תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לצלוח את הרגולציה המתהווה בתחום הבלוקצ'יין

פירמת עורכי הדין הבינ"ל Covington & Burling מלווה חברות פינטק ישראליות בכניסתן לשווקים ברחבי העולם, בדגש על ארה"ב ועל תחום הבלוקצ'יין, תוך מתן ייעוץ ובחינת היבטים רגולטוריים משתנים שיש לקחת בחשבון

בלוקצ'יין
Dreamstime.com

עם ההתקדמות הטכנולוגית והשינויים והתמורות בעולם הפיננסי, אנשים החלו להעדיף, יותר ויותר, להשתמש בשירותים של חברות פרטיות במקום בבנקים, כדי להעביר כספים ולבצע עסקאות. ההעדפה המתגבשת הזו מאתגרת את המסגרות הרגולטוריות הקיימות. לכן, רגולטורים ברחבי העולם דנים כעת בדרכים הנכונות לאפשר שירותי פינטק ושוקלים מנגנוני פיקוח על תעשיית הפינטק בכללותה ובפרט על תחום הבלוקצ'יין(Blockchain)  ויישומיו, כגון מטבעות ווירטואליים.

Covington  הינו משרד עו"ד בינ"ל מוביל הקיים מזה 100 שנה, שהמטה הראשי שלו פועל בוושינגטון די. סי., ארה"ב, וסניפיו ממוקמים ברחבי העולם, כולל במדינות אירופה, אסיה ואפריקה Covington .פועלת בישראל שנים רבות ומלווה חברות ישראליות בכל סדרי גודל ומענפי תעשייה רבים ומגוונים.

הצוות הגלובלי של Covington כולל, בין היתר, מאות אנשי מקצוע שכיהנו בעברם כמחוקקים, רגולטורים, מפקחים ובקרים מטעם המדינה, לצד אנשי אכיפת החוק, דיפלומטים, ונושא משרה אחרים Covington .ממנפת את הניסיון העשיר הזה ואת הוותק של עוה"ד שלה לטובת לקוחותיו, כולל חברות פינטק אשר זקוקות לייעוץ והכוונה מעשית ואפקטיבית בתחום הרגולטורי המאתגר והמשתנה בו הן פועלות.

פתרונות ייעודיים

תחום הבלוקצ'יין הפך לאחרונה לנדבך חשוב בעבודתם של עורכי הדין ב-  ,Covingtonהן בארה"ב והן ברחבי העולם. ההתמחות של מחלקות הפינטק והשירותים הפיננסים ב-Covington  משתרעת על פני תחום הבלוקצ'יין כולו - מהו שלב בו מתהווה המדיניות במישורי החקיקה והרגולציה דרך ייעוץ בביצוע ויישום החוק ועד ייצוג של חברות שנמצאות תחת חקירות או שחוו אירועי אכיפת חוק.

עו"ד דיויד סטיין, מפירמת עורכי הדין ,Covington אומר: "עוה"ד של הפירמה העוסקים בתחום השירותים הפיננסיים מייעצים באופן קבוע למגוון רחב של לקוחות בקשר עם השפעתם של חוקים וכללי רגולציה על תעשיות פיננסיות, ובמרכזה תעשיית הבלוקצ'יין".

דויד שטיין קונבינגטון
Lorde Anne

מהו הסיוע המשפטי שאתם מספקים ללקוחותיכם העוסקים בתחום?

"עורכי הדין שלנו, העוסקים בתחום השירותים הפיננסיים, ניירות ערך ומסחר, מייעצים באופן שוטף למגוון רחב של לקוחות לגבי אופן ההשפעה של חקיקה וכללי רגולציה על שירותים פיננסיים שונים ועל יישומי בלוקצ'יין. אנו מסייעים ללקוחות בהתאמת פתרונות ייעודיים ליעדים העסקיים שלהם, תוך עמידה בדרישות הרגולטוריות. לדוגמא, מטבע קריפטוגרפי מוצפן הפך להיות מוקד ההתעניינות של רשות ניירות הערך האמריקאית, אשר אמונה על אכיפת החוק בתחום זה. עורכי הדין ב-Covington  מסייעים ללקוחותיהם להעריך הצעות בתחום הקריפטוגרפי ולבנות עסקאות שאינן מפרות את חוקי ניירות הערך בארה"ב, או דרישות רגולטוריות אחרות"

עם אילו ענפים בתעשייה אתם פועלים?

