תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

צ'ק אין: כל הדרך מההמחאה ועד לחשבון הבנק שלכם

בין הצ'ק למזומן, בין הוראת הקבע לזיכוי, יש עולם שלם של מערכות טכנולוגיות, ממשק לבנק ואישור מהיר ומהימן של עסקאות. זה קורה כמעט בלי מגע יד אדם. כיצד ייראה עולם התשלומים של המחר, ואיך מחלקת שירות לקוחות נותנת מענה ל-17 אלף בתי עסק? מאחורי הקלעים של ERN סליקת תשלומים

מחשב נייד
ID 55500530 © Aleksey Boldin | Dreamstime.com

סוף, כמאמר השיר, זה תמיד התחלה. כשבעל עסק מסמן וי על עוד מכירה מוצלחת, משדר אותה ב"אירנית" - המערכת של ERN סליקת תשלומים או בקופה - ומקבל אישור לעסקה, הוא מבחינתו סיים את חלקו בה. במסגרת שירות מימון פלוס של ERN הוא רואה את הסכום בחשבון הבנק כעבור שני ימי עסקים. אבל מה קורה בין לבין? מאחורי הקלעים מתרחש תהליך מרתק, חדשני ומהפכני, שקושר מערכות טכנולוגיות, פיננסיות ואחרות ומגלגל סכומי עתק כמעט ללא מגע יד אדם.

הכירו את השירותים השונים לבעלי עסקים ועצמאים > הכנסו 

דניאל אלהרר - סמנכ"ל פיתוח עסקי
באדיבות ERN

ביקור במשרדי ERN סליקת תשלומים מרגיש כמו קפיצה בזמן: כאן פותחו שיטות התשלום המובילות בכל ענפי הקמעונאות בישראל - צ'ק פלוס, מימון פלוס ולאחרונה הו"ק פלוס - וכאן ממציאים את הטכניקה שתחולל את המהפכה הבאה. כיצד נשלם, איך נהיה בטוחים שהתשלום שלנו - או שקיבלנו - יכובד, ומה קורה כשזה לא הולך חלק. חזון התשלום והמימון האוטומטי קורם כאן עור וגידים והמון, המון טכנולוגיה, עד שצריך להיזכר שבמקרים רבים, אי שם בקצה, יש צ'ק עשוי נייר.

"לקחנו את המוצר הכי לואו-טק לכאורה והפכנו אותו להייטק", מסביר סמנכ"ל פיתוח עסקי, דניאל אלהרר. "אנשים עדיין תופסים את הצ'ק כמיושן, אבל מה שקורה אצלנו זו האנטיתזה. זה הכי טכנולוגי שיש".

צ'ק אין, צ'ק אאוט

החלק הכי מפתיע במשרדי החברה, מול היכל מנורה מבטחים בתל אביב, הוא מחלקת שירות הלקוחות העסקיים. כמות העובדים שמאיישים אותה נמוכה, אף שהם משרתים בכל רגע נתון יותר כ - 17 אלף בתי עסק. הסיבה היא שביום שגרתי, לרוב המוחלט של הלקוחות אין סיבה להרים טלפון: המערכת יודעת לקבל מהם את הדיווח על העסקה, לבדוק שהצ'ק או הוראת הקבע תקינים, להתממשק עם המערכות הטכנולוגיות של הבנק הרלוונטי ללקוח ולעסק ולבצע את ההעברה.

הקמעונאי מצידו מקבל, אם במשיכה דרך האתר ואם בדחיפה דרך מסרון לטלפון הנייד, שני חיוויים: צ'ק-אין, כאשר הצ'ק החוזר נקלט במערכות החברה; צ'ק-אאוט, כשהחשבון מזוכה. יותר מזה אנחנו לא צריכים.      

אפילו כשהצ'ק חוזר, בעל העסק יכול לחסוך לעצמו את השיחה: הוא מעביר את הפלט הממוחשב שקיבל מהבנק ישירות ל-ERN סליקת תשלומים במגוון אמצעים טכנולוגיים, ומזוכה בהתאם. אתר החברה גם מאפשר למנהלי החשבונות והכספים בצד הלקוח למשוך כל דו"ח ומידע על עסקאות עתידיות או כאלו שכבר הושלמו. מתברר שיש לקוחות שהנגישות הזאת, הסדר והארגון, חשובים להם ממש כמו היציבות שבמימון עצמו.    

שיחת טלפון
ID 104947672 © Andor Bujdoso | Dreamstime.com

יש גם לקוחות עם בקשות ייחודיות. "כבר קרה שהתבקשנו לפתח ולהרחיב מוצרים, להוסיף שדות או לדאוג לממשק מול מערכת ספציפית", אומר דודו נציה, סמנכ"ל הלקוחות. "מחלקת הפיתוח שלנו מקבלת בקשות על בסיס שבועי, לפעמים זה טיילור-מייד ללקוח הספציפי. אנחנו מאוד גמישים".

לא צריך לקום מהכיסא

המוטו של ERN סליקת תשלומים ללקוחותיה העסקיים - אתם לא חייבים לקום מהכיסא אפילו - מתבטא גם בייתור הצורך לגשת לסניף הבנק. זאת הודות לסורק שמקושר לתוכנת החברה, דרכו משדר אליה בית העסק את הצ'ק. בהמשך מוציאה חברת הסליקה שליח מטעמה, כדי לאסוף אותו ידנית מבית העסק.

דודו נציה, סמנכ"ל לקוחות
באדיבות ERN

"אי אפשר להפקיד צ'קים דחויים דרך אפליקציות הבנקים", מזכיר דודו סמנכ"ל הלקוחות, "אבל דרכנו אפשר גם שנה, שנתיים ובענפים מסוימים אפילו שלוש שנים קדימה. אנחנו גם מחליפים גם את הטלר בבנק - מוודאים שהצ'ק תקין, שהסכום בו תואם את גובה העסקה, שיש התאמה בין הספרות לפירוט המילולי ושמועד החיוב נכון. בסוף, למרות כל הטכנולוגיה, הלקוח יכול לפספס איזו אות".

ואם בלקוחות הפרטיים עסקינן, לאלו מוקדשת מחלקה נפרדת - בקרת אשראי. זו מסבירה ומסייעת לצרכנים שבקצה, במקרים הנדירים שבהם עסקה לא מאושרת, למה זה קרה ואיך אפשר בכל זאת להתקדם ולקבל אישור של ERN סליקת תשלומים לעסקאות באמצעי התשלום ש- ERN פועלת בהם ובבתי העסק ש- ERN  נותנת להם את שרותיה. גם מול בית העסק, באחוז נמוך במיוחד מהעסקאות, יש צורך בטיפול קולי פרטני. בכך עוסקת מחלקת חיתום העסקאות. במקרה הזה מדובר במקרים שזוהו ו"קפצו" במערכת האוטומטית, אם לאור סכום חריג ואם בגלל חשיפה יתרה מצד הלקוח.

כ-200 עובדים מועסקים ב-ERN סליקת תשלומים. הם נותנים מענה לנתח שוק עצום, שרק הולך וגדל. כשמדברים על פינטק, מהבאזוורדס הלוהטות של התקופה, מדברים על מה שמתחולל בין כתלי החברה הזאת, שבמובנים רבים ממציאה את עולם העסקים והתשלומים מחדש.  

הכירו את השירותים השונים לבעלי עסקים ועצמאים > הכנסו 

צ'ק ליסט - המדריך הפיננסי לבעלי עסקים בשיתוף ERN > בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#