תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פודטק ישראל: מחברים בין כל השחקנים

קהילת פודטק ישראל, שהוקמה על-ידי ארגון 'יוזמה לאומית' ומשרד הכלכלה במטרה להפוך את הגליל למוקד פודטק מוביל בישראל ובעולם, מסכמת שנה של הישגים ושיתופי פעולה

קהילת פודטק בגליל
יוזמה לאומית

לפני כשנה וחצי יצאו משרד הכלכלה וארגון 'יוזמה לאומית' של אראל מרגלית למיזם משותף: הקמה של קהילת חדשנות בתחום המזון. הקהילה, 'פודטק ישראל', הפכה מאז להיות הפלטפורמה המרכזית ליצירת שיתופי-פעולה ארציים בין מחקרים פורצי-דרך לבין תעשיינים, יזמים, משקיעים וסטארט-אפים. החיבור בין המחקר, החדשנות, הטכנולוגיות ואתגרי תעשיית המזון הופכים את קטגוריית הפודטק לאחת מהמבטיחות היום בעולם.

פודטק ישראל, המופעלת על-ידי ארגון יוזמה לאומית ומשרד הכלכלה, הינה חלק ממהלך שמוביל הארגון מזה 5 שנים בגליל במטרה ליישם את החזון שהציב מייסד הארגון, ד"ר אראל מרגלית, ובמרכזו הפיכת הגליל למוקד פודטק מוביל בישראל ובעולם. 

משתתפי האקתון האריזות ברובע המדיה בירושלים
יוזמה לאומית

הצמיחה החדשה והעניין הרב בתחום הפודטק הישראלי הינם תוצר ישיר של פעילות פודטק ישראל, כאשר בשנה האחרונה יזמה הקהילה כ-10 כנסים ייחודים בהשתתפות 1,700 יזמים, חברות מזון וגופי אקדמיה במטרה לחבר בין דיסציפלינות שונות לבין תחום המזון. "החיבור בין מזון לבין עולמות כגון ביג דאטה, אינטליגנציה מלאכותית, חקלאות חכמה ועוד, הינו קריטי לפיתוח מיזמים פורצי-דרך ברמה העולמית" , מסבירים בפודטק ישראל. 

לפי דו"ח מיוחד שהכינה הקהילה, אפשר כבר לומר שהפודטק הישראלי הופך לקטר חדש בהייטק הישראלי, עם למעלה מ-500 סטארט-אפים בתחום הפודטק ופעילות תאגידית של 253 חברות ו-18 מוסדות אקדמאיים המתמחים בתחומי המזון, החדשנות והחקלאות. הקהילה, המונה למעלה מ-6500 משתתפים, מייצרת פעילות שבועית בתחומים רבים כגון סיורי משלחות של גופים בין-לאומיים בישראל, חיבור בין יזמים לבין חוקרים ומשקיעים, וכן פורומים להתמודדות עם אתגרי הפודטק הישראלי בתחום הרגולציה. 

"בניגוד לתחומי הייטק אחרים", אומרים בקהילה, "הפודטק חייב להתמודד עם אתגרים אחרים כמו רגולציית מזון. בסופו של דבר, הפיתוחים הללו יגיעו למדפים ולכן אנו מקיימים שולחנות עגולים עם יזמים ממגוון תחומים. ביחד עם משרד הכלכלה בהובלת נעמה קאופמן ומיכל פינק, ועם משרד הבריאות, אנו מנסים למפות ולפתור חלק מהאתגרים הניצבים בפני סטארט-אפים בתחום". 

גולת הכותרת מבחינתה של קהילת פודטק ישראל היא הגליל, ובשנה האחרונה יזמה הקהילה מספר סיורי חשיפה ייחודים בהשתתפות 57 חברות פודטק הבוחנות מעבר לגליל. "זהו חלק מהמאמץ המשותף שלנו ביחד עם משרד הכלכלה, לחשוף חברות מזון להזדמנות שיצרנו בגליל", הדגישו בארגון יוזמה לאומית של אראל מרגלית. 

ואכן, בשנתיים האחרונות בנתה קהילת פודטק ישראל - ביחד עם שותפים מקומיים בגליל כגון עיריית קריית שמונה, מועצה אזורית גליל עליון, המכללה האקדמית תל חי ומכון המחקר מיג"ל - אקו-סיסטם אידאלי עבור חברות פודטק בגליל שכבר החלו להתמקם באזור. 

האקו-סיסטם של קהילת הפודטק
יוזמה לאומית

לאתגר את התעשיות המסורתיות

אחת הדרכים שמציגה קהילת פודטק ישראל ככלי ליצירת שינוי, היא לעבוד יחד עם התעשיות המסורתיות כדי להמציא את עצמן מחדש. כך, לדוגמה, יזמה הקהילה האקתון ייחודי בתחום האריזות כדי לאתר פיתוחי אריזה חדשים שיכולים להתכלות, ובכך להתמודד עם האסון הסביבתי שיוצרות אריזות הפלסטיק. ההאקתון - שנערך יחד עם תאגידי המזון הגדולים - הציב אתגר של פיתוח אריזות מתכלות ו-3 המיזמים שזכו, נכנסו למסלול פיתוח ואף השתתפו בכנס הפודטק הגדול באירופה. 

פודטק בגליל: תוכנית האצה ייחודית

מיזם נוסף של קהילת פודטק ישראל - בשיתוף הסוכנות לעסקים קטנים ובינונים ו'מעוף' של משרד הכלכלה - שזכה גם הוא להד ציבורי רחב, הוא הקמת אקסלרטור פודטק ראשון מסוגו בקריית שמונה. 13 מיזמים לוקחים בו חלק כיום וכבר כעת הוא קוצר הישגים. שיתופי פעולה עם חברות המזון הגדולות, וגיוסי הון ראשונים. 

השקת אקסלרטור של קהילה הפודטק בקריית שמונה
יוזמה לאומית

לקראת שנה של הזדמנויות

בשנה הקרובה מתכננת קהילת פודטק ישראל מספר מהלכים אסטרטגיים משמעותיים, אשר במרכזם קידום מיזם המיקרו-תעשייה של משרד הכלכלה והקמת מכון המזון הראשון בישראל שיוקם במכללה האקדמית תל חי. בקהילה מדגישים כי מטרתם תהיה להקים גשר בין התעשיות והמשקיעים לבין שני המיזמים הללו, במטרה לחבר עוד ועוד שחקנים מתעשיית הפודטק להזדמנויות שמתחוללות בגליל. 

"ביחד עם השותפים שלנו בגליל", מציינים אנשי פודטק ישראל, "נמקד מאמץ ביישום של החזון המשותף. זוהי המטרה שלנו לשנת 2020".

בחזרה למתחם מגזין פודטק >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#