"אוטומציה מלאה של אתרים סולאריים - המהפכה כבר התחילה"

ז'אן סממה, מנכ"ל חברת אקופיה, מובילה עולמית בניקוי רובוטי של פאנלים סולאריים, מדבר על הצמיחה שחוותה החברה בתקופה האחרונה, על העלייה בתפוקת המתקנים וברווחיותם עם השימוש ברובוטים ועל מוצרים ושירותים חדשים שיאפשרו אופטימיזציה של ייצור האנרגיה

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכת של אקופיה בהודו
אסף לבנון
תוכן מקודם

עולם האנרגיה עובר שינוי משמעותי. משימוש במקורות פוסיליים (דלק מאובנים) עוברת התעשייה לאנרגיות מתחדשות, עם דגש על סולאריות. השימוש באנרגיית השמש לייצור חשמל הוא יעיל וחסכוני מאוד ולכן ברחבי העולם קמים אתרי ייצור אנרגיה סולארית. ממאות ועד מאות אלפים של פאנלים עם תאים פוטו-וולטאים מותקנים בהם שורות-שורות, שקולטים את אנרגיית השמש וממירים אותה לחשמל. אתרים אלו הם לעיתים פארקים רחבי ידיים המתפרסים על עשרות קילומטרים. אתרים מסוג זה מוקמים באיזורים שטופי שמש המרוחקים ממרכזי אוכלוסיה וחסרים במים. בתנאים כאלה, משימת תפעול האתר הופכת להיות מורכבת ויקרה. הפנלים הסולארים קולטים את קרינת השמש וממירים אותה לחשמל. לכלוך על הפנלים מונע מהקרינה להגיע לתא הפוטווולטאי, ומוריד את תפוקת החשמל ולא פחות חשוב את הרווחיות שלו. לפיכך על הפנלים להשאר נקיים ולהיות מנוקים באופן תדיר.

חברת אקופיה מצאה פתרון חכם לאתגר הזה: ניקוי על-ידי רובוטים. זהו פתרון אוטומטי לחלוטין, מהיר וחסכוני מאוד - שכן הרובוטים אינם משתמשים בחשמל מהפארק, אלא בזה של מערכות הטעינה שלהם. הם גם אינם צורכים מים והכי חשוב, מבצעים ניקוי שאינו רק יעיל אלא גם אמין ובטוח לחלוטין, כפי שהוכח בשבע שנות פעילות החברה. "הפתרון של אקופיה הוא כמו כפפה ליד לצרכים של בעלי האתרים הסולאריים", אומר ז'אן סממה, מנכ"ל החברה. "הוא מייתר לחלוטין שימוש בכוח אדם ואת כל הכרוך בו. במקום אנשים ניתן להשתמש בפתרון רובוטי, שמוטמע במהירות ובפשטות על-ידינו, כשהלקוח לא צריך לעשות דבר. הרובוטים הם גם עמידים וגם מתוחכמים. הם מסוגלים לעמוד בתנאים מאתגרים, בטמפרטורות של 50-60 מעלות וברוחות של למעלה מ-180 קמ"ש. הם מתופעלים בצורה אוטונומית. ניתן לשלוט בכל צי הרובוטים הפרוס בעולם, ממשרדי החברה בישראל, ולהגדיר לכל רובוט ורובוט משימת עבודה רוטינית וקבועה, או משימה פרטנית ונקודתית בעת הצורך. יש סופה באתר? המערכת החכמה של אקופיה, מבוססת ענן, נותנת באופן אוטומטי הוראה לרובוט שלא לצאת לסבב הנקיון כדי שלא ייפגע. הסתיימה הסופה? המערכת תתן פקודה להתחיל את הניקיון מייד ולא לחכות ללילה - השעה בה הוא מוגדר לפעול בדרך כלל, כדי לא להפריע לפאנל לקלוט אור בשעות בהן השמש זורחת". 

