תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"הדיגיטל משנה ומעצב מחדש את עולם האנרגיה"

פיליפ ברמי, מנכ"ל 'שניידר אלקטריק ישראל': "אנחנו הולכים לעולם שכולו All Digital, All Electric, המציב לאנושות שני אתגרים לכאורה מנוגדים: מחד, גידול של פי שתיים בכושר ייצור החשמל ב-20 השנים הבאות; מאידך, הצורך לצמצם במקביל את פליטות גזי חממה כדי להאט את קצב שינויי האקלים. הדיגיטל יספק את הפתרון כדי להצליח בשני אתגרים אלו". סיפורו של ענף האנרגיה בעיניה של החברה שהפכה התייעלות אנרגטית ממושג ערטילאי למוצר מדף חכם

פיליפ ברמי
עידן מעוז

"החיים המודרניים מציבים בפני האנושות מספר מגמות שלכאורה נראות מנוגדות אחת לשנייה. המגמה הראשונה – התלות של קיום חיים מודרניים באספקת חשמל רציפה, והגדלת הביקוש לחשמל כדי לאפשר אורח החיים דיגיטלי. המגמה השנייה – הצורך להפחית בפליטות גזי חממה כדי למנוע התחממות גלובלית ושינויי אקלים, מה שלכאורה מחייב הקטנה גם של תהליכי ייצור החשמל. לכאורה, שני התהליכים הללו סותרים ומנוגדים זה לזה, אלא שאת הסתירה הזו ניתן לגשר כבר היום" – כך אומר פיליפ ברמי, מנכ"ל שניידר אלקטריק (Schneider Electric) ישראל, בראיון למגזין 'אנרגיה' על המגמות והטרנדים של עולמות החשמל לעשורים הבאים.

כיצד זה אפשרי?

"על-ידי שילוב נכון ויעיל של טכנולוגיות דיגיטל במערכי החשמל, ושינוי בתמהיל מקורות האנרגיה. אנחנו צופים שנראה יישום של תהליכים אלו בעשורים הבאים, באופן שיאפשר לנו גם להגדיל את כמויות ייצור החשמל, ובמקביל להפחית את הפליטות וההשפעה השלילית על הסביבה".

שניידר אלקטריק
שניידר אלקטריק

עולם חשמלי – All Digital, All Electric

"העולם שלנו הולך לכיוון של הגדלת הביקושים לחשמל", מסביר ברמי. "צריכת החשמל העולמית צפויה לגדול פי שתיים ב-20 השנים הבאות, ואחת הסיבות היא שכול הסביבה שלנו תהיה מחוברת ומקושרת. מספר דוגמאות: מגמת העיור הגוברת מגדילה את צריכת החשמל, עולם ה-IT גדל בקצב אקספוננציאלי וצריכת החשמל שלו גדלה ללא הפסקה, ואמצעי התחבורה שלנו עוברים להיות חשמליים. 

"אנחנו רואים את זה עם הרכבות כאן בישראל – התהליך של חשמול הרכבות לא ייעצר, הוא רק יצבור יותר תאוצה בהמשך ויתגבר על המכשולים שקיימים בדרך. גם הרכב החשמלי שנכנס למיינסטרים של עולם התחבורה העולמי, וייכנס גם לישראל בשנים הקרובות, יתרום את חלקו להגדלה משמעותית של צריכת החשמל. סיבה נוספת היא מיליארדי אנשים בעולם השלישי שייכנסו למעגל צרכני החשמל. צריך לדעת – נגישות לחשמל היא כיום זכות אנושית בסיסית, שבלעדיה בני-אדם לא יוכלו לצאת מתנאי עוני קשים ולהתקדם בחייהם".

פיליפ ברמי, מנכ"ל 'שניידר אלקטריק ישראל'
שי שקולניק

לגידול הדרמטי הזה בצריכת החשמל העולמית יהיו השלכות נוספות. כך, לדוגמה, הערכות המומחים מדברות על כך ששוק החשמל, שמהווה כיום 20% מכלל שוק האנרגיה, יגדל בשני העשורים הקרובים ויעמוד על 40% מכלל שוק האנרגיה. גם ההשקעות בתחום צפויות לגדול דרמטית, כשמדובר על כך שההשקעות בתחום החשמל בשני העשורים הקרובים יעמדו על סך כול ההשקעות של האנושות בתחום מאז תחילת המאה ה-20 ועד ימינו. "אלא שלהתפתחות הזו בצריכת החשמל ישנו גם מאפיין נוסף, המאתגר, כי הגידול הזה בצריכת חשמל עומד בסתירה עם היעדים שהאנושות הציבה לעצמה כדי להתמודד עם ההתחממות העולמית", מציין ברמי. 

