EAST&TLV |

מטרופולין תוצרת ישראל

נחלת יצחק היא הכתובת המועדפת בקרב משפחות צעירות וחזקות מתל אביב, שמזהות את היתרון שלה על יד אליהו. פרויקט EAST&TLV מעניק להן הזדמנות ליהנות מחוויה מטרופולינית וקהילתית

מירית משיח
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תל אביב בלילה ממבט על
מירית משיח
תוכן מקודם

עליות המחירים בחלק המערבי של תל אביב בשנים האחרונות הובילו משפחות צעירות רבות לחלקה המזרחי, במטרה ליהנות ממגורים בעיר האהובה ומהשירותים העירוניים המצטיינים שלה, לחיות בקהילה צעירה וחזקה, וכל זאת במחירים זולים משמעותית ממרכז העיר. שתי השכונות המזרחיות של העיר, יד אליהו ונחלת יצחק, מהוות את הברירה לאותן משפחות, ועם זאת, האחרונה ממשיכה ליהנות מתדמית טובה יותר ומביקושים ערים.

האופי של גבעתיים בתל אביב

על הנייר, מדובר בשתי שכונות הנמצאות במרחק של עשר דקות הליכה זו מזו לכל היותר, ועם זאת אופייה הייחודי של נחלת יצחק הוא זה שהפך אותה לסיפור הצלחה. סיור ברחובות השכונה מסביר די מהר את יתרונותיה: אופייה הפסטורלי, הגינות הקטנות הפזורות בה, החנויות ובתי הקפה שלה מעניקים תחושה אינטימית וקהילתית. תושביה נהנים ממערכת חינוך איכותית ומקהילה אינטימית ומעצימה המורכבת ממשפחות צעירות, משכילות ואיכותיות, הנהנות מעמד סוציו–אקונומי גבוה. הקאנטרי קלאב בלבה הכולל בריכה אולימפית, חדרי כושר ומגוון של חוגים ופעילויות, ומהווה HUB קהילתי בזכות מגוון האפשרויות לבילוי ופנאי איכותי. לצד כל אלה, מדובר בשכונה הקרובה ביותר למרכז העיר, ממנה ניתן להגיע תוך חמש דקות הליכה לקניון עזריאלי.

דור ומיכאלה, הורים לשני ילדים, עברו לשכונה לפני שנה ומספרים שבחרו בה מכיוון שהיא מעניקה את התחושה האינטימית והפסטורלית של גבעתיים, הקהילתיות של תל אביב והמיקום המעולה על כל צירי התנועה הראשיים: "בחרנו בנחלת יצחק בזכות הקהילה שמורכבת ממשפחות צעירות כמונו, הנגישות למרכז העיר, מערכת החינוך והשירותים הקהילתיים המצוינים של תל אביב. היום לאחר שנתיים של מגורים בשכירות, אנו מנהלים משא ומתן לרכישת דירה כי אנו מעוניינים לשמר את סגנון החיים ואת הקהילה שלמדנו לאהוב ולהעריך".

הפער במחירים יישמר

לפי אתר מדלן, המחיר הממוצע לדירה חדשה בנחלת יצחק עומד על כ-3.4 מיליון שקל, בעוד שהמחיר הממוצע לדירה חדשה ביד אליהו עומד על כ-2.9 מיליון שקל. אוהד דנוס, מומחה נדל"ן ונשיא לשכת שמאי המקרקעין היוצא, מסביר את הפער בין השכונות ומעריך כי הוא יישמר גם בעתיד בשל מספר סיבות משמעותיות: "עצם היותה של נחלת יצחק צפונית ליד אליהו כבר נותן לה יתרון המועצם בשל כמה סיבות נוספות. החשובה בהן היא העובדה כי בעוד שמרבית הרוכשים ביד אליהו הם משקיעים שמעוניינים ליהנות מהתשואה הנובעת מהפיתוח בשכונה ולמכור בשלב זה או אחר, הרי שבנחלת יצחק מדובר בתמהיל מאוזן יותר בין משקיעים ובין משפחות שעוברות להתגורר בשכונה ומתכוונות להישאר בה לאורך זמן.