הנפקת החברה בבורסה בתל-אביב, דצמבר 2020 צילום: הבורסה לני"ע בת"א

סממה מדגיש, כי הרובוטים משתמשים בטכנולוגיות של למידת מכונה ואינטליגנציה מלאכותית ומסוגלים להגיע בעצמם להבנה ולהחלטות בעקבותיה. "אם נמשיך עם דוגמת הסופה - אתר ישראלי שמשתמש במוצר שלנו ספג כזאת. הרובוט זיהה את השינוי במצב הפאנל ונתן התראה. יצרנו קשר עם הבעלים וביקשנו אישור לתת לרובוט הוראת ניקוי. מכיוון שתהליך ניקוי רובוטי לוקח שעתיים-שלוש, לאחר פרק הזמן הזה כבר נרשמה עלייה של 30% בתפוקה", הוא משחזר. "אתר סולארי שכן שבאותם ימים לא השתמש במוצר שלנו זיהה את הבעיה רק לאחר מספר ימים ואז היה צריך להזמין צוותי ניקוי שיבואו ויבצעו את המשימה ידנית. הוא הפסיד כך שבועיים של תפוקה. בתחרותיות הגבוהה של העולם הסולארי כיום, ההבדל הזה יכול לשמר אתר במצב רווחי ולמנוע ממנו להפוך לאתר הפסדי. וזה עוד לפני שהזכרנו את העובדה שגם בימים רגילים הרובוט מביא לעלייה משמעותית בתפוקת האתר בגלל שהוא מנקה מידי לילה, בעוד שאתרים המשתמשים בניקוי ידני מנקים בין 6 ל-12 פעמים בשנה. הפער עצום ולא כלכלי לנסות ולמזער אותו בלי שימוש בכלי אוטומציה".

התרחבות גלובלית

אקופיה הוקמה ב-2013 על-ידי היזמים משה וערן מלר. בשנות פעילותה המוקדמות השקיעו באקופיה הראל פיננסים, Swarth Group של שאול שני, גלנרוק של ליאון רקאנטי וגנדיר של יהודית רקאנטי. על לקוחותיה של החברה נמנות חברות אנרגיה מובילות בארה"ב, אירופה, סקינדינביה והודו, ביניהן ניתן למצוא את Azure Power, SoftBank Energy, ReNew, Fortum, Engie, EDF, AES. הפתרונות הרובוטיים של אקופיה מותקנים כיום בעשרות מתקנים קרקעיים גדולים לרבות במתקני ענק של מאות מגה-וואטים ובסך הכל באתרים בהיקף של למעלה מ-2,500 מגה. 

ההתחלה הייתה צנועה יותר. החברה התחילה לספק שירות עבור מספר קטן יחסית של מגה-וואטים בישראל וצמחה בהיקף הלקוחות, גודל האתרים שהיא מכסה והטריטוריות בהן היא עובדת. בששת השנים האחרונות רשמה אקופיה קצב צמיחה של מעל ל-250% בחתימה על הסכמים עם לקוחות. מרכז החברה יושב בתל-אביב, אך יש לה גם סניף בהודו, מדינה בה היא מחזיקה בכ-80% משוק המערכות הרובוטיות לניקוי פאנלים סולאריים. לאחרונה גייסה החברה גם סמנכ"ל מכירות במדריד, כדי לענות על הביקוש באמריקה הצפונית והלטינית, אירופה ואפריקה. "הפריסה הגיאוגרפית של החברה מקבלת יותר ויותר נוכחות באזורים חדשים בעולם. רק השנה אנחנו מקימים מספר אתרים בדרום-אמריקה, אתר ראשון בארה"ב ומספר אתרים במזרח התיכון, אצל שכנינו", מציין סממה. "העניין במוצר גבוה מאוד ומאז השינוי במפה הפוליטית האזורית - יש לנו גישה גם לאיחוד האמירויות, שם קיימים שחקנים המעוניינים להתחיל לממש טכנולוגיות ישראליות".

