תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ברוכים הבאים לעידן 'קהילת החשמל'

העולם כפי שאנחנו מכירים אותו הולך להשתנות, ולטובה: בעידן שבו החשמל יהיה שיתופי נוכל כולנו לייצר ולתרום חשמל זה לזה, ולהוות רשת חכמה משותפת ומבוקרת המזרימה חשמל לפי צורך - ומהמקור הכי יעיל וזול בכל רגע. המהפכה החלה

אנג'יס
אנג'יס

ברוכים הבאים לעידן 'קהילת החשמל', שבו החשמל יכול להיות שיתופי וכולנו יכולים לתרום לזמינות שלו. מהיום, לא עוד מונופול חזק המייצר חשמל באופן סיטונאי ושולח לכל קצוות הארץ. מעתה כולנו יכולים לייצר חשמל, וליצור רשת קטנה שמייצרת ומנהלת בעצמה את חלופות האנרגיה שלה.

מהפכת האנרגיה הירוקה והחכמה מחייבת את כולנו לחשב מסלול מחדש בנוגע להרגלי צריכת החשמל: אם פעם חיינו היו 'פשוטים' יותר כשחברת החשמל שלטה ללא עוררין, הרי שכיום בידינו לגוון את מקורות החשמל שלנו, או בשפה המקצועית - את מקורות הגנרציה שלנו. 
גיוון מקורות הגנרציה - בהובלת 'אנג'יס' (ENGIS), מהחברות שניצבות בחזית מהפכת האנרגיה - מספק חשמל המותאם להרגלים ולצרכים, והופך אותנו מצרכנים ליצרנים. כיום, לדוגמה, ניתן להקים מרכז אנרגיה שכונתי עצמאי המתוכנן כמערכת סגורה המייצרת חשמל, אוגרת אותו ומנהלת אותו באופן היעיל ביותר.

מרכז כזה מסוגל לייצר חשמל מהשמש (פנלים סולאריים), מהרוח (טורבינות רוח קטנות) ; ומסוגל גם לאגור חשמל שלא נצרך ולמכור אותו לשכנים, לחברת החשמל או לשאר גורמים. 
כך אנו הופכים ל'קהילת חשמל' שבה כולנו מייצרים ותורמים זה לזה חשמל, ומהווים רשת חכמה משותפת ומבוקרת המזרימה חשמל לפי צורך, ומהמקור הכי יעיל וזול באותו הרגע - חשמל לפי הזמנה, בהתאם להרגלים, לצרכים ולאזור המגורים:

הדס מרזל
סיגל קולטון

באזור חם נוכל לבחור במקורות אנרגיה סולארית (בהתקנת פנלים סולאריים על גגות בתים ומפעלי תעשייה), באזור עתיר-רוחות נוכל לבחור באנרגיית הרוח (ביחד עם תמריצים מן הרשויות על מנת לייצר אנרגיה באזורים אלו), החקלאי יוכל לבחור בחשמל המיוצר משריפה של פסולת אורגנית (ביומסה), האדם הדתי יוכל ליהנות מ'חשמל כשר' באמצעות אוטומציה נטולת מגע אנושי, ברשת מנותקת, לאוכלוסיית שומרי שבת; ועוד שלל דוגמאות למקורות חשמל אלטרנטיביים המסופקים על-ידי אנג'יס.

מעצבים את האנרגיה

בחזוני, לכל אדם צריכה להיות יכולת לייצר אנרגיה בעצמו, והחשמל חייב להיות אישי. אנחנו מעצבים את האנרגיה של היום, והשאיפה שלי היא להביא למצב שבו האנרגיה היא מוצר נחשק שבאמצעותו גם נגדיר את עצמנו. אנו יכולים כיום לייצר אנרגיה במגוון שיטות, ואם נדע לאגור ולנהל אותה נוכל גם להניע את התחבורה ולהגיע לעולם ירוק.

בימים אלו עמלים חברות ומדענים על שיטות לפיתוח מקורות אנרגיה נוספים - מניצול תאי דלק ועד לחשמול כבישים. הכוח עובר אלינו, הצרכנים, ותפקידנו לחפש כל הזמן אפיקים נוספים לייצור אנרגיה. אז מה לעשות? תתחילו להתעניין איך לגוון את מקורות החשמל שלכם. תתחילו לדרוש מהשלטון המקומי לתת לכם חלופות, לא רק לבתים הפרטיים אלא גם למרחב העירוני. העולם כפי שאנחנו מכירים אותו הולך להשתנות, ולטובה. עכשיו זאת אחריותנו להניע את המהפכה קדימה.

חברת אנג'יס הוקמה על ידי בשנת 2008. מאז ועד היום, אנו מפתחים ומביאים עוד ועוד טכנולוגיות, מוצרים ושירותים לעולם המתח העליון. עולם המתח העליון הוא המנוע הדואג כיום לאספקת החשמל לבתים שלנו, המפעלים ובנייני המשרדים. מתקני המתח העליון אחראים לאספקת חשמל באופן תדיר, יציב ורציף ברשת החשמל שלנו.

אנג'יס מתמחה באספקה ובתחזוקה של מתקני מתח עליון דרך הידע, הכלים ואספקת השירותים העדכניים ביותר בשוק החשמל בישראל. שאיפתנו היא לדאוג לשירות ולפתרונות הטובים ביותר עבור לקוחותינו כיום - הבעלים של מתקני מתח עליון (תחנות הכוח, תחנות ההשנאה והתעשיות הכבדות) - ומכאן לצמוח ולהצעיד את העולם למקום שבו האנרגיה היא שיתופית, אישית, ירוקה ופועמת עבור כל אחד מאיתנו. 

לאתר האינטרנט של חברת אנג'יס >>>

לעמוד הפייסבוק של חברת אנג'יס >>>

לעמוד האינסטגרם של חברת אנג'יס >>>

לעמוד הלינקדאין של חברת אנג'יס >>>

לעמוד היוטיוב של חברת אנג'יס >>>

בחזרה למגזין אנרגיה >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#