תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אופטימיזציה של תהליכים

הפתרון של Gaviti מאפשר אוטומציה ואופטימיזציה של תהליכי הגבייה והתשלום בארגון. בנוסף לתוצאות הגבייה המשופרות והשיפור התזרימי, מושג חיסכון אדיר בזמן ושיפור בחוויית הגבייה עבור הלקוחות החייבים

איש מחזיק כסף
Dreamstime.com

בכל שנה ארגונים נאבקים על מנת לגבות את התשלומים המגיעים להם בזמן. למעשה, הבעיה כל כך גדולה שהיא נוגעת למחצית מכל העסקים בעולם. בארה"ב בלבד מדובר בכ-8 טריליוני דולרים מידי שנה שנמצאים בסיכון לאי- תשלום בזמן. ההשלכות העסקיות של אי-יכולת לקבל את התשלומים נעים בין פגיעה בשורת הרווח עקב עלויות מימון מאמירות לבין אי-יכולת לתפקד כראוי בגלל תזרים מזומנים חלש.

יאן לזברב, מייסד ומנכ''ל Gaviti
אלעד ניסים

מי שזיהה את החוסר בפתרונות מתאימים לגבייה עבור ארגונים היה מייסד ומנכ''ל,Gaviti  יאן לזברב: "עבדתי כמנהל גבייה כמנג'ר תחום הגביה והבילינג בחברה גלובלית הנסחרת בנאסד''ק  ,(CSOD:NASDAQ)בשלב שבו התחילה צמיחה מואצת בכמות הלקוחות. אני והצוות שהקמתי נאבקנו על מנת להדביק את הקצב ולגבות את כל התשלומים בזמן כדי לעמוד ביעדי התזרים. מיצינו את היכולת להגדיל את מצבת העובדים וחיפשתי לרכוש כלים שיאפשרו לנו להגיע לכל הלקוחות בזמן קצר באופן אופטימלי. למעשה, חיפשתי כלי לאוטומציה של תהליכי הגבייה והדיווח שהיו ידניים, שיתממשק עם מערכת ה ERP- שלנו. לצערי, לא מצאתי פתרון הולם". "בנקודה זאת היה לי ברור שיש שוק ענק עם צורך שלא מטופל כראוי", משחזר לזרב. "השלב הבא היה לחקור את השוק והפתרונות האפשריים לאתגרים העומדים בפני הלקוחות הפוטנציאלים ולהתחיל לפתח את המוצר".

הפתרון של Gaviti מאפשר לארגונים לזהות את הלקוחות, שיש לפנות אליהם לגבי חשבוניות שטרם שולמו, ויוצר איתם קשר במגוון ערוצים בצורה אוטומטית, בהתאם להעדפות הלקוח. כאשר נאספים מספיק נתונים, ניתן לעשות אופטימיזציה לתהליכי הגבייה והתשלום בארגון. כך למשל, לסגמנט לקוחות חייבים, לבחון אילו ערוצי תקשורת מביאים תוצאות עדיפות, אילו אמצעי תשלום מועדפים וכיוצ"ב. המוצר משמש כמכפיל כוח לעובדים האחראים על תהליך הגבייה בארגון ולמנהליהם. בנוסף לתוצאות הגבייה המשופרות ש Gaviti - מעניקה לארגונים המשתמשים במוצר והשיפור התזרימי, יתרון בולט נוסף שניתן לציין הוא חיסכון אדיר בזמן המוקדש למשימות הגבייה ושיפור בחוויית הגבייה עבור הלקוחות החייבים.

Gaviti  הוקמה ב-2017 ומאז הספיקה לצבור משתמשים ולקוחות בישראל ובעולם .בנוסף לתמיכה במגוון מערכות ERP ישראליות Gaviti , הושקה בחנות האפליקציות שלIntuit QuickBooks  בעלת 2.6 מליון עסקים הרשומים למוצר הנהלת החשבונות בענן. בימים אלה Gaviti  מגייסת סבב השקעה על מנת להרחיב את הנוכחות בשוק האמריקני וכן על מנת להמשיך ולשפר את הAI - שעומד בבסיס המוצר ומאפשר אופטימיזציה של תהליכי הגבייה.

אלכס גוויטי
אלעד ניסים

"בסביבה עסקית שבה מושקעים משאבים רבים בדיגיטליזציה, ארגונים אשר לא ישכילו לאמץ כלים לאוטומציה ואופטימיזציה של תהליכים בתחום הכספים והאופרציה יישארו מאחור ויאבדו את יתרונם התחרותי", מסכם אלכס קומארובסקי, המייסד וה-CTO של Gaviti "שילוב כלים ההופכים את סביבת העבודה לחכמה אינו רק מתבקש מצו השעה, אלא גם מהווה תמורה מצויינת לארגונים הבוחרים לאמץ חדשנות כחלק מהתרבות הארגונית שלהם".

כתבות שאולי פיספסתם

*#