להשקיע בסטארט אפ הישראלי שיסייע בהתמודדות עם היעדר הביטחון התזונתי בעולם

Hargol FoodTech, שפיתחה טכנולוגיה לייצור מסחרי של חגבים המהווים מקור מושלם לחלבון תוך צמצום הפגיעה הסביבתית, מגייסת כעת הון נוסף לפעילותה באמצעות ExitValley

עינב בן-יהודה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים בדוכן אוכל
להשקיע בסטארט אפ הישראלי שיסייע בהתמודדות עם היעדר הביטחון התזונתי בעולם

השנה החולפת גרמה לכולנו להתמקד, באופן טבעי, באיום שהציבה מגפת הקורונה, אך בחודשים האחרונים חוזרת תשומת הלב אל אחד האתגרים המשמעותיים עמם מתמודדת האנושות: היעדר ביטחון תזונתי. על פי הערכות למעלה מ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם סובלים מאי ביטחון תזונתי, שלוהשלכות רבות, בריאותיות וחברתיות, והוא אינו רק בעיה של מדינות עולם שלישי - על פי דו"ח המוסד לביטוח לאומי בישראל 17.8% משפחות סובלות מהיעדר ביטחון תזונתי כאשר מחציתן - 8.8%, סובלות מהיעדר ביטחון תזונתי חמור.

מגפת הקורונה הדגישה איום זה בכך שגרמה לעלייה במחירי המזון בעולם ובכך החמירה עוד יותר את מצבם של מי שסובלים גם ככה מהיעדר בביטחון תזונתי. בנוסף, פגעה המגפה בחוסן הכלכלי של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם ובכך פגעה ביכולת שלהם לדאוג לעצמם לתזונה מאוזנת ומספקת.

כ-2.5 מיליארד אנשים ברחבי העולם אוכלים חגבים

לכן, אין זה פלא כי עיני העולם כולו נשואות כעת לטובת מיזמים שיכולים לסייע בפתרון בעיה אקוטית זו. הפתרון של חברת Hargol FoodTech הישראלית מסייע גם בהתמודדות עם בעיה זו - החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור מסחרי של חלבון איכותי ובריא, כמו גם אומגה 3 ואומגה 6, בהליך ייצור יעיל, המבוסס על חגבים.

לדף קמפיין הגיוס של החברה באתר ExitValley לחצו כאן>>

הפתרון טמון בחגבים

הביקוש לחלבון ברחבי העולם הולך וגובר. על פי התחזית הביקוש לחלבון יכפיל את עצמו עד 2050, וכבר כעת מקורות החלבון הקיימים מגיעים לכדי מיצוי. לכמות מספקת של חלבון בתזונה היומית יש חשיבות רבה, וייצור של חלבון על ידי מקורות אלטרנטיביים יכול לסייע בצמצום אי הביטחון התזונתי בעולם. בנוסף, יותר ויותר צרכנים מחפשים לצרוך חלבון איכותי ובריא יותר עבורם. כתוצאה מכך, חברות רבות פונות לפיתוח מקורות חלבון אלטרנטיביים, כולל בין היתר, חלבון צמחי, חלבון מאצות ובשר מתורבת. מבין מגוון האפשרויות הקיימות כיום, חלבון המופק מחגבים הוא חלבון איכותי ובריא לבני אדם, ושיעור החלבון בחגבים גבוה משמעותית מזה הקיים בבשר (70%).

נחשבים למעדן ונהנים מביקוש גובר ומחירים גבוהים

כבר כיום כ-2.5 מיליארד אנשים ברחבי העולם אוכלים חגבים כחלק מהתזונה הקבועה שלהם - באסיה, אפריקה, מרכז אמריקה ובמזרח התיכון, הם נחשבים למעדן ונהנים מביקוש גובר ומחירים גבוהים. הקושי טמון בתקופה הקצרה יחסית בה הם זמינים בטבע (כ-4-6 שבועות), לצד העובדה שליקוט שלהם בכמויות גדולות עלול לערער את האיזון הטבעי. בנוסף, שינויי האקלים והשימוש ההולך וגדל בחומרי הדברה פוגע בכמות החגבים ובאיכות החלבון שהם מספקים.

מצמצמים את הפגיעה הסביבתית

תהליך הייצור הייחודי שפיתחה Hargol FoodTech הוא בעל יעילות הייצור הגבוהה ביותר מבין האפשרויות הקיימות כיום. הטכנולוגיות השונות שפיתחה החברה, שהוקמה ב-2015 על ידי דרור תמיר, חנן אביב ובן פרידמן, מאפשרות גידול חגבים באופן רציף, איכותי ואחיד לאורך כל השנה, בתהליך מואץ שמגדיל את מספר מחזורי הגידול השנתיים מ-1 ל-10.

כמו כן, תהליך הייצור שפיתחה Hargol FoodTech הוא ידידותי לסביבה בכך שהוא עושה שימוש בהרבה פחות משאבים (כמו מים, מזון ושטח גידול) בהם יש צורך לגידול מקורות אחרים של חלבון- דוגמת בשר. בכך הוא תורם להתמודדות עם אתגר משמעותי נוסף - משבר האקלים.

Hargol FoodTech כבר הספיקה בשנות פעילותה הבודדות לזכות בתחרויות בינלאומיות מובילות

אבקות חלבון, יוגורטים ומשקאות: מוצרי מזון בריאים וברי קיימא

לכן, לצד היכולת של פתרון זה בצמצום היעדר הביטחון התזונתי בעולם, הפתרון של החברה, מסייע ליצרניות מזון מובילות להתמודד עם הדרישות הצרכניות ההולכות וגוברות במזון בריא יותר, וכזה שאופן גידולו אינו פוגע בסביבה. בנוסף, העובדה כי רכיב החלבון העשיר שמספקים החגבים הוא ניטרלי וללא טעם או ריח מובחנים- ניתן לשלבו במגוון של מוצרי מזון ומשקאות. כמו כן, חגבים הם החרק היחיד שמוכר ככשר ליהודים וחלאל למוסלמים, ו-וHargo היא החברה היחידה בעולם שקיבלה תעודת כשרות עבור מוצריה בתחום זה.

הכרה עולמית והשקעה לצד קרנות בינ"ל

Hargol FoodTech  כבר הספיקה בשנות פעילותה הבודדות לזכות בתחרויות בינלאומיות מובילות, והיא עומדת בדרישות הרגולטוריות לייצור מזון של מדינות שונות בעולם ביניהן ארצות הברית, אוסטרליה ומקסיקו. כמו כן לחברה הסכם לשיתוף פעולה עם תנובה עבור פיתוח מזון ומשקאות לספורטאים, והיא מקיימת פיילוטים עם מותגי ענק כגון קוקה קולה, נסטלה וברייטפוד. החברה זכתה במענקי פיתוח מטעם רשות החדשנות הישראלית, ובין משקיעיה ניתן למנות את קבוצת Trendlines הנסחרת בבורסה בסינגפור, חברת Agriline  מקבוצת המשקיע הסדרתי וינסנט צ'נגוויז, וקרן SLJ מהולנד שבבעלות רנה דהאן, לשעבר יו"ר ענקית הנפט   ExxonMobil.

בימים אלו משלימה החברה סבב גיוס הון באמצעות ExitValley, המתמחה בניהול גיוסי הון מקוונים, ומזמינה את ציבור המשקיעים הפרטיים להצטרף אליה כשותפים בעלי מניות.

לדף קמפיין הגיוס של החברה באתר ExitValley לחצו כאן>>

*השקעה מינימלית - 35,000 דולר.