הזדמנות להשקיע במדחום חכם שבודק הרבה יותר מחום

חברת אומניסנס (OmnySense) הישראלית פיתחה מדחום חכם הבודק שורה ארוכה של מדדים בנוסף לחום הגוף ומאפשר למשתמשים מעקב רפואי מיטבי מהבית. כעת היא משלימה סבב גיוס במטרה להוביל מהפכה בתחום הרפואה מרחוק

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מדחום חכם לצד סמארטפון
אסף לבנון
תוכן מקודם

אוכלוסיית העולם מזדקנת ושכיחותן של מחלות כרוניות עולה. לקוחות מערכת הבריאות מגלים בהדרגה את היתרונות הגלומים ברפואה מרחוק. קבלת טיפול מותאם אישית מהבית נוחה יותר לכל הצדדים וחוסכת זמן רב - מנסיעת הלוך-חזור למרפאה ועד המתנה ארוכה בתור. מגפת הקורונה המחישה את הצורך ברפואה מרחוק ומספר מכשירים המספקים יכולת זאת כבר הוכיחו את יעילותה. על פי הערכות, טכנולוגיית הרפואה המרוחקת תחליף בעתיד הנראה לעין חלק ניכר מההליכים הרפואיים הניתנים כיום פנים אל פנים.

אך כדי שהשינוי הזה אכן יתרחש יש צורך בכלים הנכונים, כלים רפואיים שהם גם טכנולוגיים וגם ניתנים לשימוש עצמי של מי שאינם בהכרח בעלי אוריינטציה טכנולוגית. כל יזם טכנולוגיה כבר יודע: שימושיות, מוכרות ואינטואיטיביות הם המפתח לאימוץ טכנולוגיות חדשות. את זה גם הבינו בחברת אומניסנס, שמשתמשת באותו המודל בו השתמשו פורצי דרך טכנולוגיים אחרים כשלקחו מכשיר מוכר ובסיסי והפכו אותו לחכם ומתוחכם. כך, כפי שהטלפון הפך לסמארטפון, הטלוויזיה הפכה לחכמה וכך גם השעון -  אומניסנס הפכו את המדחום המוכר שנמצא בכל בית לחכם.

לדף הגיוס של החברה באתר ExitValley לחצו כאן>>

אין כלי רפואי פשוט יותר מהמדחום ואין מי שאינו יודע כיצד להשתמש בו. אחרי הכל, מה יותר פשוט מללחוץ על כפתור, להכניס את המדחום מתחת ללשון ולהמתין 30 שניות עד לצפצוף וקבלת חיווי מדדים על גבי מסך? אומניסנס לקחו את המדחום המוכר, לא שינו את אופן השימוש בו אבל הוסיפו לו פונקציות רבות: לא עוד רק מדידת חום; המדחום החכם של החברה בודק שורה של מדדי גוף נוספים ובהם קצב הלב, רמת החמצן בדם, קצב הנשימה, קולות ריאה ואף אק"ג. המידע שהמכשיר אוסף עובר באופן אוטומטי לענן המחשוב, שם הוא נשמר, מעובד ונגיש לשירותי בריאות בעת הצורך.

"כפי שהטלפון הפך לסמארטפון, הטלוויזיה הפכה לחכמה וכך גם השעון - אומניסנס הפכו את המדחום לפלטפורמה רפואית חכמה אשר בודקת שורה של מדדי גוף חיונייםצילום: חברת OmnySense

"אומניסנס מגדירה מחדש את יכולותיו של המכשיר הרפואי הביתי הנפוץ ביותר בעולם והופכת אותו לבסיסה של מערכת המאפשרת לאוכלוסיות נרחבות של צרכני בריאות, במיוחד המבוגרים שבהם, מעקב וטיפול רפואי מיטבי בביתם באופן פשוט", אומר יוסי אלדר, מנכ"ל החברה. "בהשראתן של הצלחות שדרוג מוצרים לחכמים, מהטלפון ועד לפעמון הדלת, אומניסנס מבססת את הפתרון שלה על התצורה ואופן השימוש המוכר של המדחום הביתי. כך צפויה להיות מושגת החדירה לשוק - שהיא האתגר העיקרי לטכנולוגיות חדשות".