רכיבים איכותיים ואמינים

אקופיה מציעה ללקוחותיה שני סוגי רובוטים: אחד להתקנות קבועות והשני למתקנים העוקבים אחר השמש. הרובוט מהסוג הראשון יושב על מסגרת ממתכת ועולה ויורד בתוכה. המסגרת זזה במהלך תהליך הניקוי וכך מאפשרת לרובוט הנתון בתוכה לנקות את הפאנלים בצורה יעילה וללא הפעלת לחץ עליהם. הרובוט מהסוג השני הוא קטן, קל-משקל, ומנווט על גבי השולחן הסולארי ומזכיר במראהו את שואבי האבק הביתיים הרובוטיים. הוא יושב בתוך תחנת עגינה הניצבת לצד השולחן הסולארי, יוצא ממנה מידי לילה לסיבוב הניקיון שלו ובסיומו חוזר לתושבת עד לפעם הבאה. סממה מדגיש שבשני סוגי הרובוטים משתמשת החברה ברכיבים איכותיים של החברות הגדולות והאמינות ביותר בעולם, "התוצאה היא שכֶּשֶל מבוסס רכיב הוא נדיר ואם הוא קורה - תמיד יש עם מי לדבר בחברה המייצרת ולפתור במהירות את הבעיה".

Ecoppia T4צילום: אקופיה
Ecoppia E4צילום: אקופיה

מהי מפת הדרכים של אקופיה?

"החזון הוא לייצר פתרונות שיביאו לאוטומציה מלאה של אתרים סולאריים - אבל זו רק ההתחלה. הפתרון הרובוטי הוא ראשוני ומסמל אבן דרך חשובה שהוכיחה שהחברה היא מובילה עולמית בתחומה. אנחנו מתכוונים להמשיך ולחדד את היתרונות היחסיים שלנו בהוספת מוצרים ושירותים חדשים שייצרו ערך מוסף ללקוח, בעיקר בהיבט אופטימיזציית ייצור האנרגיה. הפיכת אתרי הלקוחות ליעילים יותר היא זווית חשובה. הוספת עוד כמה אחוזי תפוקה ביחס למצב הנוכחי - יכולה להיות משמעותית. יש לא מעט דברים שעוד אפשר לעשות בהיבט הסולארי כדי לעזור ליצרני אנרגיה להיות יעילים יותר ולהגדיל את תפוקת אתריהם. אחד התחומים שלהם עלות גבוהה ליצרני האנרגיה הוא אי יכולת מספקת לבדיקה ואיתור תקלות - באתרים המשתרעים על פני אלפי דונמים זה לא פשוט. אנחנו רוצים להיות מסוגלים להסתכל על אתר ולאתר בו תקלות פוטנציאליות עוד לפני שהן מתרחשות, מה שמכונה היום Predictive Maintenance. צריך יכולת לסייע ולמנוע תקלות החל מסיבות טכניות ועד סיבות סביבתיות, דוגמת צמחיה שיכולה לעשות הצללה על הפאנלים ובכך לפגוע בתפוקתם. תחומים כאלו מתממשקים באופן טבעי למערכות שאנחנו כבר מפתחים ומוכרים, כך שבין המערכות יהיו ממשקי שיח הדדי שיטייבו את היכולות שלהן ביחד. הרובוטים שרצים על הפאנלים יכולים לקבל קריאות על ירידה בתפוקה מממיר מסוים באתר ולהזין בחזרה למערכת הממיר אלמנטים שהם רואים בזמן עבודת הניקוי. הרובוט יאתר בעיה, יזהה ויאבחן אותה וגם ימליץ על פתרון".

