הקיבוצים פורסים עמדות טעינה לרכבים חשמליים והאתגרים הם רבים

עד היום התקינה "סונול EVI" מבית משק אנרגיה וסונול עמדות טעינה בעשרות קיבוצים והיד עוד נטויה. אורן מרנין, מנהל תחום תחבורה חשמלית בחברת "משק אנרגיה", מסביר מדוע נכון לקיבוצים להיערך כבר עכשיו לעידן הרכב החשמלי, מפרט את האתגרים המיוחדים שקשורים בהתקנת תשתית טעינה במרחב הכפרי ומבהיר מדוע עמדות טעינה חיוניות במיוחד לקיבוצים עם פעילות עסקית, מסחרית ותיירותית

אסף לבנון, בשיתוף משק אנרגיה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמדת טעינה לרכב חשמלי
עמדת טעינה לרכב חשמליצילום: משק אנרגיה
אסף לבנון, בשיתוף משק אנרגיה
תוכן שיווקי

הרכב החשמלי הולך וקונה לו אחיזה בכל העולם וגם בישראל. איתו נוצר הצורך בעמדות טעינה רבות. בעוד שלמרחב הביתי והעירוני צצים פתרונות רבים ופשוטים - המרחב הקיבוצי מתמודד עם אתגר שונה.

כשמדובר באספקט החנייה, משול הקיבוץ לבניין משותף גדול שבו כולם חולקים את אותו מגרש החנייה על בסיס מקום פנוי, ולאף אחד אין חנייה פרטית קבועה משלו. לכן, מרבית הקיבוצניקים אינם יכולים להתקין עמדת טעינה פרטית בצמוד לבתיהם. כדי שאותם חברי קיבוץ, שרכשו כלי רכב חשמליים, יוכלו לטעון אותם - על הנהלת הקיבוץ להתקשר עם ספק שירות, שיתקין רשת של עמדות טעינה בקיבוץ, שכן בניגוד לניהול משק החשמל הקיבוצי, כאן מדובר בפעילות אשר לקיבוץ אין את הכלים לבצעה לבד.

"מנהל משק החשמל בקיבוץ אחראי על קריאת מוני החשמל וחיוב החברים בהתאם, כפי שחברת החשמל עושה מחוץ לקיבוצים. כשמדובר בעמדות טעינה בחניון או בשטח ציבורי - אלו אינן מגיעות עם מונה חשמל פרטי של המשתמש", מבהיר אורן מרנין, מנהל תחום תחבורה חשמלית בחברת "משק אנרגיה". "כל אחד יכול לבוא ולטעון את רכבו בעמדת טעינה והקיבוץ צריך את היכולת לזהות את החבר המטעין ולחייב אותו בהתאם - ואלו מערכות שאין לו, אך יש לספק שירות חיצוני".

זהו המקום בו נכנסת "משק אנרגיה" לתמונה ומסייעת לקיבוצים להקים את התשתית הדרושה להטענת כלי רכב חשמליים. הקבוצה, שהינה בשליטת משקי הקיבוצים - קואופרטיב בבעלות 280 קיבוצים ומושבים שיתופיים - מתמקדת בפעילות האנרגטית במגזר הקיבוצי ומספקת מענה לכל צרכיה האנרגטיים של התנועה הקיבוצית. לצורך כך פועלת הקבוצה בהקמת שדות סולאריים קרקעיים בקיבוצים, מכירת חשמל בהיקף של 390 MW לקיבוצים, פרויקטי גגות ומאגרי מים בקיבוצים, אגירת חשמל וניהול רשת החשמל בקיבוצים באמצעות חברת "משקי-רם". בשנה וחצי האחרונות נכנסה הקבוצה לתחום אספקת החשמל הווירטואלי, בו היא משתפת פעולה עם חברת סלקום במיזם "סלקום אנרג'י". הקבוצה אף מחזיקה בתחנת הכוח הפרטית מהגדולות בישראל, בעלת הספק של כ-900 מגה-וואט. החשמל שמייצרת התחנה נמכר הן למגזר הקיבוצי והן לצרכני חשמל מהגדולים במשק הישראלי.

"אנחנו יודעים לתת מענה כולל לכל הצרכים האנרגטיים של הקיבוץ, במטרה לקחת אותו לחיסכון אנרגטי משמעותי", מצהיר מרנין. "וכשמדובר בעמדות טעינה לכלי רכב חשמליים המשימה שלנו היא להקים את השירות החיוני הזה מתוך ראייה ששמה את חבר הקיבוץ במרכז. אנחנו רוצים לתת לו את השירות הטוב ביותר שיש, כזה שייתן לו את התחושה שהעובדה שאינו יכול להתקין עמדת טעינה פרטית, משלו, אינה משפיעה באופן משמעותי על נוחותו".

