתוח של חיישני EZMEMS?

"זה באמת פתרון שהיה דרוש לעולם הפודטק שנים רבות, אך לא היה קיים. צריך להבין שבתחום הפודטק אין עדיין מספיק מקורות דאטה והחיישנים הקיימים לא מודדים מספיק פרמטרים פיזיקליים. היכולת למזער את החיישנים, לבצע מדידה רב-פרמטרית בנקודות הקריטיות ולממש אלגוריתם היתוך מידע, כל אלה מאפשרים את השינוי. 

היבט נוסף עליו מצביע ד"ר שמילוביץ הוא העלות. "חיישנים אינם דבר זול. חיישן איכותי יכול להגיע לעלות של אלפי דולרים. לממן חיישנים שבאים במגע עם הנוזל ו'טועמים' אותו זה דבר מאוד יקר בהתבסס על כלי המדידה הקיימים. EZMEMS משתמשת בגישה טכנולוגית של Multi Sensing ברמת השבב, המאפשרת להגיע לשיפור של עד פי-עשרה בעלויות. לאף יצרנית חיישנים בעולם אין יכולת כזו כי כולן מיישמות את אותה פרדיגמה של ייצור והטמעה של החיישנים. בנוסף, החיישן יכול לעבוד עם כל סוג משקה ומתאים לכל גוף שמייצר, מוזג ומוביל משקאות ומים".

"נהיה החברה המובילה בייצור דאטה מחיישנים"

אחרי ש-EZMEMS התרחבה מבירה למשקאות אחרים, היא מתרחבת גם לתחומים נוספים. כך למשל, משבר הקורונה יצר פניה לחברה מעולמות נוספים, כגון הטמעה של החיישנים הרב-פרמטריים בעולמות המדיקל והפארמה. "לעולם הביוטק יש מאפיינים שדומים לפודטק, למשל שימוש בתהליכי פרמנטציה בביוריאקטורים", מבהיר ד"ר שמילוביץ, "היה ברור לנו שהשימושים הנוכחיים הם רק ההתחלה. מהרגע שיש חיישנים רבים הממוקמים בכל מקום ואוספים מידע איכותי רב, שאף מועבר למאגרי מידע בהם ניתן לבצע ניתוחי עומק, EZMEMS תהפוך לחברה שמייצרת כמות מידע אדירה ואיכותית. נהיה גוגל של עולם החיישנים".