תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בעלי העסקים בישראל עוברים לקבל תשלומים בהוראות קבע

בעלי עסקים – אתם חייבים להכיר את הוראות הקבע הדיגיטליות, שיעשו טוב גם לביזנס שלכם וגם ללקוחות. זה דיגיטלי יותר מכרטיס אשראי, מחולק לתשלומים וחוץ בנקאי כמו צ'ק, והכל בקליק בסלולרי. כל מה שצריך לדעת על שירות הו"ק פלוס של ERN סליקת תשלומים

טלפון סלולרי
Photo by NordWood Themes on Unsplash

זה קורה אולי פעם בעידן. קונספט תשלומים חדש, שמשנה את אופי העסקאות ופותח אפיקים ואופקים חדשים לבית העסק. הכסף המזומן בעולם הקדום, הצ'ק בגרסתו הרזה עוד באימפריה הרומית, כרטיס האשראי המסחרי הראשון של דיינרס קלאב באמצע המאה הקודמת. חודשים ספורים לאחר השקתו, שירות הו"ק פלוס - הוראת קבע בסלולר מסתמן כדבר הגדול הבא של עולם הקמעונאות.

"הו"ק פלוס - קונים בהוראת קבע בסלולר", זהו שמו המלא של השירות החדש של ERN, חברת סליקת התשלומים הגדולה בישראל. הרעיון, בקווים כלליים: הלקוח משלם בבית העסק באמצעים דיגיטליים לחלוטין וללא הגבלה של תקרה, מסגרת או מספר תשלומים. על הפריסה, שהיא בדרך כלל סוג של הלוואה מצד הבנק או חברת האשראי, הוא אינו משלם ריבית כלל. בעל העסק מצידו יכול לקבל את כל הסכום בבת אחת, אך בעיקר - משיג כלי שאין שני לו במשיכת לקוחות חדשים, בהעמקת העסקה מצד לקוחות קיימים ובהרחבה של מעגל המכירות. 

רוצים להכיר פתרון חדש להגדלת המכירות בעסק שלכם? היכנסו לפרטים נוספים

"חיפשנו מענה בעיקר לעסקאות הגדולות ורוויות התשלומים", אומר דניאל אלהרר, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב-ERN סליקת תשלומים מקבוצת מנורה מבטחים. "לצ'ק יש יתרון אדיר - הוא בהגדרה מסגרת חוץ בנקאית, כלומר: לא גוזל אף מסגרת נוכחית מהלקוח. מצד שני, כמה פנקסי צ'קים יכול הלקוח הסביר למלא במעמד המכירה? לכן בנינו מסלול שמשלב את יתרונות הצ'ק עם הקרדיט קארד, ובעצם - בצד השימוש במזומן, שבעקבות חוק הגבלת המזומן אינו רלוונטי בהיקפים שכאלה - יוצר אמצעי תשלום רביעי".

כל מה שצריך זה סלולרי

התהליך פשוט להפליא. הוא מתחיל בהצעה שאי אפשר לסרב לה מצד בית העסק ללקוח, שמעודדת אותו לכוון הרבה יותר גבוה מכפי שתכנן. כך הוא רוכש מוצרים ושירותים ומשלם בפריסה של עד 24 תשלומים, ובענפים מסוימים אפילו 36 תשלומים ויותר, ממסגרת חוץ בנקאית וללא כל עלות נוספת. את פנקס הצ'קים והעט, כמו גם את כרטיס האשראי, הוא יכול להשאיר בתיק. כל מה שצריך זה לשלוף את הסמארטפון מהכיס ולחכות ל-SMS.

פגישה
Picjumbo

המוכר ממלא את פרטי העסקה במערכת המוטמעת בקופתו, ומשם היא משודרת ל-ERN סליקת תשלומים. בעקבות זאת, באופן מיידי ואוטומטי, הלקוח מקבל מסרון עם לינק לטפסים פשוטים וידידותיים למשתמש וחותם עליהם דיגיטלית. עם אישור העסקה מתקבל אצלו ובבית העסק מספר האישור. מנקודה זו והלאה עובר הכדור למגרשה של חברת ERN.

"השוני הגדול הוא בדרך התפעול והחיוב", מסביר דודו נציה, סמנכ"ל לקוחות בחברתERN  סליקת תשלומים. "מי שמתפעל את כל העסקה זה אנחנו. הלקוח רואה אצלו ERN בחיוב, ואנחנו מעבירים את הסכום לבית העסק. הרוב המכריע של בתי העסק מעדיפים את המסלול שנותן להם את מלוא הסכום במכה אחת ובאופן מיידי. התהליך הוא דיגיטלי בכל השלבים, ופיתחנו עבורו ממשקים ייחודיים מול הבנקים".  

הצפי: עד רבע ממחזור העסקאות

הסכום הממוצע לעסקת הו"ק פלוס - הוראת קבע בסלולר גבוה משמעותית ביחס לאמצעי תשלום אחרים, והשירות נולד מתוך צורך אמיתי שזוהה מהשטח: מתברר שלפי נתוני הלמ"ס, 30% ממשקי הבית מחזירים מדי חודש הלוואות שאינן קשורות לדיור. אומדן היתרה לסילוק עומד על 86,700 שקלים בממוצע למשק בית. 16% ממשקי הבית אינם מחזיקים כלל בכרטיסי אשראי.

לזינוק בהיענות לשירות תרם גם החוק להגבלת המזומן, שנכנס לתוקף בינואר 2019 במטרה לצמצם את ההון השחור שאינו מדווח לרשויות המס. כיום תשלום מזומן של יותר מ-11 אלף שקלים לעסקה (50 אלף למי שאינו מוגדר "עוסק") נחשב לעבירה פלילית. באשר למסגרות האשראי, הרי שהן כשמן - מוגבלות במסגרת, שהקציבו הבנק או חברת האשראי.

שירות הו"ק פלוס - הוראת קבע בסלולר הושק באוקטובר 2018. ההיענות הייתה גבוהה מהתחזיות: בתוך שלושת חודשי הפיילוט הצטרפו בתי עסק ממגוון ענפים, עם עסקאות ביותר ממאה מיליון שקלים שנסלקו בשיטה החדשה. שטראוס מים, הולנדיה ועמינח, ליאור מוצרי חשמל, מטרו מוטור ועופר אבניר, מכללת ג'ון ברייס וחרש קרמיקה - אלו רק דוגמאות לבתי עסק, שמחייבים עוד ועוד לקוחות דרך הו"ק פלוס - הוראת קבע בסלולר. תוך זמן קצר צפויה הוראת הקבע הדיגיטלית לתפוס יותר מ-10% מהמחזור בקרב עסקים קמעונאיים המנהלים עסקאות גדולות, כלומר מרובות צ'קים דחויים.

"המוצר הזה", מסכם סמנכ"ל הפיתוח העסקי ב-ERN סליקת תשלומים, "פחות רלוונטי לרכישה השבועית שלנו בסופר או לרכישת בגדים ממוצעת. הוא מכוון לביצוע תשלומים באלפי שקלים ומעלה, עד מאות אלפים. הוא לא מחליף את הצ'קים, אלא יוצר מעליהם בנוסף עוד שכבה שלמה של מכירות. עבור בתי עסק, מול לקוחות קבועים או מזדמנים, זאת פשוט מתנה".

רוצים להכיר פתרון חדש להגדלת המכירות בעסק שלכם? היכנסו לפרטים נוספים

צ'ק ליסט - המדריך הפיננסי לבעלי עסקים בשיתוף ERN > בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#