תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קבוצת רכישה מוצלחת: כך תמקסמו תוצאות וחיסכון

תחום קבוצות הרכישה בישראל עדיין חי, בועט ומציע אלטרנטיבה אמיתית לרוכשים המעוניינים לרכוש דירה במחיר הנמוך משמעותית ממחירי השוק. אך כדי ליהנות מהיתרונות שמציעות קבוצות הרכישה, חשוב להבין כיצד לצמצם את הסיכונים, מה חשוב לבדוק לפני שמצטרפים ומיהו הגורם החשוב ביותר שידאג לכך שבסוף התהליך תזכו בדירת חלומותיכם במחיר מנצח

בניית מגדלים
© Sergey Klopotov | Dreamstime.com

מי האחראי?

כאשר אתם מתעניינים ברכישת דירה במסגרת קבוצת רכישה, הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא מי החברה המארגנת את קבוצת הרכישה. החברה היוזמת את הפרויקט ומארגנת את קבוצת הרכישה היא המשתנה החשוב ביותר במשוואה הזו. ככל שהחברה ותיקה ומנוסה יותר הסיכוי שלכם לממש את החלום לדירה משלכם במחיר נמוך יהיה גבוה יותר. כאשר מדובר ביזמים לא מנוסים שלא מכירים את התחום, קיים פוטנציאל להסתבכות. התוצאה עלולה להיות הוצאה גבוהה משמעותית מזו שהוצג לכם בהערכה הראשונית. ייזום וניהול קבוצת רכישה אינו דבר פשוט, לכן החברה המנהלת את הפרויקט חייבת להכיר היטב את התחום, את הגורמים השונים מולם היא אמורה להתנהל, ואת הדרך האידיאלית לפעולה. חברת אלדד פרי נדל"ן היא אחת החברות המנוסות ביותר הפועלות בתחום, עם ניסיון בנייה של אלפי דירות בכל רחבי הארץ. "הניסיון העשיר של חברת הביצוע שלנו, שאף בונה חלק מהפרויקטים, מאפשר לנו להציג לחברי הקבוצה חישוב נכון ומדויק ככל הניתן של עלויות הפיתוח והבנייה", אומר אלדד פרי, הבעלים של קבוצת אלדד פרי.

החברה המנהלת היא הלב הפועם של הקבוצה, ותפקידה לא מסתכם רק בנושאים הכספיים. קבוצת רכישה מורכבת מרוכשים רבים, שלכל אחד מהם העדפות ורצונות שונים, אשר לעיתים אף מתנגשים. צוות מנוסה יודע גם כיצד למנוע חיכוכים מיותרים, ולגלות גמישות שתספק את כל הצדדים. "היתרונות המרכזיים שלנו בייזום קבוצות רכישה היא היכולת לאתר שטחים אטרקטיביים, לצד תכנון מקצועי וקפדני של הפרויקט, על כל צדדיו", מוסיף אלדד פרי.

המתכון להצלחה: חוסן פיננסי

כבר אמרנו שהחברה היוזמת את הפרויקט היא המשתנה החשוב ביותר, לכן לחוסנה הפיננסי יש השפעה רבה על הצלחת הפרויקט. בדקו מול החברה היזמית  מי מעמיד ערבויות לפרויקט, ובמי בחרו כמלווה המקצועי של הפרויקט מבחינה פיננסית ומשפטית. עורך דין מנוסה בקבוצות רכישה יעשה עבודה טובה יותר מכזה שמגיע מתחום אחר או כזה ללא ניסיון כלל. לכן, אל תחששו לבדוק את הרקע המקצועי של מי שמלווים את הפרויקט. אנשי מקצוע מנוסים וותיקים שמסכימים ללוות את הקבוצה יכולים גם הם להעיד על רמת הרצינות של יזמי הפרויקט.  

פרויקט Peri Best בלוד
פרויקט Peri Best בלוד (הדמיה: סטודיו פיבוט)

עלויות צפויות: אל תוותרו על דו"ח 0

אל תסתפקו בהערכת העלויות של היזם, והקפידו על הזמנת דו"ח שמאי מקרקעין. הדו"ח יציג את נקודת מבטו המקצועית של השמאי באשר לתמחור הקרקע ועלויות הבנייה. נתוני הדו"ח וכן בדיקת עסקאות של נכסים מיד ראשונה ושנייה באזור, יוכלו לתת לכם אומדן טוב יותר של העלויות הצפויות.

חשבון נאמנות כמבחן ליזמים

יזמי קבוצת הרכישה אמורים להבטיח את הכסף שלכם ושל שאר הרוכשים בחשבון נאמנות, הנפרד לחלוטין מפרויקטים נוספים של החברה. חשוב שתוודאו שחשבון נאמנות כזה אכן קיים, וכמובן שאין כל קשר בין הנאמן ליזמים. אם שני התנאים הללו לא מתקיימים, לא מומלץ להצטרף לקבוצה.

קבוצות רכישה רבות פועלות ברחבי הארץ, בעיקר בגלל שישראלים מבינים שהן עדיין האפשרות המובילה לרכישת דירה במחיר נמוך יותר, עם אפשרות להשפיע על הפרויקט במהלך העבודה, ולקבל מוצר מוגמר שהכי קרוב לחלום שלהם. עם המידע הנכון וההתנהלות הנכונה גם אתם תוכלו לבטח את עצמכם מפני כשלים אפשריים, וליהנות מהיתרונות המדהימים שמציעה האפשרות הזו.

למידע נוסף על קבוצות רכישה ופרויקטי נדל"ן, בקרו באתר: www.perinadlan.co.il

חדשות הנדל"ן בחסות אלדד פרי > חזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#