מאה ביחסי אנוש

לירון רשף, יועצת ארגונית, מאמנת מנהלים ומאמנת אישית, מספרת על יתרונות אימון מנהלים וכיצד הוא יכול לתרום להצלחת הארגון

שיר-לי גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מסבירה לאנשים
מאה ביחסי אנושצילום: Shutterstock
שיר-לי גולן
תוכן שיווקי

"מנהלים מצוינים הם אלה שמסוגלים לעבוד גם עם הלב, להיות אנושיים ולהבין שכשלעובדים טוב – הארגון מרוויח", אומרת לירון רשף, יועצת ארגונית, מאמנת מנהלים ומאמנת אישית. "כדי להיות כאלה, עליהם לפתח מיומנויות אינטליגנציה רגשית". צמד המילים "אינטליגנציה רגשית" מתקשר אצל רובנו עם מערכות יחסים מהתחום האישי, אולם המיומנויות שנגזרות ממנה חיוניות לתפקוד יעיל של מנהלים. "הכוונה למיומנויות נרכשות כמו מודעות עצמית, אמפתיה, שיתוף פעולה, חשיבה חיובית, גמישות מחשבתית, מתן מקום לדעות ולרעיונות לטובת יצירת שיח פתוח ולא שיפוטי ושאילת שאלות במקום הנחת הנחות", מסבירה רשף.

רשף היא בין היתר בעלת תואר שני במנהל עסקים והתמחות במדעי ההתנהגות ובעברה סמנכ"לית משאבי אנוש בארגונים גלובליים וציבוריים בתעשיות שונות. לתהליכים האימוניים והייעוציים היא יוצקת את ה"אני מאמין" שלה, לפיו חיינו הם תמהיל השותפויות והאינטראקציות שלנו בתחומים השונים, ואיכות חיינו, כמו גם האושר וההישגים שלנו, קשורים לאיכות מערכות היחסים שאנחנו מקיימים ושעליהם על כל אחד מאיתנו לקחת אחריות.

לירון רשףצילום: אפרת קופר

"אימון מנהלים נעשה חשוב מתמיד במציאות עולמית של שינויים. אנחנו חווים שינויים תכופים, חוסר ודאות, ומי שניחנו באינטליגנציה רגשית מפותחת הם אלה שיטיבו לממש את הפוטנציאל שלהם ושל הארגון. בתהליך שאני מציעה המנהלים נתרמים מהתפתחות אישית ומהטמעת מיומנויות שמסייעות להם להתמודד עם שינויים. הם הרי אלה שמתמודדים עם הדילמות וצריכים לספק פתרונות ולהפגין מנהיגות. החוסן האישי שהם מפתחים באימון משפר את יכולתם להתמודד עם אתגרים ועם כישלונות; בעזרתו הם יסתגלו טוב יותר לשינויים, ישמרו על הפוקוס, יתנהלו מתוך ביטחון וישדרו עוצמה בהובלת הצוות. האימון יסייע להם להגדיר מטרות קונקרטיות תוך התחשבות בערכיהם ובערכי הארגון, בחוזקותיהם ובאתגרים שעל הפרק".

התהליך כולל מפגשים שבועיים בני שעה שבהם מעלים המנהלים דילמות מחיי היום-יום המקצועיים שלהם. הם חווים מודלינג (דוגמה אישית), ויכולים להשתמש בכלים האימוניים שרכשו מול הצוותים שהם מנהלים. הרווחים שיפיקו, מציינת רשף, רבים: שיפור ביכולת ההנהגה, בניהול קונפליקטים, בעבודת הצוות והובלתו תוך העצמת המוטיבציה, במערכות היחסים והממשקים הפנים-ארגוניים ובהתמודדות עם אתגרי הניהול. "מומלץ לכל מנהל.ת לשאול את עצמו.ה: איזו אווירה אני מייצר.ת בצוות? איך אני מקדם.ת הקשבה ושיתוף פעולה ומאפשר.ת למידה והתפתחות? אם התשובות לשאלות האלה לא ברורות, כדאי לפעול - עשייה המתבטאת במציאת פתרונות לשאלות האלה היא הבסיס לחיבור העובדים לארגון".

לירון רשף
למעבר לאתר >>