תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפודטק התעשייתי בצפון: כשהמזון פוגש את הטכנולוגיה

דרושים יזמים עם חזון! בואו לקחת חלק בתחום הכי צומח: במסגרת מסלול תמיכה ראשון מסוגו למיזם שמטרתו קידום ענף הפודטק, בדגש על תעשייה קטנה ובינונית המבטאת מצוינות וחדשנות, מחפש משרד הכלכלה והתעשייה משקיע/ה להקמת מתחם 'מיקרו-תעשייה' בקריית שמונה

הדמייה בניין
פלסנר אדריכלים למשרד הכלכלה והתעשיה

ההתפתחויות בתחום הפודטק בשנים האחרונות צפויות להשפיע על האופן שבו אנו מגדלים מזון, על סוג המזון שאנו מייצרים, על אופן הייצור (כולל הפחתת בזבוז, ומזון בריא ובטוח יותר), על שינוי המודלים לשיווק המזון ועל אופן צריכתו. היקף ההשפעה של תחום הפודטק על החברה, הכלכלה ואיכות הסביבה צפוי להיות משמעותי ביותר, ובהתאם גם הפוטנציאל הכלכלי בתחום. זוהי הזדמנות פז לכלכלה הישראלית: פיתוחים טכנולוגיים חדשניים ושילובם בתהליכי הייצור מאפשרים שידוד מערכות, ומעבר של תעשיית המזון מענף שנחשב עד לאחרונה לתחום ייצור 'מסורתי' אל היותנו שותף מכובד בתעשייה הבינלאומית המתקדמת.

תחום הפודטק מצוי בצמיחה. לפי נתוני IVC, פועלות כיום בישראל 337 חברות בתחום הפודטק, ומרביתן (70-80%) הוקמו ב-7 השנים האחרונות. ישנה עלייה משמעותית ב-5 השנים האחרונות בגיוסי ההון ובהיקף ההשקעות בתחום: בשנת 2013 גייסו 25 חברות 131 מיליון דולר, בעוד שב-2018 גייסו 54 חברות 388 מיליון דולר –הגדלה של פי 2-3 בקצב הגיוסים (מקור: IVC). בהתייחס למגמה העולמית ולהיקף הכספים המושקעים בנושא: ב-2018 הושקעו גלובלית בתחום 17 מיליארד דולר, עלייה של 43% לעומת השנה שקדמה לה (מקור: דו"ח Agfunder, המתייחס להגדרה רחבה של AgriFood tech). 

מתחם המיקרו-תעשייה: כל הפרטים

על-מנת למצות את פוטנציאל התנופה הגלובלית של התחום ולתעל הזדמנות זו לטובת התעשייה הישראלית, משרד הכלכלה והתעשייה יקצה מענק של 27 מלש"ח לטובת הקמה ותפעול המתחם, אשר יפעל על-בסיס מודל חללי עבודה להשכרה לתעשיית מזון חדשנית, לצד חללים ומתקנים משותפים (חדרי ישיבות, מחסנים, חדרי קירור ועוד) שישרתו את דיירי המבנה ויעודדו יצירת שיתופי-פעולה תעשייתיים וקידום חדשנות בתחום. באופן זה יתקבל 'יתרון לגודל' - הן במיצוי וניצול שטחי הייצור והן ברכישת שירותים - לצד היתרון הנובע מהיותם חלק מאקו-סיסטם שיוביל לסינרגיה, שיתוף ידע ורשתיות בין העסקים השונים.

הדמיית בניינים
פלסנר אדריכלים למשרד הכלכלה והתעשיה

היזם יתפעל את המתחם ויספק לדייריו מעטפת שירותים רחבה הכוללת גם את שירותי העוגן: ייעוץ בטיחות המזון; ייעוץ לרישוי עסקים; ייעוץ לרגולציה סביבתית ורישיון יצרן. זאת, בכדי לסייע לתעשיות אלה להיענות לדרישות הרגולציה הממשלתית בתחום המזון מחד, ולשם קידומן העסקי ודרישות השוק מאידך.

הקמת מתחם המיקרו-תעשייה באזור קריית שמונה הנה בהובלה ובליווי מקצועי של מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה, בראשות יגאל צרפתי, תוך הקצאת קרקע בפטור ממכרז באזור התעשייה הצפוני של קריית שמונה (פארק הביו-טק). שטח המגרש המיועד הינו בהיקף של כ-17 דונם. שיעור הסיוע שאותו תיתן מדינת ישראל למיזם יהווה 25% מעלות התוכנית המאושרת שאותה יגיש היזם.

