תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קיבלתם צ'ק דחוי כתשלום בעסק? תהפכו אותו למזומן

בעלי עסקים כבר לא צריכים ללכת לבנק כדי להפוך צ'ק למזומן – שירות "מימון פלוס" של ERN סליקת תשלומים מאפשר לכם לסרוק אותו ולמסור אותו לשליח שיגיע עד אליכם. ואת סכום העסקה כולה, בלי סיכונים וכאבי ראש, תקבלו לחשבון הבנק תוך 2 ימי עסקים. יש יותר טוב מזה?

שטרות
ID 131642827 © Emanuilov Shabtay | Dreamstime.com

מה יותר מתסכל מלהצליח בשיווק, לרכוש את אמונו של הלקוח, לסגור דיל - אבל לראות את הכסף כעבור שנתיים, ובינתיים לשאת בכל העלויות? את המציאות הזאת מכירים היטב עשרות אלפי בתי עסק, ועד לא מכבר היא נחשבה לבלתי נמנעת - חלק מהניהול השוטף, שמקוזז תמידית מהמחזור.  שירות מימון פלוס של ERN  מאפשר מערך תשלומים אחר המשנה את המציאות הזאת מהקצה אל הקצה, ומעביר את הסכום כולו - למרות פריסת התשלומים ללקוח - בסמוך לביצוע העסקה. 

העיקרון בשירות מימון פלוס של ERN  סליקת תשלומים הוא פשוט: בית העסק מקבל צ'ק - וחשבונו מזוכה כנגד הסכום המלא בתוך 2 ימי עסקים. בלי כאבי ראש, אפילו בלי ללכת לבנק. גם אם מדובר בצ'ק דחוי במסגרת פריסת תשלומים לשנה, שנתיים ובענפים מסוימים אפילו שלוש שנים קדימה.

רוצים לשים סוף לצ'קים החוזרים? הכנסו

את השירות מציעה לקמעונאים ERN סליקת תשלומים, חברת הסליקה הגדולה במדינה מבית מנורה מבטחים. הוא משלים את שירות צ'ק פלוס של אבטחת התשלומים שהיא מעניקה ללקוחותיה, ולוקח צעד נוסף את המהפכה הדיגיטלית שעוברת שיטת התשלומים הוותיקה הזאת.

במימון פלוס, הצ'ק נסרק ונקלט באופן דיגיטלי בתוכנה ייעודית - המוטמעת בבית העסק ואף ניתן לסריקה באפליקציה, וחברת הסליקה - מרגע שאישרה אותו במערכותיה - ערבה לו מול בית העסק. הפעם, מי שפיזית אוסף את הצ'ק הוא שליח מטעם ERN. אותו שליח יוצא לבית העסק לאחר שהאחרון סרק והעביר אותו ל-ERN באופן מקוון לחלוטין, הישר מהנהלת חשבונות. וכאמור, בתוך 2 ימי עסקים, סכום העסקה כולו - ללא קשר למספר הצ'קים ולמועדי הפקדתם, וללא צורך של בית העסק לגשת לסניף הבנק ולהפקידם - יזוכה בחשבון. 

סוף למצוקת התזרים

החיסכון שמקנה השיטה לבית העסק הוא אדיר. קודם כל - ואת זה יודע לדקלם כל בעל מקצוע - זמן זה כסף!!! לכן, די בשחרור סיר הלחץ התפעולי הזה כדי לחסוך לא מעט הון ומשאבים. מעבר לכך, אם מביאים בחשבון את עמלות הבנקים הנלוות, את עלות השליחויות ואת כוח העבודה הנדרש סביב ניהול החשבונות והפרוצדורה, הרי ששירות מימון פלוס מצמצם באופן אמיתי ומהותי את ההוצאה החודשית ומגדיל את הרווחים.

אבל מעל הכל, פותר השירות את בעיית התזרים שמלווה את העסקים גדולים וקטנים כאחד. הוא נותן מענה מיידי לסוגיית הצ'קים הדחויים, ומייתר לגמרי את תופעת הצ'קים החוזרים. הוא בעצם "מגלגל" את כאב הראש הכרוני הזה מבית העסק, שכבר קיבל מבחינתו את מלוא סכום העסקה, אל חברת סליקת התשלומים, שרואה את הסכום היורד מלקוחות הקצה במועד המוסכם.

כתיבת צ'ק
ID 148997602 © Andrey Popov | Dreamstime.com

שירות מימון פלוס הופך בעצם את צ'ק הנייר, שמשמש את האנושות עוד מתקופות קדומות, לאמצעי תשלום יעיל להפליא, נגיש מאוד וחדשני במיוחד. באמצעותו, את כלל הפעולות הקשורות בגביית הצ'ק ניתן לבצע "בלי לקום מהספה", או לפחות מהכיסא, במחלקות ניהול הכספים והחשבונות. הצד השלישי בעסקה – חברת ERN סליקת תשלומים - דואג לאשר אותה, עורב למימונה ונושא באחריות המלאה במקרה של תקלות אנוש או חדלות פירעון עתידית.

נותנים פתרון שלם

האפשרות להקדים תשלום לצ'קים דחויים תמורת ריבית מסוימת נפוצה בשוק העסקי. אומנם, היא מהווה חמצן עבור בתי עסק רבים: היא מאפשרת להם לשלם משכורות, להעביר כספים לספקים ולשאת בעלויות הקבועות והמשתנות של העסק. אולם שיטה זו, המוצעת על-ידי בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות, אינה פותרת את מכלול הבעיות המוכרות.

בשיטת ניכיון הצ'קים הסטנדרטית, שיעורי הריבית משתנים וגבוהים משמעותית ומושפעים ממכלול גורמים, כגון המרחק מהתשלום שגורר עלייה בסיכון. מעבר לכך, הגופים המדוברים נוהגים לעיתים רבות  להעניק מימון של כ-70% בלבד מערך הצ'ק (בניכוי הריבית), ואת היתר מותירים בידיהם כבטוחה. צרת הצ'ק החוזר אינה מקבלת מענה כלל: ערכו ינוכה בחזרה מבית העסק. אין בה גם פתרון תפעולי: המפגש הקבוע עם פקידי הבנק, על שלל העלויות והמשמעויות שנגזרות ממנו, אינו נחסך. לעיתים, הוא דווקא מתארך ומוכפל.  

לעומת שיטה זו, שירות מימון פלוס של ERN נותן פתרון שלם: הוא מכסה 100% מהעסקה ולוקח על עצמו מראש כל צ'ק חוזר ללא ניכוי ריביות ובעלויות ריבית נמוכות יחסית. הוא בעצם הופך את הצ'ק למזומן, כאן ועכשיו, ולכן מלכתחילה מאפשר לבתי העסק לפרוס את העסקה ללקוח על פני יותר צ'קים, עם מועדי גבייה מרוחקים יותר. לא בכדי מתייחסים רבים לשירות, בפרפרזה מעולמות אחרים, כ"שגר ושכח".   

רוצים לשים סוף לצ'קים החוזרים? הכנסו

צ'ק ליסט - המדריך הפיננסי לבעלי עסקים בשיתוף ERN > בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#