מה יכול לגרום לכישלון של העסק שלכם?

חברת ניר דובדבני מציעה מגוון שירותים היברידיים בתחום האימון, הייעוץ והניהול, הכוללים: מסלול הכשרת יועצים עסקיים, סדנת פיתוח עסקים, סדנת מכירות ועוד

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירדובדבני מרצה מול קהל
מה יכול לגרום לכישלון של העסק שלכם?צילום: מרכז ניר דובדבני
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

בשנת 2020 נפתחו 51,436 עסקים ונסגרו 38,209 עסקים. הירידה הגדולה ביותר באחוזי ההישרדות של העסקים בשנים 2006-2020 נרשמה בין שנת הפעילות השנייה לשנת הפעילות השלישית של העסקים. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המתייחסים לשרידות ותנועה של עסקים בשנים 2018-2020. לדבריו של ניר דובדבני, המייסד והבעלים של חברת ייעוץ לפיתוח עסקי ומקסום מכירות, חלק בלתי נפרד משרידות של עסק הוא אסטרטגיית הניהול שלו והחשיבות של ידע בסיסי בתחום, פרמטרים שלא מקבלים התייחסות אצל רוב העסקים, במיוחד בתחילת הדרך. כדי לאפשר לכל אחד להיכנס ברגל ימין ועם ארגז כלים שישמש אותו להצלחה, הוא פיתח שיטה ייחודית שבה לקחו חלק עד כה יותר מ–100 אלף עסקים בישראל.

חברת ניר דובדבני מציעה מגוון שירותים היברידיים בתחום האימון, הייעוץ והניהול, הכוללים: מסלול הכשרת יועצים עסקיים לפיתוח יכולות בעל העסק לתפקד כיועץ ולקבל החלטות בזמן קצר, סדנת מנהל עסקים, סמינר מכירות, מגוון הכשרות היברידיות כגון NLP פיננסים, משא ומתן וכמובן ייעוץ וליווי לבעלי עסקים.

ללמוד מהכשלים שבדרך

בשני העשורים האחרונים פיתח דובדבני את שיטות האלפא לעסקים וכוכב המכירות, המוכרות בסימני מסחר רשומים, ומפורטות בהרחבה בספרים פרי עטו. לפני שהוא מדבר על השיטה עצמה, חשוב לו להציג תמונת מצב עדכנית, המבוססת על מחקרים פנימיים שערכה החברה: "מנהלים נכנסים לעסקים ללא ידע מינימלי, ללא כלים וגם אין להם איפה לרכוש את כל המידע הזה. 80% מהעסקים שמתרסקים לא קיבלו את הבסיס הפרקטי, ואז רבים נכשלים, ורק בעלי החוסן המנטלי ממשיכים".

ניר דובדבניצילום: מיכל קושרוב

"מכיוון שרוב העסקים לומדים רק כשהם נכשלים, החלטנו לעשות עבודת שטח ברמה הפרקטית, ולבדוק סיפורי הצלחה וכישלון של עסקים. על בסיס הנתונים והידע האישי והמקצועי שלנו, פיתחנו שיטה שמסמנת לכל מנהל איפה המוקשים עליהם אסור לו לדרוך, והיכן נמצאות הטרמפולינות עליהן הוא חייב לקפוץ".

דובדבני מדגיש כי לפני שקופצים למים חשוב לעשות את הצעד הראשון והקריטי, והוא - קביעת אסטרטגיה, דבר שלטענתו רבים מהעסקים לא עושים: "אני מציע לכל מנהל להתחיל עם בניית תוכניות, הכוללת תחזיות עסקיות, התייחסות לתזרים מזומנים, הבנת המשמעות של עבודה עם הבנקים, תכנון הפעילות השיווקית, תמחור נכון ועוד. כך אנחנו מכניסים נשמה לעסק ויוצרים תשתית חזקה המבוססת על תוכנית מוסדרת".