הלקוחות מצביעים ברגליים

לדברי סממה, שעד לפני כתשעה חודשים כיהן כמנכ"ל חברת שיכון ובינוי אנרגיה, מהשחקניות הגדולות בתחום האנרגיה בישראל, יש כיום חברות קטנות שמציעות פתרונות מתחרים. אבל, הוא מוסיף, מעבר לנחיתות הטכנולוגית, לאף אחת אין את הניסיון המצטבר והמוכח של אקופיה בשטח. המערכות של החברה כבר ניקו למעלה מ-2.5 מיליארד פאנלים. בשווקים בהם היא פעילה ניקתה אקופיה אתמול בלילה יותר פאנלים סולארים ממספר הפאנלים שניקו כל מתחרותיה גם יחד בשנה האחרונה. אבל מעבר לכך, אף אחת מהן לא קרובה לאיתנות הפיננסיות של אקופיה, שמאוד התחזקה בתשעת החודשים האחרונים. הוא אומר זאת בתשובה לשאלה על הסביבה התחרותית בה הוא פועל ועד כמה התחרות בשוק משחקת תפקיד. "בניגוד לרבים, לנו הקורונה עשתה טוב. היא נתנה לנו הזדמנות לתכנן ולבצע מהלכים אסטרטגיים ופיננסיים", הוא משיב. "בששת החודשים האחרונים, גייסנו למעלה מ-100 מיליון דולר, כך שאנחנו גם יציבים וגם בעלי משאבים המאפשרים לנו להמשיך להתקדם ולממש את חזון החברה. זה גם חשוב ללקוחות. כשאנחנו מסכמים על התקשרות עם בעל אתר אנחנו חותמים איתו על שני הסכמים: אחד על אספקת הציוד ואחד על הפעלתו ותחזוקתו המלאה למשך 25 שנה. כך שחשוב לבעלי האתרים, ובפרט כשמדובר בשחקניות האנרגיה הגדולות בעולם, להיות בטוחים שבאמת נהיה שם בשבילם במשך כל התקופה הזאת. 

"בינתיים ניכר שהלקוחות מצביעים ברגליים. הם איתנו כבר למעלה משבע שנים, מבצעים הזמנות נוספות ולוקחים אותנו איתם גם כשהם מתפרסים ברחבי העולם. לקוח בינלאומי גדול הפעיל איתנו בהודו, לקח אותנו כדי שנתקין לו מערכת רובוטית גם באתר חדש שלו במקסיקו ובקרוב נתקין לו אחת גם במדינה במזרח התיכון. הודו היא בכלל אינדיקציה מצוינת ליעילות שלנו. זו המדינה עם כוח האדם הזול בעולם וגם המים זולים בה - ועדיין מפעילי אתרים סולאריים בהודו בוחרים להשתמש במוצרים שלנו ואנחנו משגשגים בה. בוחרים בנו בגלל האמינות והיעילות של המוצרים שלנו. אנחנו שמים דגש לא רק על הניקוי אלא גם על שמירה על הפנלים הסולאריים של הלקוחות, שרובוטים במשקל כבד הרצים עליהם עושים בהם נזק של ממש".

פוטנציאל הצמיחה של החברה לא מוגבל בשל גודל השוק?

"זהו אחד השווקים הצומחים ביותר בעולם. די להסתכל על הסנטימנט של שוק ההון הישראלי ביחס לחברות הפעילות בתחום כדי להבין באילו סדרי גודל מדובר. יחד עם זאת, אנחנו צופים שיהיו מספר מוגבל של שחקני ענק שיקימו את מירב המתקנים התשתיתיים בעולם. אלו הלקוחות אליהם אנחנו מכוונים. בהמשך נוסיף שירותים חדשים ללקוחות אלו וכך גם נספק אופטימיזציה ומענה רחב יותר עבור הלקוחות וגם נעלה את הרווחיות של החברה. לא רחוק היום בו מערכות AI ינתרו נתונים מסנסורים על הרובוטים ועל רחפנים ויקפיצו את התפוקה של אתרי הלקוחות. מצוידים בכ - 100 מיליון דולר, בניסיון מוכח ועשיר ובמוחות הטובים בישראל, אנחנו מעמיקים את המובילות הטכנולוגית שלנו באחד השווקים הצומחים ביותר בעולם. המטרה היא להיות הפתרון המותאם ביותר לצרכים של השחקנים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום. כבר יצרנו בסיס מוצק ואנחנו מוסיפים יכולות ומקימים עליו גורד שחקים. אנחנו מענקים יתרונות, ששחקן רציני לא יכול להתעלם מהם, מבלי לפגוע ביכולת התחרותית שלו. בסופו של דבר, אנחנו כאן בשביל שהלקוחות שלנו יצליחו וירוויחו יותר".