תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פחות סבתא, יותר קהילה: ההעדפות החדשות של הזוגות הצעירים

כבר לא מחפשים קרוב להורים: הזוגות הצעירים שמחפשים דירה ראשונה לרכישה מעדיפים קהילה תומכת ופרויקטים שנותנים מענה מדויק לצרכים שלהם, על פני קרבה פיזית לסבא וסבתא. יזם הנדל"ן אלדד פרי: "היום ברור לנו שאנחנו לא בונים רק דירות, אלא מכלול שלם של איכות וסגנון חיים"

ילדות בבית ספר
Pixabay

בין משום שיש כאלו הממשיכים לעבוד גם אחרי גיל הפנסיה, ובין שיש שפשוט מעדיפים להגשים חלומות על פני יום נוסף של בייביסיטר על הנכדים, מסתבר שהסבתות והסבים של היום הרבה פחות זמינים לטיפול בנכדים. ועוד מסתבר שהשינוי בתפקיד המסורתי של הסבים והסבתות, משפיע על השיקולים של זוגות צעירים המחפשים דירה ראשונה לרכישה. המשפט "טוב שכן קרוב מאח רחוק" אולי נשמע נדוש, אבל במקרה הזה הוא מתאים לשינוי החברתי המעניין שעוברת החברה הישראלית. המשפחה הישראלית עדיין מגובשת והדוקה ברוב המקרים, אבל אם בעבר הקריטריון החשוב היותר בהחלטה היכן לרכוש דירה היה הרצון להישאר קרובים למשפחה, הרי שהיום במקום הראשון עומד החיפוש אחר קהילה מגובשת, תומכת, ומתאימה לצרכים הספציפיים הן של ההורים והן של הילדים. הורים צעירים בישראל מנהלים חיים אינטנסיביים, מנסים לשלב קריירה ומשפחה, להקדיש זמן לילדים ולפרנס את משפחתם בכבוד. במרוץ הזה פעמים רבות הם זקוקים לקצת עזרה ותמיכה, ואת זה מספקת הקהילה המורכבת מהורים המתמודדים עם אתגרים זהים או דומים.

לא בונים רק דירות, בונים קהילות

השכונות בהן כולם מכירים את כולם והילדים משחקים בחצר הבניין עד שאימא קוראת לארוחת הערב אולי נעלמו מהנוף בארץ, אך מסתבר שהגעגועים אליהן עדיין קיימים. הישראלים הבינו כי קהילה היא מקור תמיכה וגיבוי, מסגרת חברתית ואולי גם קצת תחליף למשפחה.  

יזמי הנדל"ן מודעים למגמה המתחזקת בשנים האחרונות, ומבינים כי היום פרויקט מוצלח כולל לא רק בנייה איכותית אלא גם הבנה מדויקת של צורכי קהל היעד שלהם. "בנייה לפי קונספט היא מענה לצורך של הלקוחות שלנו", אומר אלדד פרי, הבעלים של קבוצת אלדד פרי; "היום ברור לנו שאנחנו לא בונים רק דירות, אלא מכלול שלם של איכות וסגנון חיים. פרויקט מוצלח יכלול גם פארק ירוק בצמוד וחללים משותפים לשימוש הדיירים, לצד מפרט איכותי בדירה עצמה".

דוגמה לפרויקט המכוון לקהל יעד בעל צרכים ספציפיים הוא פרויקט "Peri Best" בלוד, המציע קונספט יחודי ששם דגש על תחום החינוך. פרויקט ,"Peri Best" הסמוך למספר בתי ספר תיכון מובילים וגני ילדים, יכלול חמישה בניינים, ובכל אחד מהם תיבנה כיתת לימוד לשימוש הדיירים, במטרה למקסם את חוויית הלמידה של כל ילד ודייר בבניין. חללי הלימודים יהיו שיתופיים בדומה לחללי עבודה משותפים.

אלדד פרי - פרויקט לוד
פרי בסט | לוד

>> קראו עוד על פרויקט Peri Best בלוד

עוד פרויקט קונספט מבית אלדד פרי נדל"ן הוא פרויקט "פרי מלודי" ברמלה שזכה להצלחה רבה: תוך כחודשיים נמכרו רוב הדירות בפרויקט! הפרויקט החלוצי ויוצא דופן הזה מותאם במיוחד לאוכלוסייה העוסקת במוזיקה באופן מקצועי או חובבת מוזיקה. בכל אחד מהבניינים בפרויקט מתוכנן חדר מוזיקה מתקדם, תוך הקפדה על אקוסטיקה מושלמת כמו באולפני הקלטות.

כבר לא רק תל אביב

משתנה נוסף המשפיע על מפת החיפוש של זוגות צעירים הוא ההתפתחות המשמעותית בתשתיות התחבורה הציבורית בישראל. היום לא חייבים להתגורר באזור המרכז כדי לעבוד באזור, שכן אלפי ישראלים מגיעים מדי בוקר לעבודה מכל רחבי הארץ באמצעות הרכבת. הגדלת מספר הקווים ותדירות הנסיעות גרמו למשפחות רבות להעדיף מגורים באזורים מרוחקים יותר מגוש דן, במחירים סבירים ובאיכות חיים גבוהה הרבה יותר. בנוסף, גם עבודות הרכבת הקלה מקרבים אותנו ליום שבו החזון, לפיו אזורי התעסוקה במרכז העיר תל אביב יהיו נגישים יותר, יהפוך למציאות  ממשית קיימת.  

השינויים הללו יוצרים מציאות חדשה בישראל, מציאות שבה תל אביב וסביבותיה הן כבר לא האפשרות היחידה לאיכות חיים, תעסוקה וחינוך ברמה גבוהה למשפחות צעירות. יזמי נדל"ן שזיהו את המגמה מחזרים אחרי קהל המשפחות הצעירות באמצעות השקת פרויקטים המכוונים ליצירת קהילה מגובשת ותומכת שעונה על הצרכים הייחודיים שלהן מכל הבחינות – דיור, חינוך, נגישות, קהילתיות, תרבות ופנאי.

אמא ותינוק
Pixabay

חדשות הנדל"ן בחסות אלדד פרי > חזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#