חדורי מטרה

התמחות הלייזר החדשה של מכון דרייב למאמנים ולמנהלים מסייעת להסתגל לשינויים לפתור בעיות ובעיקר להשיג מטרות תוך נטרול רעשי הרקע

עינב בן יהודה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי כהן לוי מול קהל
עדי כהן לויצילום: videobox.co.il
עינב בן יהודה
תוכן שיווקי

חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים הוא הרצון של כולנו במענה מיידי - אם כשאנחנו ממתינים לקפה שהזמנו, אם מדובר בשיחת טלפון לשירות לקוחות מכל סוג, ואם זה הצורך בפתרון מהיר לבעיות ולקשיים אישיים או מקצועיים שבהם אנחנו נתקלים.

העידן המודרני מציב בפני מנהלים ומומחים, בכל הדרגים, אינספור אתגרים. האתגרים האלו משתנים במהירות עצומה מהצד האחד, ומהצד השני מחייבים התייחסות מיידית, כי זמן - כפי שכולנו יודעים – שווה כסף.

"מתוך הצורך הזה, נולדה במכון דרייב התמחות חדשה וייחודית - באימון ובניהול לייזר. ההתמחות מיועדת למנהלים, למאמנים ולמטפלים ממגוון תחומים, כאשר המשותף להם הוא הרצון לתת יותר ערך בפחות זמן, ולשדרג המיומנויות בזכות מודל ייחודי – מודל הצלף, שביססו על מחקר עדכני בשיתוף היחידות המיוחדות ואת כל הטוב הזה מחברים לניסיון ולאינטואיציה של המשתתפים. הגישה שמוביל המכון מיום הקמתו היא ישירה ותכליתית, ומבוססת על מחקר עכשווי ויישומי שצוות המומחים מקפיד לתקף".

עדי כהן לויצילום: פלג אלקלעי

מכון דרייב הוא מכון מחקר יישומי בינלאומי העוסק בפיתוח הכשרות מתקדמות למנהיגים ובהטמעת כלים מעשיים לחיזוק החוסן ולמימוש הפוטנציאל הניהולי והארגוני. לצד פעילותו בתחום העסקי והביטחוני, המכון מקדם פעילות חברתית נרחבת לעידוד המצוינות בקרב אלפי בני נוער, חיילים וסטודנטים, במטרה שתהיה לנו חברה טובה יותר.

עדי כהן לוי, שכיהנה עד לא מזמן כיו"ר ועדת האתיקה של לשכת המאמנים ופועלת בתחום האימון מ-2006, היא גם הבעלים והמנכ"לית של מכון דרייב. המכון שהיא מובילה היה בין הגופים הראשונים שעסקו בהכשרות מאמנים, מנטורים ומפקדים, התמקד בתהליכי אימון ממוקדים ובפיתוח תכניות לאומיות בישראל. "מתחילת דרכנו אנו חוקרים חוסן ומצוינות", היא מספרת. "במחקר שלנו התמקדנו בשלוש אוכלוסיות מרכזיות: מפקדים ולוחמים, ספורטאים ואנשי עסקים ויזמים. היה חשוב לנו להבין אז וגם היום מה הם עשו שונה מהאחרים שהפך אותם למצוינים? ואת זה לשכפל ולהעביר הלאה. עובדה מעניינת היא שבתחילת המחקר יצאנו מנקודת הנחה שהיתה להם יותר מוטיבציה מלאחרים, מהר מאוד הבנו שלמעשה היה להם יותר חוסן ואת זה ניתן לפתח וללמד".

לדברי כהן לוי, ההצלחה והייחודיות של המכון נובעות קודם כל מהאנשים שלצדה – אנשים מוכשרים וערכיים שהתמודדו עם מורכבות בחייהם ולכן מהווים דוגמה אישית. "הסיבה שאנחנו עובדים עם גופי ביטחון לצד ארגוני ענק מובילים, הסיבה שמטיסים אותנו לתהליכי אימון וניהול משבר ממוקדים ביעדים שונים בחו"ל, היא בזכות השיטתיות שלנו, הישירות, האכפתיות והעובדה שיש לנו טכניקה וכלי מיפוי לזהות במהירות מניעים וחסמים. כך אנו מאפשרים מיקוד במטרת–העל ומשם בונים תוכנית אסטרטגית, מותאמת ואפקטיבית להשגת יעדים מכל סוג".

