רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האתגרים הגדולים של בעלי העסקים בישראל

E
שתפו בפייסבוק

מתי תשלום הופך לשוטף פלוס נצח? איך משפרים את התזרים? מה עושים עם המסגרת המוגבלת של הלקוחות? ואיזה פתרון מוצע גם לבתי עסק שתיעוד הוא לא הצד החזק שלהם? אספנו עבור הקמעונאים, העצמאים ובעלי העסקים את כל מה שהם צריכים לדעת כדי לסגור את החודש בשלום. לפתרונות חכמים לבעלי עסקים > הכנסו כאן צ'ק ליסט - המדריך הפיננסי לבעלי עסקים בשיתוף ERN סליקת תשלומים > בחזרה למדור

העבודה דחופה, התשלום פחות | מקבלים כסף מראש

בין שאתה B2B העובד מול עסקים ובין ש-B2C מול אנשים פרטיים, או שרוב לקוחותיך הם ארגונים ציבוריים וממשלתיים - ה"שוטף פלוס" הוא מהמצוקות הגדולות של כל בית עסק. פירושו שאת הכסף בתמורה לעבודה שעשית, לסחורה שמכרת או לשירותים שנתת, ייתכן שתראה רק כעבור כמה חודשים, וגם אז - לא בלי תזכורות והצקות ללקוח, שלעיתים גולשות לפסים לא נעימים. חוק התשלום השוטף מול גופים ממשלתיים שיפר את המצב, אך לא עד הסוף וממילא יש בו החרגות. הפתרון לבעיה הוא הידיעה הברורה שבתאריך המוסכם והנקוב בצ'ק, הכסף אומנם ייכנס. שירותי המימון שמציעה חברת סליקת התשלומים ERN מבטיחים לבעל העסק את מלוא סכום העסקה מראש. זאת, ממש כמו בניכוי שובר כרטיסי האשראי, באופן אוטומטי ומבלי להמתין לפירעונו החודשי של התשלום.

איך להגדיל את כוח הקנייה | חושבים מחוץ לקופסא

נניח שלקוח נכנס לבית עסק כדי לרכוש רכב או מטבח או להחליף ריהוט. ייתכן שהגיע מגובש לכיוון מסוים, וייתכן שהוא מבקש רק להתייעץ ולהתרשם מהמבחר. כך או כך, מידת הגמישות שלו בנקודת הזמן הנוכחית מגבילה את כוח הקנייה שלו. שירות הו"ק פלוס - הוראת קבע בסלולר של ERN מאפשר ללקוח רכישה בפריסה מקסימלית של תשלומים, ללא ריבית ומסגרת מוגדרת. יש ענפים שבהם מדובר ב-12 תשלומים חודשיים, יש כאלה של 24 תשלומים, ובענפים מסוימים אף 36 תשלומים - הטבה בעלת ערך של ממש. האפשרות הזאת כשלעצמה נותנת לבית העסק כלי אופטימלי לעודד את הלקוח לחשוב "מחוץ לקופסה" ולסגור עסקה כאן ועכשיו, ללא תלות בתקציב שמסגרת האשראי או הבנק מאפשרים לו באותה העת. ערך השירותיות, המגולם באפשרות הזאת, נתפס בעיני הלקוח כיתרון נוסף, שכל בית עסק היה שמח לו.

פתרונות למסגרות אשראי מוגבלות | אמצעי תשלום מגוונים

גם אם הלקוח מאוד רוצה, הוא לא תמיד יכול: מסגרת האשראי המוגבלת שיש לצרכן בבנקים ובחברות כרטיסי האשראי מגבילה אותו בגובה העסקה ובהיקף העסקאות שביכולתו לבצע בזמן נתון. שירותי אבטחת התשלומים בצ'קים ובהוראות קבע דיגיטליות, שחברת ERN מציעה לבתי העסק, מקנים ללקוחותיהם אפשרות לשלם באמצעי תשלום מגוונים ממסגרת חוץ בנקאית. זו אינה תלויה בגובה מסגרת האשראי שהקציבו להם הבנק או חברת כרטיסי האשראי. המשמעות לבית העסק היא הגדלה ודאית של כוח הקנייה ומחזור המכירות. בדרך זו תיווצר ללקוח אפשרות לשלם בתנאים נוחים יותר הן מבחינתו - בהיקף הפריסה ובמועדי החיוב - והן מבחינת בית העסק.