רן רונן, מנכ"ל משקי הקיבוצים ומ"מ מנכ"ל במשק אנרגיה, מדגיש כי "ישנו ערך גדול בהיכרות האינטימית של משק אנרגיה עם צרכי החשמל בקיבוצים בכלל וצרכי הטעינה בקיבוצים בפרט, בכדי להביא לתוצאה הטובה ביותר בטעינת רכבים בקיבוץ".

אירוע קהילתי, לא רק תשתיתי
מתברר שיש לא מעט אתגרים עימם יש להתמודד בהתקנת תשתית הטענה בקיבוץ. "זה מתחיל מדברים קטנים יחסית, כמו היכן יש ארון חשמל פנוי, כמה הספק פנוי יש ברשת החשמל, האם ניתן להקים את העמדות במקום שיהיה נוח למשתמשים, אך לא יהיה במיקום כה מבוקש שבפועל גם בעלי רכבי בנזין יבחרו לחנות בו", מספר מרנין. "נקודה חשובה היא שכשמדובר בקיבוץ - הקמת עמדות הטעינה היא אירוע קהילתי לא פחות ממה שהיא אירוע תשתיתי. יש לתת את הדעת לדינמיקה בין חברי הקיבוץ, דעותיהם, רצונותיהם והחלטותיהם - שאינם בהכרח זהים אחד לשני. אנחנו רואים בבניינים משותפים ריבים על התקנת עמדות וקיבוץ הוא גם קצת כזה, כמו אסיפת ועד בית. אולי יש הנהגה ממונה, אבל אם לא כל חבר קיבוץ יקבל את השירות שהוא צריך - יהיה בלאגן. אלו שצריכים עמדות טעינה יתחילו להעביר כבלים מאריכים על המדשאה כדי להגיע לשקע מזדמן. ברור שזה יפריע, וגם יראה לא טוב.

"במקביל, בעל רכב בנזין מן הסתם פחות מתעניין בעמדות טעינה לרכב חשמלי ולא בהכרח רוצה שיתקינו עמדה בדיוק איפה שהוא בדרך כלל חונה. ביחד עם הנהלת הקיבוץ אנו מסייעים למצוא מקומות נכונים לעמדות, בודקים את מצב התשתית ורואים אם רשת החשמל הקיימת של הקיבוץ יכולה לעמוד בצרכים. פעמים רבות אנו מגלים שהיא מיושנת, שאין ארונות חשמל מתאימים ושהתשתיות אפילו לא מגיעות עד לחניות. במצב כזה נתריע ונבהיר את הצרכים".

הרכב החשמלי עדיין בשלב מאוד ראשוני בישראל. ייתכן שלקיבוץ לא כדאי לבצע השקעה ניכרת בתשתית עמדות טעינה?
"זה נכון שבכל הארץ יש כרגע מספר אלפי רכבים חשמליים בלבד. עם זאת, אנחנו מאמינים שגם אם פעילות הטעינה כרגע אינה מאוד משמעותית - מדובר במגמה ברורה שצריך להתחיל להכין עבורה תשתיות, או לשדרג תשתיות קיימות, כבר עכשיו, במקום לחכות ליום בו פתאום הביקוש יזנק והתשתית תהיה קטנה מלהכיל. לכן, המלצתנו היא לבצע את הפעילות כבר היום ולהקדים את הביקוש לפני שייווצר עומס אצל מתקיני התשתיות".

"בנוסף, ישנם קיבוצים עם אולמות אירועים, פעילות עסקית, מסחרית ותיירותית. עמדות טעינה באלו יהיו שירות חיוני ומתבקש לעובדים, למבקרים ולתיירים. הקיבוץ יכול להרוויח מכך. כשקיבוץ נמצא בנקודת קצה של המדינה, ורבים מהקיבוצים הם אכן כאלה, ומגיעה אליו תיירות פנים בכלי רכב חשמליים - סביר להניח שבעת ההגעה סוללת הרכב כבר רחוקה מלהיות מלאה. בעל הרכב יצפה מהקיבוץ לספק פתרון לכך. קיבוץ שנמצא על אם הדרך ומציע תחנות טעינה - יכול להביא את המטיילים לבצע הפסקה בנסיעתם, לטעון את הרכב ועל הדרך גם לאכול במסעדה שמציע הקיבוץ. במקומות כאלה נשאף ב'משק אנרגיה' להקים עמדות טעינה מהירה, שיעודדו התנהגות כזאת".