תהליך פיתוח אישי ומקצועי

לדברי כהן לוי, ההתמחות החדשה – אימון וניהול לייזר - מצליחה מעבר למצופה. מה שהחל בעקבות צורך אישי וחיפוש אחר אנשי מקצוע שיכולים לתת מענה מהיר למגוון סיטואציות ולהשגת יעדים הפך לתפיסה, בזכות הניסיון הרב של אלפי שעות שטח ומאות תהליכי התערבות מול ארגוני ענק בארץ ובחו"ל, וגם בזכות הצורך והמודעות של העת הזו.

"למעשה יש למכון שני צירי פעילות מרכזיים: הראשון זו ההתמחות עצמה, אליה ניתן להירשם באופן פרטי פעמיים בשנה בלבד. אפשרות נוספת היא לקיים אותה בארגון כפי שעושים עכשיו גופים ביטחוניים וממשלתיים למנהלים הבכירים וכך גם למשל רשת ישרוטל לסמנכ"לים. במסגרת ההתמחות עוברים המשתתפים תהליך פיתוח אישי ומקצועי, מעשיר, דינמי וחווייתי עם כלים בהשראת העולמות המבצעיים, על בסיס מחקר וסיוע של טובי המוחות בתחום. בהתמחות לומדים לעשות מיפוי שורש ולחבר את הנקודות שהם כלים מתקדמים למנוסים", אומרת כהן לוי.

הציר השני, אימון לייזר אישי, מיועד למנהלים בארגון. "להבדיל מהאימון הרגיל כאן מדובר בשתיים עד חמש פגישות ממוקדות המביאות לתוצאות חסרות תקדים".

המכון פיתח ומידל את ההתמחות על בסיס אינטגרציה משלימה של מספר תחומים. מדובר בהתמחות מרוכזת של עשרה מפגשים במהלכם המשתתפים מקבלים כלים מעשיים שמטרתם לסייע להם ולסביבתם לקבל החלטות בזמן קצר, להשיג את מטרותיהם ולפתור דילמות או משברים שבהם הם נתקלים. "השיטה מאפשרת לאדם העובר אותה לקבל תובנות חדשות, אומץ, מוטיבציה, חוסן ואנרגיה, שמאפשרים לו לצאת לתהליך מיידי להשגת שאיפותיו במכלול תחומי החיים כפי שימקד ויבחר".

עוד טרם תחילת תהליך הליווי נבחנת קודם כל ההתאמה. "הגישה שמובילה אותנו לפני הכל היא מתן ערך — ומנגד אי גרימת נזק", מדגישה כהן לוי. "אנחנו מוודאים שהאנשים שמעוניינים לקבל ליווי ו/או להצטרף להתמחות מתאימים ובשלים".

ההצלחה של השיטה תופסת תאוצה ובקרוב ייפתח המחזור הרביעי של ההתמחות, כאמור – 40 מקומות בלבד בשנה. "לשאלתנו האם נכון לשלב בהתמחות מנהלים, מאמנים ומטפלים ביחד - התשובה הגורפת היא כן, בזכות ההפריה, הגיוון והתרגולים המרתקים והמקצועיים", אומרת כהן לוי. "מנהל או מאמן שמתקבל להתמחות זוכה לצד התהליך השיטתי והמסודר לעבור תהליך שינוי ושדרוג עצמי ולהתחבר לקבוצת שווים שתלווה אותו לאורך זמן. אנחנו מטפחים קהילה מקצועית ואת הבולטים משלבים בפרויקטים מיוחדים של המכון כחלק מהסגל המקצועי. זו התמחות לאנשי מקצוע ומנהלים מנוסים שרוצים לעלות לשלב הבא ולחזק את הרלוונטיות והאפקטיביות שלהם".

מכון דרייב למאמנים ומנהלים
מס' טלפון: 1-700-550-809
למעבר לאתר >>