תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

להכות את השוק בעודו חם

הפתרון הטכנולוגי של Tipigo, המשלבת טכנולוגיה עילית מעולמות "למידת מכונה" יחד עם מחקר פונדמנטלי, מאפשר לראשונה לסוחרים עצמאיים לאתר בזמן-אמת הזדמנויות השקעה במניות אמריקאיות כדי להכות את השוק ולהשיג תשואה גבוהה

עולם ההשקעות נמצא בעיצומה של אבולוציה דיגיטלית. יותר ויותר משקיעים בוחרים לצאת לדרך עצמאית בעזרת טכנולוגיה ולהתנתק מעולמות ניהול הכסף המסורתי שנשלט עדיין על-ידי בנקאים, או בתי השקעות. אותם משקיעים, אשר בוחרים לנהל בעצמם את כל או חלק מכספם, מכונים "משקיעים עצמאיים"  (Self Directed Investors) והם משתמשים בשירותי ברוקראז' ורובו-אדוויזורי, אשר הופכים פופולריים מאוד, ונגישים היום יותר מתמיד לסוחר העצמאי. מאות אלפי סוחרים עצמאיים בישראל כבר הצטרפו ליותר מ-60 מיליון משקיעים עצמאיים בארה"ב, שבוחרים לבצע את המחקר בעצמם ולסחור באופן עצמאי שלא באמצעות מנהל תיקים.

Tipigo
Tipigo

מגמה זו נכרת בעיקר בקרב הקהל הצעיר יותר שנכנס לשוק ומכונה  "millennials"מחקר של Deloitte מצא ש-72% מאותם צעירים מגדירים את עצמם כ"משקיעים עצמאיים". כמו כן מצא המחקר ש-57% מהם יבחרו את הפלטפור מה הפיננסית שלהם על-פי האיכות הטכנולוגית של הפלטפורמה. חתך הגיל הזה משקיע יותר זמן בקריאת חומרים רלוונטיים ויש לו גישה לאין- סוף המידע המצוי באינטרנט.

פער התשואות

אך לא הכל ורוד בעולמו של המשקיע הפרטי. אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני המשקיעים הפרטיים מגולם בשאלה הבסיסית - "במה להשקיע?". קושי זה, אשר מוכר וידוע בקרב משקיעים מכל התחומים, הוא זה שאינו מאפשר לסוחר העצמאי להשיג תשואות קרובות למדד, לא כל שכן לייצר אלפא (תשואה עודפת על המדד). במחקר שבוצע על-ידי אחד הבנקים הגדולים בעולם, עלה כי התשואה הממוצעת של המשקיע הפרטי ב-20 שנים האחרונות היא 3.2% בלבד. לשם השוואה, מדד ה-P500&S  הניב בממוצע בשנה 7.7%

הפער הגדול בין התשואות המושגות על-ידי המשקיע העצמאי הממוצע לאלה של השוק נובע בעיקר מחוסר היכולת של האדם הפרטי לעבד את כמויות המידע האין-סופיות הנגישות לו באמצעות האינטרנט. אותה תופעה שהציתה את מהפיכת הדיגיטליזציה של עולם ההשקעות היא זאת שכעת מהווה מכשלה ומחייבת פתרון.

חברת Tipigo ,סטארט- אפ מהפכני הממוקם בהרצליה, שמה לה למטרה לאתר הזדמנויות השקעה איכותיות וממוקדות למשקיעים עצמאיים באופן שיאפשר להם לקבל החלטות מושכלות.  Tipigo משלבת טכנולוגיה עילית מעולמות "למידת מכונה" וניתוח מבוסס ביג דאטה (,(Machine Learning, Big Data Analysis, Deep Learning על מנת לאתר בזמן אמת הזדמנויות השקעה המבוססות על מחקרים פונדמנטליים המשמשים בתי השקעות מקצועיים (להבדיל מניתוח טכני) במניות אמריקאיות.

