תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

גז טבעי: התייעלות אנרגטית היא זו שתוביל לצמיחת השוק הישראלי

רן אמיר, מנכ"ל חברת 'פיין פרו': "אנחנו נותנים גז בקידום פרויקטים בתחבורה הציבורית, הדיור הציבורי והתעשייה, טעינת רכבים חשמליים, קוגנרציה וטריגרציה"

עמדת תדלוק מטרופולין
פיין פרו

בשנת 2018 רשמה ישראל צעד משמעותי במעבר לתחבורה המוּנעת בגז טבעי. ההתפתחות נבעה מקידום 'קול קורא' ממשלתי להקמת כ-40 תחנות, בעיקר לתדלוק בגז טבעי, תוך מתן מענקים נדיבים ורשת ביטחון ליזמים שיקימו אותן.

חברת 'פיין פרו' פועלת בתחום הגז בישראל מאז 2012, ונחשבת כמובילת התחום וכחלוצה בכל הקשור לתכנון ואספקת גז טבעי דחוס למפעלים תעשייתיים ולתחבורה. מכיוון שהיא מייצגת בארץ את מיטב החברות המובילות בעולם בתחום זה, צברה החברה ידע הנדסי רב וכיום היא פעילה במרבית הפרויקטים המובילים בתחום תדלוק גז טבעי לתחבורה בישראל. כעת נכנסת החברה למעורבות בפרויקטים בתחום התעשייה והדיור הציבורי.

פיין פרו בתחבורה

פיין פרו תכננה וסיפקה לעיריית חיפה תחנה ניידת לתדלוק בדלק גז טבעי, ויחידת התדלוק שלה בעיר מתדלקת מדי יום 22 משאיות זבל המונעות בגז טבעי. בשנה האחרונה יצרה החברה וסיפקה שתי תחנות ניידות נוספות לתדלוק האוטובוסים מונעי-הגז של חברת 'מטרופולין'. במהלך 2020 אמורה החברה לספק עוד שתי תחנות ניידות, המיוצרות בימים אלה, לצורך תדלוק אוטובוסים מונעי-גז נוספים.

פיין פרו הינה החברה הראשונה בישראל שמתכננת ובונה כיום חמש תחנות קבועות בגז טבעי, במסגרת הקול הקורא שפרסמה הממשלה. החברה חתמה על הסכם מסגרת עם 'דלק גז טבעי' בשותפות (JV) עם חב' לודן הנדסה, ובשבועות הקרובים יסיימו החברות את ההליך התכנוני לצורך קבלת אישורים. המועד לתחילת ביצוע עבודות אזרחיות צפוי להיות בסוף חודש אפריל 2020 (ראו תמונה מס' 1).

בדיור הציבורי ובתעשייה

בתערוכת האנרגיה שהתקיימה באילת במהלך החודש האחרון, הציגה פיין פרו מערכת קירור/חימום מתקדמת בעלת פטנט עולמי שפותח בתחילת המאה ה-20 על-ידי אלברט איינשטיין, וכבר מותקן במאות אלפי בתים בעולם. מדובר בצ'ילר ספיגה מבית חברת ROBUR ITALY, המיוצגת על-ידי פיין פרו בישראל, אשר יודע לספק קירור וחימום באותה עלות אנרגטית - עם ניצולת אנרגטית של 186%. למערכת תפוקת קירור גבוהה, ללא חלקים נעים - מה שמוזיל בעשרות אחוזים את עלויות האחזקה שלה. יתרון נוסף של המערכת טמון בכך שהיא מתוכננת לפעול גם בגפ"מ וגם בגז טבעי, ומאחר שמדובר במערכות מודולריות הלקוח מקבל מענה מדויק לצרכיו - ללא בזבוז מיותר של אנרגיה.

בחברה עדים לכך שגופים תעשייתיים וביטחוניים מחפשים כיום התייעלות אנרגטית, ועל-כן שוקדים אנשיה כעת על תכנון פרויקט-דגל שידגים לתעשייה את יתרונות הטכנולוגיה האיטלקית. המודל שבכוונתה לפתח יכלול תכנון, ביצוע והתקנה של היחידות, ועם סיומו תוכל החברה למכור ללקוח יחידת אנרגיה אשר תהיה זולה משמעותית מזו שעליה הוא משלם כיום.