לדבריו, "80% מכלל פליטות גזי החממה מקורן בתוצרים של צריכת אנרגיה, ו-60% מכלל האנרגיה היום מתבזבזת בתהליכי הייצור, ההפצה והשימוש בה. אם לא נעשה כלום בנושא, התחממות כדור הארץ תקבל תאוצה, והעולם שיקבלו הדורות הבאים יהיה שונה מהותית מהעולם שבו אנחנו גדלנו – המסת קרחונים בקצב נרחב, עליית פני הים, הצפה של ערי חוף, בצורת, מחסור במזון, ואף גלי הגירה. מדענים הגדירו את שני העשורים הקרובים כנקודת מפתח להפחתת פליטת גזי החממה – והיעד הוא להקטין את הפליטות ב-50% עד שנת 2040, כדי למנוע שינוי דרסטי מדי באקלים כדור הארץ". 

הפתרון: דיגיטיזציה של מערכי האנרגיה

איך עושים זאת? "עד כאן סיפרנו את החדשות הרעות", מוסיף ברמי, "ומכאן אפשר לעבור לזווית היותר אופטימית של הסיפור, ויש כאן גם חדשות טובות. אנחנו חיים בעידן שבו הדיגיטל הוא לא עוד שדרוג טכנולוגי – מדובר ברבולוציה של ממש, טכנולוגיה 'משבשת', שמשנה את דרכי הפעולה האנושיות שהיו מוכרות לנו עד עתה. והחדשות הטובות: הדיגיטל נכנס יותר ויותר לשימוש גם בעולמות האנרגיה והחשמל". 

'שניידר אלקטריק' עוסקת בשילוב של דיגיטל לתוך הפלטפורמה שלה מזה 20 שנה, והיא הקדימה את זמנה ואת השוק בהבנת היכולות החדשות שמציע החיבור של מערכי האנרגיה לרשת האינטרנט וניתוח המידע שמתקבל משם. יסודות הטכנולוגיה הזו מצויים ביכולת שהביאו כלי ה'אינטרנט של דברים' (IoT) לניטור של מערכות, איסוף של כמויות מידע עצומות (Big Data) וניתוח של המידע (Analytics).

תחנת טעינה לרכב חשמלי
שניידר אלקטריק

"אנחנו לקחנו את שלושת הנדבכים הללו ושילבנו אותם בתוך הפלטפורמה שלנו – EcoStruxure", מתאר ברמי. "הפלטפורמה הזו מאפשרת לנהל את צריכת האנרגיה, להתייעל אנרגטית, והיא יכולה לסייע לארגונים, משרדי ממשלה ומדינות במימוש ההתחייבויות שנטלו על עצמם בתחומי הקטנת פליטות גזי החממה. כך לדוגמה, אנחנו כבר רואים קואליציה של כ-100 תאגידים בינ"ל, בהובלת חברות דוגמת שניידר אלקטריק, שנטלו התחייבויות להפחית דרסטית את הפליטות שלהן ושל שותפיהן העסקיים עד כדי איפוסן, והכול במטרה למנוע התחממות של כדור הארץ ביותר מ-1.5 מעלות צלזיוס".

באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית להתייעלות אנרגטית שפיתחה שניידר אלקטריק, אלפי ארגונים מסביב לעולם מפחיתים כבר כיום את צריכת האנרגיה שלהם, וכך מפחיתים את פליטות גזי החממה שהם אחראים להן. כך לדוגמה, הצפי הינו כי בין השנים 2018-2020 תמנע הטכנולוגיה של שניידר אלקטריק את פליטתם של 120 מיליון טון מטרי של דו-תחמוצת הפחמן (CO2), שווה ערך לצריכתן של 277.8 מיליון חביות נפט. 