 Covington” מייצג באופן שגרתי לקוחות מתעשיות המפתח שעושות שימוש בבלוקצ'יין. תעשיות אלה כוללות שירותים פיננסים, בריאות, ביטוחים, ביטחון, תעופה וחלל, בידור, מדיה, אנרגיה ועוד".

פוטנציאל הבלוקצ'יין

מה חשוב להבין בכל הקשור להצפנה ואבטחת נתונים בתחום הבלוקצ'יין?

"הצפנה וביטחון מידע הינם אבני היסודי של מבנה הבלוקצ'יין. מדובר אכן ב'בלוקים' של מידע מוצפן שמתחברים באמצעות 'שרשרת" מוצפנת על מנת ליצור מערכת בלוקצ'יין מוצפן ומאובטח. בבסיס הבלוקצ'יין עומד ה-'בלוק', דהיינו, אוסף מידע אודות עסקאות או אירועים אחרים שמאוחד ומאוחסן באופן אלקטרוני. באמצעות הצפנה מחברים כל בלוק לבלוק קודם, ובכך יוצרים שרשרת בלוקים - 'בלוקצ'יין'. הבלוקצ'יין עושה שימוש במאגר מידע מבוזר אשר מאחסן את הבלוקצ'יין במחשב של כל משתמש. ביטחון המידע נשמר באופן מקסימלי בבלוקצ'יין היות שגם המידע בבלוקים וגם השרשרת עצמה מאובטחים ומוצפנים."

"ככלל, ארגונים או אנשים פרטים עושים שימוש בבלוקצ'יין על מנת להבטיח את שלמות המידע הדיגיטלי שלהם ולהגן עליו, על פני מגוון רחב של יישומים ובתעשיות רבות. חברות בכל העולם אף משתמשות בטכנולוגיית בלוקצ'יין כדי לשמור על נכסים כגון יהלומים, חפצי אמנות יקרים וכל ציוד יקר ערך אחר כדי למנוע אובדן וגניבה. זה במהותו כלי ביטחוני אמין למעקב אחר נכסים. לעורכי הדין ב-Covington  יש ניסיון רב בתחום אבטחת הנתונים והסייבר ואנו מבינים לעומק את הפוטנציאל של הבלוקצ'יין לספק אבטחה לפריטים בעלי ערך גבוה. אנו מספקים את שירות הייעוץ הזה באופן יום-יומי".

אתגרים מדיניים ומשפטיים

 איזה סוג ייעוץ אתם מספקים ללקוחות ישראליים שמעוניינים לפעול בארה"ב בתחום הבלוקצ'יין?

"הייעוץ שלנו כולל, בין היתר, מתן מידע עדכני על הדרישות הרגולטוריות הקיימות והמשתנות בתחום הפינטק בכלל והבלוקצ'יין בפרט. חשוב שחברות ישראליות תדענה שדיני הבלוקצ'יין בארה"ב עוד מתפתחים וכי מדינות אחרות ברחבי העולם נוקטות, לעיתים קרובות, גישות משפטיות ורגולטוריות שונות מזו של ארה"ב. לכן, חשוב לנו ב Covington תמיד לקחת בחשבון את הטכנולוגיה הספציפית של החברה אותה אנו מלווים ולהדריך אותה באופן פרטני להתאמות שתצטרך לבצע על מנת לציית לכללים המקומיים הייחודיים שחלים. לדוגמא, חברה ישראלית שמעוניינת לעשות עסקים בפינטק ובלוקצ'יין בארה"ב תזדקק לייעוץ משפטי מעורכי דין, אשר מבינים היטב את הדרישות המשפטיות והרגולטוריות, הן ברמת המדינה הספציפית והן ברמה הפדראלית בארה"ב. מלבד בארה"ב, יש לנו גם משרדים ברחבי העולם, דוגמת אירופה, סין, דרום קוריאה ודרום-אפריקה, ואנו מספקים שירות לחברות בתחום הפינטק שמעוניינות בפעילות בינ"ל ולא רק בארה"ב"

באיזה שלב בהקמת חברת סטארט-אפ העוסקת בפינטק מומלץ לפנות אליכם?

"אנו מעניקים ייעוץ לחברות בכל שלבי התפתחותן, אך בעיקר מלווים חברות בזמן שהן מגבשות אסטרטגיה ומודל עסקי ערב כניסתן לשווקים חדשים וכן חברות שכבר פועלות בשווקים אלה ומעוניינות או נאלצות לייצר, להתאים או להטמיע אסטרטגיות עסקיות, ולהתמודד עם אתגרי מדיניות ואתגרים משפטיים בתחום הפינטק".

כתבות שאולי פיספסתם

*#