"הכל מתחיל ונגמר באנשים"

המאמן והיועץ העסקי תומר הנדל מלווה את לקוחותיו בדרך להתפתחות עסקית והשגת יעדים מקצועיים

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משתתפים בסדנת "Ment to drive"
משתתפים בסדנת "Ment to drive"צילום: שירה גונן
מירי ורד
תוכן שיווקי

אנשי מפתח בארגונים רבים מבינים שהדרך לשיפור ביצועים והגדלת הרווחים עוברת דרך יכולותיהם של המנהלים, שנמצאים בראש הפירמידה, נהנים מעמדות מפתח ושכר אטרקטיבי, אבל פעמים רבות מגלים שבודד בצמרת. קבלת החלטות, פתרון בעיות, ניהול עובדים תוך עמידה ביעדים ומציאות משתנה, התמודדות עם לחצים מבעלי השליטה והדירקטוריון – כל אלה מוטלים על כתפיהם בלי שיוכלו להתייעץ באופן שוטף עם גורמים מתוך הארגון. תומר הנדל מלווה קרוב לשני עשורים עצמאיים ומנהלים בחברות וגופים מהמובילים בארץ. הוא משמש יועץ עסקי, איש סוד ומאמן שמטרתו להוביל את לקוחותיו לצמיחה עסקית והשגת יעדים.

"למנהלים רבים יש תפיסה לא מותאמת של הערך המקצועי ויכולת ההשפעה שלהם, והמטרה שלי היא לחזק ולחדד אותה", מספר הנדל. בתהליך הליווי, הכולל היכרות מעמיקה, קורא הנדל את הצרכים האמיתיים של לקוחותיו. "יכול לקרות מצב שעולים צרכים לא מדויקים. לפעמים בנאדם רוצה הכרה, וכסף למשל הוא סוג של הכרה, דבר שרבים רוצים להשיג. אבל מדובר בביטוי חומרי, ולכן לא בטוח שזה הצורך הרלוונטי להתייחס אליו ברגע נתון. חשוב להבין שלכל לקוח דרוש תמהיל מיוחד משלו, ולכן אני מקפיד להכיר אותו ממגוון מקורות מידע, למשל מהשיחות שלנו וכמו גם מהדוחות הכספיים שלו. אחרי מבט על התמונה המלאה, אנו בונים יחד תוכנית פעולה עסקית ויוצאים לדרך".

החיבור שיקפיץ אתכם קדימה

לדברי הנדל, לרוב פונים אליו בזמן של שינוי: אתגר ארגוני, צמיחה מואצת או ירידה בפעילות, משבר עסקי, אישי או שינוי כיוון. "מניסיוני, אחד הדברים החשובים ביותר להצלחת תהליך ליווי, מעבר כמובן לכלים המקצועיים הנכונים, הוא כימיה והתאמה. יש הרבה מאמנים ויועצים מקצועיים וטובים, אבל מנהלים מחפשים חיבור אישי שיקפיץ אותם קדימה ואת הביטחון שבשמירה על פרטיות, לכן אני מקפיד לא לציין את שמות לקוחותיי לפרסום. הייתי שמח להתהדר יותר בהצלחה שלהם בתהליך, אבל הנאמנות שלי כלפיהם חשובה יותר מכל צורך שיווקי שלי".

מנהלים ובעלי עסקים, מדגיש הנדל, מחפשים לקבל ערך אמיתי, ולאורך הדרך הצורך משתנה; סיעור מוחות והפריה, ניתוח נתונים והפקת תובנות, הכנסת סדר באי–ודאות ולפעמים פשוט ליווי ואימון. "חשוב לזכור שהכל מתחיל ונגמר באנשים. המומחיות שלי היא לדעת מה התמהיל הנכון לכל אדם מבחינת הכלים המתאימים והתחומים שבהם נעסוק. נקודה נוספת שמאוד משמעותית היא הזמינות שלי לאורך התהליך. הרי אתגרים ומשברים לא מתרחשים לפי לוחות זמנים ידועים מראש, וכשאני מגיע להיכרות מעמיקה עם המנהל והארגון תוך זמינות מלאה, ניתן לתת מענה מדויק".

תומר הנדלצילום: דינה פיינברג זגורי

הנדל מסביר כי הרקע המגוון שלו עוזר לו בהובלת המנהלים קדימה. "מכיוון שאני בא מעולמות תוכן שונים, זה מאפשר לי גמישות ויש לי כלים להתמודדות עם מצבים. לדוגמה, כשהקורונה התחילה, התבקשתי להעביר לקבוצת בעלי חברות הרצאה על ניהול משברים. כאן השתמשתי בדבר הראשון שלמדתי בשייטת הצוללת והוא – שלא משנה מה קורה, אסור להיכנס לפאניקה. חייבים לחשוב באופן שקול כדי שיכולת קבלת ההחלטות לא תיפגע. בהמשך, כשהסברתי להם על הנטייה להתקבץ בקבוצות בעתות משבר, החליטו בעלי החברות, 21 במספר, להתחבר בעזרתי לאיגוד מקצועי ולתת גיבוי אחד לשני בפרויקטים. כך למשל אם עובדים של בעל עסק אחד נאלצים להיכנס לבידוד, יש לו גיבוי מבעלי העסקים האחרים. יצרנו אי של ערבות הדדית בתקופה של חוסר ודאות".

ללמוד את העבודה בשטח

הנדל מציע מגוון סדנאות וקורסים הכוללים ידע ותכנים תיאורטיים, כשהמטרה היא להפוך אותם לישימים ומעשיים עבור המשתתפים. "כדי להשיג תוצאות טובות צריך לעבור תהליך מעשי בשטח", הוא מדגיש. "התכנים שאני מעביר לקוחים ממגוון מקורות ועבודה אישית שעשיתי עם בעלי עסקים וארגונים ממגוון תחומים". בין ההרצאות והקורסים ניתן למצוא קורס להקמת עסק עצמאי עבור יזמים, הנחיית קבוצות נטוורקינג עסקיות, קורס להתפתחות עסקית עבור עסקים קיימים ועוד.

בנוסף לאימון אישי למנהלים, הנדל, בשיתוף עם שניים מחבריו מהשירות הצבאי, רוני גולד ושלום ארז, יצרו סדנה לפיתוח מנהלים באמצעות נהיגה בטבע. "סדנת MENT to DRIVE מיועדת לצוותי הנהלה בכירה", מרחיב הנדל. "אנו יוצאים לטבע ונותנים למנהלים לנהוג ברכבים שאינם מותאמים לסביבה זו. כך, באופן מיידי, הקושי, אי הוודאות והתלות ההדדית משקפים דפוסי התנהגות של כל אחד מהמשתתפים. ניתן לראות מי זהיר יותר, מי מקפיד להישאר אחרון ולדאוג לכולם, מי לא מחכה לשאר הצוות, מי מסתגל לשינויים בצורה הטובה ביותר, מי מסוגל לשאת תסכול ועוד. הסדנה שלנו משתלבת בתהליכי הייעוץ והפיתוח של הארגון. בין היתר יצאו לסדנה זו מנהלים מ- DoiT International, kryon systems, Checkmarx, צים ובית החולים תל השומר. הסדנה מאפשרת למשתתפים לבחור אפשרות אחרת ולראות את הפועל היוצא החדש, באופן מיידי, במטרה לשפר את המיומנויות האישיות, את עבודת הצוות ואת התקשורת בארגון".

תומר הנדל- מאמן ויועץ עסקי
מס' טלפון: 054-8000321

לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>
על סדנת MENT to DRIVE