צעד זה הנו חלק מאוסף צעדים במסגרת פיתוחה של תעשיית מזון חדשנית, כאמור, שבה פועל משרד הכלכלה והתעשייה יחד עם שותפים בממשלה ובצפון, להקמת אקו-סיסטם אזורי בתחום הפודטק בגליל. במסגרת זו מוקמים מיזמים, תוכניות וכלים כתשתית לטובת קידום התחום, במטרה ליצור מארג קשרים חדשני וייחודי שיאפשר פיתוח תחום הפודטק על כל שלבי שרשרת הערך. 

מיכל פינק
משרד הכלכלה והתעשיה

במסגרת התשתיות הנוספות, ניתן למנות גם את החממה של רשות החדשנות אשר מוקמת על-ידי 'ספארקס פודטק' שנבחרה לאחרונה במכרז; את מכון המחקר והחדשנות במזון שיוקם על-ידי גורמי שטח ואקדמיה, באחריות מינהל תעשיות במשרד הכלכלה; ואת מערך התמריצים למשיכת חברות מתקדמות בתחום הפודטק, באחריות הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה. כמו כן, יש לציין תשתיות הקיימות זה מכבר באזור וביניהן מכון המחקר מיג"ל והפקולטה למזון בתל חי, העוסקים בקידום הנושא לצד הנהלות העיר קריית שמונה ואשכול הרשויות האזורי.

קול קורא למגזר העסקי

ומי הם הדיירים הצפויים לשכור שטחי ייצור במתחם המיקרו-תעשייה? מדובר בחברות תעשייתיות שיענו להגדרת פודטק - התחום שבו מזון נפגש עם טכנולוגיה - הפעילות בתחום טכנולוגיית המזון, כאשר זו מאופיינת בחדשנות או בפריצת-דרך ומיושמת לשיפור תהליך ייצור המזון, ובכלל זה שלבים שונים בשרשרת הערך של המזון. 

יגאל צרפתי
משרד הכלכלה והתעשיה

מטבע הדברים, קהל היעד שאמור לאייש את המתחם היצרני יורכב בעיקרו מסטארט-אפים, אשר יגיעו לשלב בשלות בפיתוח המוצר ויתאימו לעבור לשלב היצרני. זאת, כחלופה לאלטרנטיבה המושכת והיוקרתית ל'אקזיט' ומכירה לחברה זרה . במובן זה, יהווה מתחם המיקרו-תעשייה כלי מרכזי נוסף בארגז הכלים המשרדי להתמודדות עם תופעה כלכלית המכונה 'עמק המוות'* שלפיה סטארט-אפים ישראליים מתקשים לעשות את המעבר ולהפוך ל'חברה שלמה' המפתחת ומייצרת בישראל. 

אנו צופים כי פיתוח תחום הפודטק בקריית שמונה ובאצבע הגליל יהווה מנוע צמיחה משמעותי לצפון, אשר ימשוך הון אנושי איכותי ויביא לפיתוחה של מערכת כלכלית אזורית בעלת ערכים מוספים גבוהים, תוך שיתוף פעולה בין-מגזרי. גורמים ציבוריים (והממשלה ביניהם) יכולים להוות זרז, אך צמיחה כלכלית אמיתית הינה קודם כל בידי המגזר העסקי אשר יגיע ויבצע השקעות שימנפו את הענף והאזור.

אנו קוראים למגזר העסקי לקחת חלק בהשקעות הצפויות, לתמוך בביסוס אקו-סיסטם אטרקטיבי לתחום החדשנות במזון באזור קריית שמונה, ולהוות מנוע לצמיחה כלכלית של אזור הגליל כולו.

מיכל פינק היא סמנכ"ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה.* אמצעי נוסף להתמודדות עם תופעת 'עמק המוות' ניתן בדמות מתווה הרצף שגובש ברשות ההשקעות ופיתוח התעשייה ורשות החדשנות למעבר בין מו"פ ליצור לתחומי הביוטכנולוגיה ומדעי החיים.

בחזרה למתחם מגזין פודטק >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#