תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

EZMEMS: הטכנולוגיה שתשמור על איכות הבירה

השינוי בטעם הבירה בדרכה מהמפעל אל הכוס בפאב, הביא את EZMEMS הישראלית לפתח טכנולוגיה חדישה לייצור חיישנים יעילים, מהירים וזולים שיוטמעו במערכות המזיגה. כך, הבירה תימזג מהחבית כפי שהיא אמורה להימזג, והלקוח יהיה מרוצה שהאיכות והטעם של הבירה מובטחים בכל מקום וזמן

EZMEMS אילוסטרציה
עיצובים גרפיים: Elad Barak

אתם יושבים בבר ושותים את הבירה הצוננת והאהובה עליכם. חשבתם פעם האם הבירה מהחבית שלפני רגע נמזגה לכם לכוס תהיה באותו טעם גם אם תשתו אותה במקום אחר? או באותו מקום בזמן אחר? בכלל, האם הבירה שנמזגה לכם לכוס הייתה כוונת המשורר, או במקרה זה ה-brewmaster? אם נשאל מומחים לבירה אז התשובה תהיה חד משמעית: לא. למה? כי הבירה שנמזגה לכם לכוס בפאב עברה דרך ארוכה עד שהגיעה לכוס. 

הבעיה לא נעוצה באורך הדרך, אלא בכך שרוב הדרך אינה בשליטה של חברות הבירה. הן יודעות להבטיח את איכות הבירה שיוצאת משערי המפעל, אבל אין להן שליטה מספיק טובה על מה שקורה בנקודות המזיגה. מדוע? חברות הבירה משקיעות הרבה משאבים כדי להגיע לבירה הכי טובה וכדי להבטיח איכות והדירות. זה קשה ויקר ליישום במפעל. זה הרבה יותר קשה בעולם האמיתי, מחוץ למפעל. אם יש בעיות איכות הן לרוב מטופלות במסגרת שערי המפעל והמשקה שאינו עומד בסטנדרטים אינו יוצא משערי המפעל. אמנם יש נזק כספי אבל הלקוחות לא ירגישו כי זה לא יגיע אליהם. אבל בעולם הבירה אין ליצרניות שליטה טובה על מה שקורה מהרגע שחבית הבירה יצאה משערי המפעל, זה כבר לא תלוי רק בהן וגם אי אפשר ליישם מערכות בקרת איכות בכל נקודת מזיגה של בירה. זה הפער שקיים בעולם האמיתי וכאן נכנסת לפעולה הטכנולוגיה החדשנית של חברת EZMEMS (איזיממס), שמאפשרת להטמיע בקרת איכות עד לנקודת הקצה של מסלול הבירה, ממש בברז המזיגה עצמו, ולהבטיח שהבירה שאתם שותים תהיה מושלמת בכל פעם.

טכנולוגיית העתיד 

EZMEMS מציעה גישה חדשנית לעולמות ה-AIoT (Artificial Intelligence over the Internet of Things). מעבר לחזון, היישום של AIoT בעולם האמיתי הוא אתגר מורכב וקשה. הקושי נובע מהפער העצום שקיים בין המידע הרצוי למידע המצוי. נכון, יש מי שיציע אלגוריתם חכם שיודע לקחת מידע חלקי ולא מספק ולהפוך אותו ליותר רלבנטי, אבל כשרוצים להגיע לאיכות בתוצאה צריך גם איכות במידע. בעולם האמיתי הפער הזה נובע מחוסר חישה ומחיבוריות מוגבלת. כלומר, במילים פשוטות: המערכות הקיימות מתייחסות למה שאפשר למדוד איפה שנוח למדוד, ומתעלמות ממה שצריך למדוד והיכן שצריך למדוד. את הפער הזה בין האפשרי והנוח לבין הצריך והנכון EZMEMS פותרת באמצעות גישה חדשנית לייצור והטמעה של אלמנטי חישה וחיבוריות AioT מהפכניים.

EZMEM S אילוסטרציה
עיצובים גרפיים: Elad Barak

אנחנו נכנסים לעידן החיישנים (Age of Sensors). ככול שגוברת חדירת הטכנולוגיה ליותר ויותר מכשירים ודברים שסובבים אותנו כך גדל הצורך להקנות לאותן נקודות קצה יכולת לחוש את סביבתן כדי לספק לנו שירות רלוונטי וטוב יותר. אם ה-AI הוא המוח וה-IoT הוא מערכת העצבים, הרי שמה שחסר להשלמת הסביבה החכמה היא מערכת החושים. תשומת הלב של עולם הטכנולוגיה מופנית במהירות לבעיית החישה, ואנו נכנסים לעידן שבו כולם רוצים לשלב חיישן בכל דבר ובכל מקום. בעשר השנים הקרובות יהיה צורך במאות מיליארדי חיישנים זעירים, זולים וחכמים. את הצורך הזה אי אפשר למלא באמצעות טכנולוגיות החישה הקיימות כיום, שרובן מבוססות על שימוש במוליכים למחצה (סיליקון). חיישני הסיליקון דורשים ייצור יקר מאוד ולאחר מכן נדרשים תהליכי אריזה והטמעה יקרים מאוד.