כבר היום מנהלת הטכנולוגיה של שניידר אלקטריק את צריכת האנרגיה של לקוחות בהיקף שנתי כולל של 30 מיליארד דולר. "אין מדובר רק בהקטנה של הפליטות אלא בהתייעלות כללית", מוסיף ברמי, "נכון שהפלטפורמה שלנו חוסכת עד 50% בפליטות גזי החממה, אבל מדובר בערכים של התייעלות כללית-עסקית שמתקבלת בנוסף לזו האקולוגית-סביבתית. אנחנו מדברים על אופטימיזציה שנוצרת בתהליכים שמביאה לחיסכון של עשרות אחוזים גם בעלויות התחזוקה והתפעול של המערכים אותם פלטפורמת EcoStruxure מנהלת ועל החזר השקעה קצר".

העתיד: מקורות אנרגיה חדשים, רכב חשמלי ורשת חכמה

אלא שהעבר וההווה הם רק הפתיח לסיפור הגדול באמת: לאן הולך מכאן תחום החשמל. המעבר לאנרגיות מתחדשות נמצא בעיצומו ולפי ההערכות, אם כיום 6% מכלל ייצור החשמל העולמי מקורו באנרגיות מתחדשות – דוגמת אנרגיית השמש או הרוח – אזי עד שנת 2040 יעלה השיעור של האנרגיות המתחדשות ל-40% מכלל ייצור החשמל העולמי.

"זה גם כן מייצר אתגר חדש", מתאר ברמי. "אנרגיה מתחדשת היא נקייה, אך האופי שלה שונה מהאופי של ייצור האנרגיה שהכרנו בעבר. אם בעבר ראינו שוק עם מספר קטן של תחנות ייצור שמספקות את החשמל, אז בעתיד – שני עשורים מהיום - נראה מספר גדול של יצרניות. לעיתים זה יכול להיות הצרכן הסופי שגם ימצא עצמו כיצרן חשמל, ופה יהיה צורך בניהול הדוק יותר מאשר בעבר של רשת החשמל עצמה. 

"כדי לנהל כזו רשת, אתה צריך לדעת מה קורה בקצוות של הרשת בכול רגע נתון, לדעת לנתח בזמן אמת את הצריכה ואת יכולת הייצור, ולבצע התאמות בזמן אמת. העתיד של תחום החשמל יהיה דינמי הרבה יותר מזה שהכרנו בעשורים הקודמים, וזה יחייב שילוב של מערכות ניהול חזקות ויעילות – דוגמת כאלו שמציעה שניידר אלקטריק - שיימצאו בליבה של עולמות החשמל. אנחנו גם נראה הבשלה של טכנולוגיות שיאפשרו אגירת חשמל – וגם כאן הצורך הגדול יהיה של מערכות ניהול שיסייעו לקבוע כמה חשמל לאגור, ומתי להשתמש בעודפים ולהכניס אותם לשימוש ברשת החשמל".

טרנד גדול נוסף שנראה בשנים הקרובות הוא המעבר לרכב החשמלי. "זהו אולי ה-shift הגדול ביותר שמתבצע בתולדות עולם האנרגיה המודרני", מסביר ברמי. "המעבר הזה כבר חצה את שאלת ה'אם' ונמצא כבר בשלב ה'מתי'. בעולם אנחנו רואים חדירה מהירה יותר של הרכבים החשמליים, בישראל זה יגיע גם כן, והשאלה הנשאלת היא – איך תתמודד רשת החשמל עם מצב שבו מיליון מכוניות חונות בשעה שש בערב בחניית הבית, ומתחברות פחות או יותר יחדיו לרשת החשמל.

"זהו אתגר גדול, והתשובה גם כאן תהיה – ניהול הרשת והפיכתה לרשת חכמה, כזו שתוכל להגיב לשינויים בזמן אמת. שניידר אלקטריק נמצאת בליבה של פעילות ניהול הרשת והפיכתה לחכמה – יש לנו פתרונות לעולמות המתקדמים הללו, ואנחנו נמצאים כבר בפיתוח של טכנולוגיות הדור הבא לתחום מרתק זה".

ברמי מסכם: "אנחנו נמצאים בעידן של שינוי מודלים. מה שהיה נכון ל-30 או 40 השנים האחרונות, לא יהיה נכון ל-20 השנים הקרובות. זה היה נכון בעולם הריטייל, כשהדיגיטל נותן תחרות לחנויות הפיסיות; זה נכון בעולם הטלקום, שבו האינטרנט והסמארטפון שינו את הענף מקצה לקצה; וזה נכון גם לעולמות האנרגיה והחשמל שככול הנראה יחוו את השינוי בשלבים הבאים של התפתחות מהפכת הדיגיטל".