צ'קים חוזרים | פשוט תסלקו אוטומטית

הרעה החולה הזאת, שפוגעת במשק כולו, עלולה לכאוב פי כמה לבעל עסק. אלא אם מדובר בטעות טכנית קלה לתיקון, צ'ק ללא כיסוי פירושו כסף שנזרק לפח והפסד אמיתי לקמעונאי. לפי נתוני בנק ישראל, בשנה שעברה "חזרו" כ-40 מיליארד שקלים בישראל, המהווים כ-4% מסכום הצ'קים ששולמו. השירותים שמציעה ERN סליקת תשלומים מצמצמים את התופעה באופן משמעותי, אם לא מחסלים אותה כליל. מרגע שאושרה עסקה בתוכנה של חברת הסליקה, המוטמעת בקופתו של בית העסק,ERN היא שנושאת באחריות למימוש ולהעברת הכספים. המערכת אמורה לזהות חריגות וקשיי כיסוי, ובמקרים של חדלות פירעון עתידית - לממן בעצמה את אותם צ'קים דחויים שאין להם כיסוי. ERN סליקת תשלומים היא גם זו שמתפעלת מבחינה טכנית את הטיפול במקרים הללו, עם שירות סריקה ודיווח נגיש, יעיל ומיידי.

ניהול סיכונים | לא מפסידים עסקאות

לפעמים גם הנתונים היבשים והאישורים הבנקאיים הנדרשים לא מציגים את התמונה המלאה. בעסקאות בהיקפים משמעותיים, מול לקוחות חדשים, תמיד יש מידה מסוימת של סיכון. מיהו הלקוח, עד כמה ניתן לסמוך עליו, והאם כדאי לאפשר לו פריסה נוחה של תשלומים? לסירוב לעשות כן עלול להיות מחיר כבד; לאישור עלול להיות מחיר כבד עוד יותר. הרעיון הוא לאו דווקא לסמוך על הלקוח, אלא על חברה ניטרלית שהוכיחה את עצמה ושנושאת באחריות כספית לכל תרחיש בלתי צפוי. ERN, חברת הסליקה הגדולה בישראל, נהנית מאמונן של חברות גדולות ומובילות, ושירותיה החדשים מושכים עוד ועוד לקוחות שמזהים את היתרונות. בפרט מול לקוחות חדשים, הפתרונות שהיא מציעה מצמצמים לאפס את מידת הסיכון, וכך לא מפסידים עסקאות ולא מפסידים לקוחות.

Pay Day | הכול דיגיטלי

מועד הדיווח החודשי או השנתי, הטופסולוגיה הבלתי נגמרת מול רשויות המס ורואי החשבון - כל אלה עלולים להפוך לסיוט אמיתי. לא תמיד קל לתעד, וממרחק הזמן קשה לעיתים לאתר את הרישומים והאישורים הרלוונטיים. גם בנקודה זו מספקות המערכות הדיגיטליות מענה מיטבי. מערכות הסליקה הן מטבען מתועדות ונוחות לשחזור. במילים אחרות, גם אם מדובר בבית עסק עם מערך רישום ותיעוד הכי מסודר שרק אפשר -ERN סליקת תשלומים מחזיקה במרכז שירות, אפליקציה וממשק תוכנה לבית העסק, העוטפים את העולם הדיגיטלי בו קל הרבה יותר למצוא את הידיים ואת הרגליים.

הכתבות המומלצות

כתבות ראשיות באתר