ב-EZMEMS משתמשים בטכנולוגיה חדשנית של מעגלים משולבים במיקרו פלסטיקה, שמאפשרת הוזלה דרמטית של העלויות, הקטנת הגודל והטמעה הרבה יותר יעילה, מהירה וזולה של חיישנים במקומות שעד היום לא ניתן היה להעלות על הדעת. הרעיון מאחורי הטכנולוגיה של EZMEMS הוא במקום לפתח אלמנטים בודדים ואז לחשוב איך ליישם אותם, לקחת מוצרים קיימים ולהטמיע לתוכם את השבבים החכמים של EZMEMS. לא מדובר על אינטגרציה של רכיבים קיימים ומוכרים אלא על פיתוח טכנולוגיה חדשנית לייצור שבבים (צ'יפים) חכמים מבוססי פלסטיק. כל שבב מכיל בתוכו אלמנטי חישה וחיבוריות אלחוטית. למעשה, השבבים לא צריכים להיות מחווטים כדי לקבל אנרגיה וגם לא צריכים סוללה, אלא יודעים לקבל אנרגיה בצורה אלחוטית באמצעות Energy Harvesting. גם המידע מועבר בצורה אלחוטית. את השבבים הקטנים אפשר להחדיר לכל מוצר קיים כמעט ללא צורך להנדס אותו מחדש. 

הסיפור אינו מסתיים רק בחיישנים עצמם. מהרגע שיש חיישנים רבים שממוקמים בכל מקום והרבה מידע איכותי נאסף ומועבר על ידם למאגרי מידע, EZMEMS תהפוך לחברה המחזיקה בכמות מידע אדירה ואיכותית, כמו Google של עולם החיישנים. הטכנולוגיה של EZMEMS מתאימה למימוש במגוון רחב של תחומים ויש לה שיתופי פעולה עם חברות ענק בתחומי תעשייה שונים, שבמסגרתם החברה עובדת על שילוב השבבים החכמים שלה במוצרי אותן חברות, כחלק מתהליך של דיגיטליזציה שאותן חברות עוברות לקראת עידן ה-AIoT.

ובחזרה לעניין המשקאות, איך הטכנולוגיה של EZMEMS פותרת את הבעיה הקיימת?
הטכנולוגיה של EZMEMS מאפשרת הטמעה פשוטה של חיישנים רבים במערכות המזיגה. החיישנים מנטרים בזמן אמת מגוון פרמטרים שמייצגים את איכות הבירה ומשודרים באופן רציף. באמצעות אנליזה רציפה של הנתונים ניתן לזהות חריגות מידיות ולאורך זמן, וכך לאפשר אופטימיזציה של מזיגת הבירה ייעול תהליכי המזיגה, ניקוי (CIP) ואחזקה נכונה. 

בסופו של דבר, באמצעות המערכת של EZMEMS יהיה אפשר להבטיח שכל בירה שנמזגת מהחבית היא אכן באיכות שבה הייתה אמורה להימזג, וכך להבטיח תמורה הולמת לכספי הלקוחות. חברות הבירה יהיו מרוצות שאיכות הבירה שלהן מובטחת עד לכוס של הלקוח, בעלי הפאבים ידעו לתת ללקוחות שלהם חותמת איכות שמבטיחה שהבירה שנמזגת אצלם עומדת בסטנדרטים הכי גבוהים וכמובן שהלקוח הסופי יהיה מרוצה שהבירה שלו תמיד תהיה באותו הטעם המוכר והמוערך, לא משנה מתי היא נמזגה והיכן היא נמזגה.

ל-EZMEMS יש שיתופי פעולה עם חברות ענק בתחומי תעשייה רבים נוספים, כגון רפואה, תעשייה חכמה, חקלאות מדייקת ואפילו מוצרים ביתיים חכמים, שבמסגרתם החברה עובדת על שילוב השבבים החכמים שלה במוצרי אותן חברות כדי להפוך את המוצרים שלהם למוצרים "חכמים". EZMEMS מפתחת ומייצרת את החיישנים שלה בישראל וחזונה הוא להקים בישראל מפעלים גדולים לייצור שבבים מפלסטיק, ממש כמו אינטל. מאחורי EZMEMS עומד צוות יזמים שנחוש להפוך את החברה לאחת החברות המובילות בעולם בתחום החיישנים.

לאתר חברת EZMEMS >>

בחזרה למתחם מגזין פודטק >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#