לצד שתי סיבות אלה, חשוב לזכור כי יד אליהו נמצאת במהלך משמעותי של התחדשות עירונית בכל השכונה, דבר שיעיב על נוחות החיים בה בתקופה הקרובה. נחלת יצחק, לעומתה, תשמור על צביונה בעתיד הנראה לעין, למרות פרויקטים ספורדיים של התחדשות עירונית ברחובות הפנימיים. שלוש הסיבות האלה מהוות בסיס להערכתי כי נחלת יצחק תשמור על היתרון היחסי שלה מול יד אליהו, העומד על כ-10%".

"חוויה מטרופולינית מלאה"

מתחם תוצרת הארץ בקצה המערבי של השכונה עשוי להעניק תובנות לגבי עתידה. במתחם הוקם לאחרונה מגדל TOHA של חברת גב ים, בעיצובו של האדריכל רון ארד, ומסביבו ניטעת בימים אלה חורשה טבעית שתתפרס על כ-11 דונמים, ובה ספסלים, פינות ישיבה ובריכות אקולוגיות. החורשה תחבר בין מגדל המשרדים, שהספיק כבר להפוך לאייקון תל אביבי, ובין פרויקט EAST&TLV של החברות סופרין, וייס, הריבוע הכחול נדל"ן,GF נדל"ן ובולטהאופ.

הפרויקט החדש מצטיין בתפיסה פורצת דרך בעירוב שימושים, וכולל שני מגדלי מגורים המשתרעים על כ-6.5 דונם. המגדל הצפוני במתחם יכלול 348 יחידות דיור במגוון גדלים, והמגדל הדרומי יכלול 25 קומות משרדים ומעליהן 42 דירות פרימיום שישתרעו על שמונה קומות. מפלס הרחוב בפרויקט יכלול שטחי מסחר וייבנה מעל מרתפי חניה ותפעול תת–קרקעיים.

הפרויקט, ששיווקו החל בשנת 2019, נמצא בימים אלה בשלבי הבנייה הראשוניים ועד כה נמכרו 166 דירות, במחיר ממוצע של 40 אלף שקל למ"ר. המתחם - הכולל את פרויקט EAST&TLV, החורשה הטבעית ואת TOHA - מייצר יחד סביבה מטרופולינית חדשנית, שתתחבר בעתיד לפרויקט קירוי האיילון ותייצר המשך ישיר למרכז תל אביב.

צחי סופרין, מבעלי קבוצת סופרין, אומר בהקשר זה: "אנו מעניקים לרוכשים בפרויקט את החוויה המטרופולינית המלאה: מגורים בשני מגדלים עתידניים, המוקפים בכל השירותים התעסוקתיים, המסחריים והקהילתיים בהם מעוניינות משפחות צעירות וחזקות, יחד עם מיקום אטרקטיבי במיוחד: מרחק דקות בודדות ממחלף השלום, מקניון עזריאלי ומתחנת רכבת ישראל ומהקו האדום של הרכבת הקלה.

עם השלמת הפרויקט אנו נעניק לדייריו חוויית מגורים וחיים חסרת תקדים, כפי שהם מכירים אותה מהמטרופולינים הבולטים בעולם: סביבה קהילתית מושלמת ומעצימה, נגישות מיידית לכל השירותים, הפנאי, המסחר והתעסוקה ואפשרות להשתחרר מכבלי הרכב הפרטי והפקקים. כל אלה במחירים אטרקטיביים במיוחד לעומת העבר המערבי של הירקון, ובאיכות תכנון, עיצוב ובנייה שהפכה לשם נרדף של כל החברות המעורבות: סופרין, וייס, הריבוע הכחול נדל"ן, GF נדל"ן, בולטהאופ ושל קבוצת תדהר, שאמונה על ביצוע הפרויקט".

לפרטים נוספים לחצו כאן >>