שניידר אלקטריק בישראל

תאגיד שניידר אלקטריק הצרפתי פעיל בלמעלה מ-100 מדינות. הכנסות התאגיד ב-2018 עמדו על למעלה מ-26 מיליארד יורו, ומספר העובדים בעולם עומד על למעלה מ-160 אלף איש. בליבת הפעילות של החברה נמצא המעבר לדיגיטל של תחומי ניהול האנרגיה ואוטומציה בתעשייה, תשתיות, מרכזי נתונים, בניינים ובתים. החברה מקיימת פעילות מחקר ופיתוח במספר מרכזי חדשנות עולמיים בצרפת, ארה"ב, סין, הודו, סינגפור ומקסיקו.

בסניף הישראלי של שניידר אלקטריק עובדים כ-120 עובדים. החברה שותפה בהיבטי ניהול האנרגיה בפרויקטים לאומיים דוגמת שדה התעופה הבינ"ל החדש בתמנע, עיר הבה"דים שבנגב, השדה הסולארי באשלים ועוד. לאחרונה גם הודיעה החברה על כניסתה לתחום טעינת רכבי חשמל בישראל, עם EVlink - סדרת פתרונות להטענה הכוללת תחנות טעינה ציבוריות, תחנות טעינה לחניונים ועמדות טעינה ביתיות. כמו כן, פיתחה החברה פתרון מבוסס-תוכנה לניהול העומסים בתשתיות רחבות-היקף של הטענת רכבים חשמליים.

ישראל על מפת החדשנות של שניידר אלקטריק העולמית

דורון קרופמן
שי שקולניק

לפני כשנה הודיעה שניידר אלקטריק על מהלך גלובלי שבמסגרתו הקימה קבוצת חדשנות חדשה, Schneider Electric Ventures, בתקציב השקעה של כ-600 מיליון דולר. מטרת הקבוצה היא איתור חברות וטכנולוגיות הרלוונטיות לשיתופי פעולה טכנולוגיים או להשקעה, וחיבור שלהן לתאגיד ניהול האנרגיה העולמי. הקמת הקבוצה באה לאחר מספר שנים שבהן ביצעה שניידר אלקטריק את פעילותה בעולמות הסטארט-אפים באמצעות קרן ההשקעות Aster Capital, וההחלטה בחברה הייתה לעבור ממודל השקעה עקיף למודל השקעה ישיר בחברות הסטארט-אפ. 

קבוצת Schneider Electric Ventures פעילה במרכזי טכנולוגיה בולטים ברחבי העולם, וכחלק מהתארגנות הקבוצה הגלובלית מינתה שניידר אלקטריק את דורון קרופמן למנהל תוכנית החדשנות של החברה בישראל. כמי שממונה על קשרי החברה עם קהילת הסטארט-אפים וקרנות ההון סיכון, עוסק קרופמן באיתור טכנולוגיות חדשות הרלוונטיות לתחומי העיסוק של החברה. המהלך בישראל הינו תוצאה ישירה של מספר ביקורים בארץ שקיים עמנואל לגאריג, מנהל החדשנות העולמית בשניידר אלקטריק (Chief Innovation Officer) וחבר ההנהלה המצומצמת של החברה, וההכרה שקיימת בחברה לכך שישראל ממוצבת כמרכז חדשנות וטכנולוגיה בקנה מידה עולמי לצידן של ארה"ב וסין.

סך ההשקעה השנתית של שניידר אלקטריק בתחום ה-R&D נאמד בכמיליארד אירו לשנה, והחברה כמדיניות מקצה לפעילות זו כ-5% מכלל המחזור העסקי שלה. תחומי העניין המרכזיים של שניידר אלקטריק נמצאים בתחומי בית חכם, בניינים חכמים (Smart Buildings), אינטרנט של דברים (IoT), אוטומציה תעשייתית, אוטומציה תהליכית (Process Automation), רכבים חשמליים, רשת חכמה, אגירת חשמל, ושרשרת אספקה.

בחזרה למגזין אנרגיה >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#