“פיתחנו טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול רפואי מהבית” – יוסי אלדר, מנכ"ל אומניסנסצילום: חברת OmnySense

אתם מאמינים שהשוק בשל לכך?
"בהחלט. השוק המכוון למתן שירותים רפואיים מרחוק באמצעים טכנולוגיים הוא אחד מתחומי ההשקעה הבולטים מבחינת הפוטנציאל וקצב הצמיחה שלהם. הוא מתפתח כפתרון המועדף על מערכות הבריאות להתמודדות עם המחסור הצפוי במשאבים. בדו"ח שפרסמה חברת הייעוץ מקינזי במאי 2021 מתוארת ההזדמנות האדירה לחברות בתחום שיתאימו את עצמן לחולה ולא למוצר. התפתחות השוק מותנית בפיתוח של כלים מותאמים לשימוש עצמי ביתי, כלים שיאספו מידע רפואי מקיף ככל האפשר - ממש כמו בבדיקת רופא סטנדרטית - ויאפשרו להעריך את מצב החולים ולהתאים להם טיפול אופטימלי מרחוק. כלים אלה חייבים להיות נגישים, פשוטים ואינטואיטיביים ולהתאים לשימוש  רחב של אוכלוסיות צרכני הבריאות, במיוחד החולים הקשישים והכרוניים. סגמנט ניטור החולים הוא המשמעותי ביותר בשוק הזה - כ-60% - וזה הסגמנט בו אנו פועלים.”

פוטנציאל למיקום בחזית הרפואה הדיגיטלית

עד כה הגישה אומניסנס בקשת פטנט בינלאומית לשני פטנטים, כשהראשון שבהם כבר אושר. בנוסף, הוגשו 11 פטנטים עיצוביים המהווים שכבת הגנה נוספת מפני תחרות פוטנציאלית. לחברה אסטרטגיה ברורה ותוכניות להמשיך ולפתח את הקניין הרוחני שלה, המהווה נכס מרכזי ואטרקטיבי במיוחד - עבור משתמשים, שותפים, משקיעים ורוכשים פוטנציאליים כאחד. פטנטים נוספים, המכסים היבטים אחרים של המערכת, יוגשו גם כן.

החברה מנוהלת על ידי צוות של יזמים מנוסים, עם ניסיון נרחב בסטארט-אפים רפואיים וכן בהגשה ובהגנה על קניין רוחני בחברות קודמות בהן היו פעילים. עד עתה השקיעו בה משקיעים מישראל, אנגליה, ארצות הברית וסין, ובהם המדען הראשי של אחת מחברות הטכנולוגיה הבולטות בישראל, עורכי דין מהמוכרים במשק, משקיעים פרטיים (אנג'לים) מנוסים, בעלי רשת של בתי מרקחת באנגליה ועוד. כעת יוצאת אומניסנס לסבב גיוס נוסף על גבי פלטפורמת ההשקעות הותיקה ExitValley. כל מי שמעוניין להשקיע בחברה החל מ-15,000 דולר יכול לעשות זאת בקלות.

"לאחר שכבר פיתחנו מערכת הכוללת מדחום, אפליקציה וענן מחשוב, אנחנו מתכננים להוסיף למוצר גם חישוב לחץ דם וכך לאפשר את מדידת כל המדדים החיוניים", אומר אלדר. "בהמשך נפתח יכולות מדידה נוספות, הנובעות ממיקום המכשיר באזור הפה - הנחשב לאזור ליבה בגוף - בשילוב עם אחיזת ידיים. חלק מהיכולות המתוכננות ישולבו במכשיר הקיים וחלקן יפותחו במכשירים ייעודיים, בהתאם לצורך שיגיע מהשוק. הגישה הייחודית של אומניסנס צפויה למקם אותנו בחזית הרפואה הדיגיטלית. הפוטנציאל האדיר של השוק הזה מהווה כיום את אחד התחומים האטרקטיביים ביותר להשקעה, הן מבחינת היקף הפעילות החזוי בו והן בזכות קצב הצמיחה המסחרר שלו. חברות שיציגו בו חדשנות צפויות להפוך למטרה אטרקטיבית לשת"פ או לרכישה".

לדף הגיוס של החברה באתר ExitValley לחצו כאן>>