לקבל החלטות מושכלות

על מנת להנגיש את ההזדמנויות הללו למשקיעים עצמאיים, Tipigo משתפת פעולה עם ספקי מידע ושירותים מוסדיים בתחום הפיננסי, שמספקים את השירותים של TIPIGO כשירות ערך מוסף ללקוחות המבקשים לנהל בפועל את השקעותיהם בעצמם. הפלטפורמה תורמת לעומק ותחזוקת היחסים בין לקוח הקצה למוסד הפיננסי המעניק לו שירותים. את המידע TIPIGO  מנגישה בצורת אפליקציית מובייל שנקראת Funl המותאמת למותג של המוסד הפיננסיwhite label) ) או באמצעות API שמאפשר לחברות להנגיש את המידע על גבי הפלטפורמות הקיימות אצלן.

כיום ישנה תחרות קשה בשוק המוסדי, הן בארץ והן בחו"ל, בין ספקי שירותי המסחר על תשומת ליבו של הסוחר העצמאי. כלים מהפכניים כמו רובו-אדוויזור, אשר פופולריים מאוד בארה"ב, יחד עם פלטפורמות מסחר אשר לא גובות עמלות, גורמות ללחץ מחירים כלפי מטה ומייתרים את הצורך במנהלי כסף ויועצי השקעות מסורתיים, אשר חייבים למצוא כלים טכנולוגיים מתקדמים כדי "להילחם חזרה". טיפיגו מאפשרת בדיוק את היתרון הזה.

אלרן בור, מנכ"ל Tipigo" :כמויות המידע האין-סופיות שמשקיעים פרטיים נחשפים אליהן, גורמות לקיפאון ביכולת של המשקיע לקבל החלטה. הקיפאון הזה גורם למשקיעים לקבל החלטות שגויות, לפעול באיחור רב ומונעת מהם לעמוד ביעדים הפיננסיים שלהם. האתגר האמיתי במה שאנחנו עושים הוא למקד את המחקר העצום שנמצא בשוק ולהצביע על הזדמנויות רלוונטיות בזמן אמת. בשלב הבא המטרה היא לשלב את ה'מוח' שבנינו עם יכולת אוטומטית לניהול תיקים ולממש הלכה למעשה את השלב הבא באבולוציה של ניהול השקעות - ניהול תיקי השקעות חכמים".

קובי פלר, בעל 27 שנות ניסיון בשוקי ההון ובעלים של פמילי אופיס מוביל המייעץ לחברה, מחזק את דבריו של אלרן: "עולם ייעוץ ההשקעות וניהול ההשקעות נמצא במהלכה של מהפיכה דיגיטלית אותה לא ידעה התעשייה מעולם. היכולת לאסוף כמויות מידע עצומות, לנתח אותן ולהוציא מסקנות השקעה תוך שניות היא מהפכה אמיתית".

השלב הבא - ניהול תיקי השקעות חכמים

אפיק נוסף אשר Tipigo פועלת בו ומכה גלים הוא ניהול כסף. היכולת שפיתחה החברה באיתור הזדמנויות השקעה מאפשרת לה להיות השכל מאחורי קרנות גידור ונאמנות ולאפשר השגת תשואה עודפת על השוק בתנאים שונים ולאורך זמן.

יניב חברון, לשעבר אסטרטג הראשי של אק סלנס ויועץ לחברה: "נושא ניתוח המידע הפיננסי שעל-פיו מקבלים החלטות השקעה, נותר לצערי מאחור לעומת סקטורים אחרים. כיום, כמעט בכל אפיק בחיינו, אנו משתמשים בטכנולוגיה כדי לעבד כמויות מידע אדירות ולהבין טוב יותר כיצד העולם עובד על מנת לקבל החלטות טובות יותר. לעומת זאת, בסל הכלים של המשקיע אנו עדיין רואים את אותן דיסציפלינות מיושנות, אשר לא מאפשרות למשקיע לקבל החלטה מושכלת מבוססת טכנולוגיה. לדעתי, Tipigo מביאה גישה חדשה במהותה, שמאפשרת למשקיעים מכל הרמות לקבל החלטות חכמות, מהירות ובטוחות יותר"

ל Tipigo מספר לקוחות בחו"ל, בינהן פורטל פיננסי מוכר עם מליוני משתמשים ברחבי העולם. החברה גייסה עד כה מיליון דולר בגיוס, seed וכעת נמצאת בעיצומו של סבב גיוס נוסף, אשר יאפשר לה להרחיב את קהל הלקוחות בדגש על ארה"ב.

כתבות שאולי פיספסתם

*#