לנהל את הצריכה
היבט נוסף הקשור לתשתיות בקיבוץ, לעומת תשתיות רשת טעינה ציבורית במרחב העירוני, הוא שבעוד שהטעינה נעשית לאורך כל שעות היום, בקיבוץ - כמו בבניין מגורים משותף - הצפי הוא שהטעינה תתבצע במקביל, בשעות הערב, כשכולם חוזרים מיום עבודתם. התוצאה תהיה קפיצה בצריכת החשמל של הקיבוץ בעשרות אחוזים ודרישה להספק של פי-שניים-שלושה מדירה ממוצעת לכל רכב חשמלי. "ככל שיתרבו כלי הרכב החשמליים ההשפעה תהיה רבה יותר", מעריך מרנין. "זה ייצור עומס כבד מאוד על רשת החשמל של הקיבוץ בשעות הערב - וזו סיבה נוספת שהקיבוץ לא יכול לנהל בעצמו את הצריכה הזאת, אלא צריך לקחת ספק עבורה. זה סוג של פעילות שלא סביר להחזיק באופן עצמאי. ספק יכול לתת את המענה לצרכים המשמעותיים האלו וכן להסיט את הצריכה, לשטח אותה ולהעבירה לשעות אחרות יותר, בהן הביקוש יורד".

עד היום התקינה "משק אנרגיה" עמדות טעינה בעשרות קיבוצים - החל מכפר סאלד, ראש הנקרה וכפר בלום בצפון ועד קיבוצי עוטף עזה וקיבוץ קטורה שבערבה. כל הלקוחות מקבלים שירות צמוד מא' עד ת' - ממיפוי המצב הקיים ועד סיום ההתקנה והשירות שניתן אחריה.

מרנין: "אנחנו לא באים לפתור את בעיית התשתיות ארוכת הטווח הקיימת של הקיבוצים, אבל כשמדובר בקיבוצים שלא בטוחים לגבי תחילת הפעילות הזאת וההשקעה בה - לעיתים אנו מוכנים להשתתף בהקמת התשתיות. כל קיבוץ מקבל מאיתנו הצעה מסחרית עם תעריף מועדף לתושבי הקיבוץ, בדומה למה שקורה במכרזים מוניציפליים, שגם בהם הרשויות דואגות להבטיח תעריפים נמוכים לתושביהן. יחד עם מנהלי התשתיות מתבצע סקר ונבדק היכן כדאי להקים את העמדות. אם יש צורך בהקמת ארון חשמל ייעודי - נלווה את הפעולה. לאחר שהתשתית שלמה ומתאימה - נקים את העמדות, בתהליך שלוקח לרוב שבועות ספורים. לאחר מכן ננהל אותה".

רק חברי הקיבוץ יכולים להשתמש בעמדות?
"לא, זו עמדה ציבורית לכל דבר. מבחינת החומרה אין הבדל בין תחנות הטעינה בקיבוץ ובעיר. כל משתמש יכול להתחבר לעמדת הטעינה בעזרת אפליקציה ייעודית. ההבדל הוא בתעריף: תושב הקיבוץ יקבל את התעריף שנקבע עם הקיבוץ ואורח יקבל את התעריף המסחרי הרגיל. כך שאין בעיה שחבר או קרוב משפחה של תושב קיבוץ שבא לבקרו יטעין את רכבו תוך כדי הביקור. מה שחשוב זה האוריינטציה של השירות. ברור לנו שאנחנו משרתים קהל שעל אף כל היתרונות שיש לו בחייו הקיבוציים - אין לו חנייה פרטית".

מה לגבי זיהוי אוטומטי של שייכות הרכב עם תחילת הטעינה?
"הטכנולוגיה עדיין לא יודעת לזהות רכב רק על-פי חיבור בינו לבין העמדה, כפי שכן קיים בתדלוק בנזין עם דלקן. כל עמדות הטעינה החשמליות בישראל, ורוב אלו שבעולם, עדיין לא תומכות בתקן Plug & Charge. כך שנכון לעכשיו הזיהוי מתבצע בעזרת האפליקציה, או בעזרת שבב RFID שהמטען יודע לזהות".

פעילות באמצעות "סונול EVI"

את פעילות התקנת עמדות הטעינה בקיבוצים עושה "משק אנרגיה" באמצעות חברת "סונול EVI", בה היא מחזיקה 50% יחד עם חברת סונול. "יש פה שילוב של הנגישות שלנו לקיבוצים וההבנה שלנו בתחום האנרגיה והחשמל, וכן הפריסה הרחבה של הקיבוצים בכל רחבי הארץ, יחד עם פריסת תחנות הדלק הנרחבת של סונול, הבנתה בתחום התחבורה ועובדת היותה מהחברות הגדולות בארץ בתחום הטעינה", מסביר מרנין את הרציונל מאחורי פעילות "סונול EVI".

"סונול EVI" נמנית על החברות המובילות בשוק הטעינה בישראל והינה זכיינית הטעינה בעיריות ירושלים, רעננה, ראשון לציון, גני תקווה, נוף הגליל ואריאל. כמו כן, פרוסה בכל קניוני עזריאלי ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

בשיתוף משק אנרגיה