ייעוץ, אימון וליווי

דובדבני מסביר כי כל עסק או חברה צריכים תמהיל מותאם של ייעוץ, אימון וליווי - תהליכים שמציעה החברה. לדבריו, הייעוץ חייב להיות מותאם לבעל החברה, למנהל, גם אם הוא בוגר שני תארים ויותר, כיוון שבאקדמיה ייתכן שקיבל מידע גנרי. אימון המנהלים שמציעה החברה מתמקד בשבירת חסמים ופוביות, כמו גם בעבודה על ההערכה עצמית וחיזוק הביטחון. "בשלב הליווי אנחנו לוקחים את המנהלים יד ביד, תהליך שאורך חצי שנה", הוא מסביר ומוסיף: "כדי לקחת הלוואה מהבנק צריך אומץ, כך גם בהכנות למכרז. הליווי הצמוד מאפשר מינוף ברמה האישית, הניהולית, המקצועית, הכלכלית והפיננסית".

עוד הוא מדגיש כי אחד החסמים הגדולים של מנהלים כיום הוא הבדידות, מצב הנובע מכך שרוב העסקים עובדים ללא דירקטוריון חיצוני או שדרת ניהול, המאפשרים סיעור מוחות וחשיבה משותפת. לדבריו, קבלת החלטות היא השריר הכי חשוב בעסקים: "אפשר לדמות את המנכ"ל הבודד והפסיבי לטייס קרב. הבעיה היא שהרוב טסים בגבוה נמוך מדי ולכן מתרסקים. הם פשוט מפחדים לעוף. אם היה איתם איש צוות בקוקפיט, הם היו מעזים לעוף גבוה. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה".

לדבריו, רק מי שעבר כברת דרך כמנהל ובעל עסק יכול לתרום לאחרים, ולכן הוא מקפיד שכל העובדים בחברה שלו יהיו בעלי רקע מתאים. הוא עצמו יצא לדרך עצמאית בגיל 33, לאחר שניהל רשת גדולה כשכיר: "אחרי הרבה שנים, במהלכן שילמתי כסף ליועצים ולמדתי לשני תארים, הבנתי שאפשר לעשות את זה אחרת ויצאתי לדרך חדשה כיועץ אסטרטגי. בתחילת דרכי עבדתי עם חברות גדולות במשק, עם רבות מהן אני עובד גם כיום, ועדיין, היה לי חשוב גם לראות את השינויים שאני יכול לייצר גם אצל בעלי עסקים קטנים ובינוניים. מדובר על שינויים משמעותיים שקורים תוך כדי תנועה. תוך שבוע שבועיים כבר ניתן לראות תוצאות, גם במציאות משתנה".

ניהול בתנאי אי ודאות

מבחינתו של דובדבני, הקורונה שאילצה את המנהלים והעסקים - קטנים כגדולים – לפעול במציאות משתנה, היא רק אחת ממגוון סיטואציות שמאלצות אותנו לפעול בתנאי אי ודאות. "אם החלטתם להקים עסק, אי ודאות היא מילת המפתח. לא מדובר רק על קורונה, אלא גם על מלחמות, מצבים כלכליים מסוימים ודור חדש, שאני קורא לו 'דור האצבע', שלא רוצה ודאות. הקיבעון והקביעות עברו מהעולם, כי העובדים החדשים מחליטים עם האצבע, ברגע אחד ומהנייד. הם לא רוצים לשמוע קול מהעבר השני של הקו, אלא מצפים לביצועים מהירים באונליין ותהליכי דיגיטציה.

"אם פעם הקביעות היתה מושא הערצה, כיום העובד מעוניין להגשים את עצמו ולהתפתח בחברה שבה הוא עובד. למעשה, הוא גם מסתכל על העסק בטרמפולינה - כמינוף למקום הבא אליו יעבור אחרי שנתיים-שלוש", מסביר דובדבני. "המציאות החדשה משפיעה על סגנון הניהול שהשתנה, המאפשר גם לעובד להיות שותף".

חברת ניר דובדבני
למעבר לאתר >>