בנוסף, מעורבת כיום פיין פרו בפרויקטים של דיור ציבורי ניסיוני, שבו ישולבו מערכות קירור וחימום מרכזיות המופעלות בגז טבעי. המשמעות העיקריות הן היכולת לספק במחיר זול משמעותית את מרבית צורכי האנרגיה של הלקוח - מים חמים למקלחות, גז בישול, הסקה וחימום בחורף, מיזוג וקירור בקיץ (ראו תמונה מס' 2).

פטריות רובור
פיין פרו

כלל המוצרים של החברה בישראל מתאימים לשימוש הן בגז טבעי והן לגפ"מ, והיא אף החלה לייבא ציוד חימום בגפ"מ למרחבים גדולים, שאותו ניתן לשלב במגזרים ייעודים, בחקלאות, בבריכות שחייה, במאפיות ובמרכזי קהל. השימוש בציוד, אשר מיוצר באיטליה, ישקף התייעלות אנרגטית וחיסכון כספי.

בפיין פרו אומרים כי הם לא בהכרח מתחרים בחברות הגז שמספקות ציוד ללקוחות, וכי החברה מייצגת טכנולוגיות חדשות שכבר פועלות בעולם. "אנחנו פועלים במקביל להן", נמסר, "אבל לא מוכרים את הגז. עם זאת, פנינו לשיתוף פעולה עם חברות הגז בישראל. אחרי הכול, אותן בעיקר מעניין למכור יותר גז בעוד שאנחנו מחפשים למכור ציוד, שירות ואמינות. אין בכך סתירה. להיפך" (ראו תמונה מס' 3).

רובור
פיין פרו

בתחום האנרגיה הירוקה, פיין פרו פעילה ומעורבת גם בטכנולוגיות הטעינה לרכבים החשמליים שמגיעים לישראל. החברה מייצגת בישראל שתי חברות עולמיות – את ECOTAP Holland הפועלת בתחום AC/DC עד הספקים של 50kw, לרבות מטענים לשימוש ביתי; ואת חברת Alpitronic, החברה המובילה כיום בעולם בתחום הטעינה המהירה, שנבחרה באירופה כאחת מהחברות עם שיעור הצמיחה הגבוה ביותר לחברה מסוגה. החברה מייצרת את Hypercharger - עמדות טעינה מודולריות הניתנות להגדלה על-ידי מודולים של 75kw כל אחד, ועמדות טעינה מהירות בטווחים של 75-300kw כיחידה אחת (ראו תמונה מס' 4).

עמדות טעינה לרכב חשמלי
פיין פרו

המרת רכבים ומשאיות לחשמל

פיין פרו שותפה במיזם מתקדם בשותפות עם החברה הגרמנית Quantron, שבמסגרתו היא פועלת להמרת מנועים קונבנציונליים (בנזין וסולר) והפיכתם המלאה לרכבים חשמליים, תוך אינטגרציה מלאה של כלל המערכות הקיימות. לקראת אמצע שנת 2020, תציע החברה כשלב ראשון המרה של 'איווקו דיילי', רכב מסחרי עם שטח העמסה גדול ואפשרויות קירור להובלת מזון. 

הטכנולוגיה שהחברה תציע בישראל תאפשר לה, למעשה, להמיר כמעט כל רכב או משאית קיימת. משאית כזו יכולה היום לנסוע טווח נסיעה של 260-300 ק"מ לטעינה אחת. המודל העסקי יציע חיסכון כספי גדול בעלויות התפעול ובהוצאות הדלק, עם אופציה לטעינה מהירה נוספת של עד 30 דקות.

קוגנרציה כ-plug&play 

פיין פרו
פיין פרו

פיין פרו מייצגת בישראל את חברת MRGEN Spa האיטלקית, הפועלת בתחום האנרגיה מזה למעלה מ-55 שנה והתמחותה העיקרית היא בתכנון ומציאת פתרונות שונים לייצור חשמל וחום כאחד. בזכות כישוריה הטכניים ופועלה באזורים אקלימיים קשים, פיתחה חברה זו יישומים רבים מאוד אשר מהווים כיום את הכוח שמאחורי צמיחתה המתמדת. 

בסיכומו של דבר, יכולה היום פיין פרו להציע לשוק הישראלי תחנות כוח, קוגנרציה וטריגרציה, ומערכות היברידיות מסוגים וגדלים שונים. לנוכח ההסדרה האחרונה בישראל, בוחנת החברה מעורבות עסקית במספר פרויקטים שבהם כבר הושגו רישיונות, במיוחד בקרב הלקוחות ומפעלי התעשייה שהגז הטבעי מצוי בשעריהם (ראו תמונה מס' 5).

לאתר חברת פיין פרו >>>

בחזרה למגזין אנרגיה >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#