Young Eliyahu |

זריקת אנרגיה למזרח תל אביב

קמפוס אורות, שיוקם בשכונת יד אליהו, צפוי למשוך לאזור סטודנטים וצעירים רבים ולשדרג את השכונה הוותיקה. חברת Beaverhall ישראל זיהתה את הפוטנציאל ויזמה פרויקט ייחודי הממוקם לצד הקמפוס ופונה למשפחות צעירות, לסטודנטים ולמשקיעים

רננה מור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניינים במזרח תל אביב
רננה מור
תוכן מקודם

בהמשך לאישור תוכנית המתאר של עיריית תל אביב, הכוללת מדיניות ותוכניות מובנות ומסודרות לשכונות מזרח העיר, העירייה ורשות מקרקעי ישראל הגיעו להסכמה בנוגע להקצאת קרקע להקמת קמפוס אקדמי חדש, על ידי עיריית תל אביב, בשכונת יד אליהו הוותיקה. בעקבות אישור הקמת הקמפוס, חברת Beaverhall הקנדית יזמה את מתחם המגורים Young Eliyahu בשכונת יד אליהו, שיכלול שני בניינים בני 9 קומות עם 87 יחידות דיור בסך הכל. לצד בנייני המגורים תקים החברה בניין להשכרת יחידות דיור לאוכלוסיית הסטודנטים שיכלול 214 יחידות דיור. הפרויקט המסקרן צפוי לענות על הצורך ביחידות דיור ייעודיות למשפחות ואוכלוסייה צעירה שיגיעו לאזור הקמפוס החדש. מבחינת עיריית תל אביב, הקמת הקמפוס עבור מכללת אפקה, שתעבור למזרח העיר, היא חלק מהחזון העירוני וההשקעה העצומה בהתחדשות האזור כולו בשנים האחרונות, הצפוי לשנות ולשדרג את שכונת יד אליהו הוותיקה ולמשוך אליה אוכלוסייה צעירה, סטודנטים ומשפחות צעירות המעוניינות במגורים בסביבה איכותית, עם אופי שכונתי וביתי, לצד שירותים קהילתיים מתקדמים.

החזון: מרכז אקדמי חדש

קמפוס אורות מיועד ל"אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב", הממוקמת כרגע בצפון העיר. כבר היום כולל האזור שבו תוקם המכללה את בית הספר אורט סינגאלובסקי, בית ספר להנדסאים, תיכון עירוני ט', מרכז קהילתי נווה בארבור ומוסדות נוספים. הקמפוס החדש צפוי להשתרע על פני תשעה מגרשים ששטחם הכולל הוא 14 דונם, בין הרחובות לה גווארדיה, משה דיין וההגנה. על פי התוכנית, השטח ייועד לשימוש מכללת אפקה, ומאפשר בניית מבני קמפוס (עד כ-58,000 מ"ר ברוטו) במבנים עד חמש קומות וכן שטח ציבורי פתוח גדול. התוכנית מאפשרת פעילות של כ-5,000 סטודנטים, ובנוסף למבני האקדמיה גם מגרש ייעודי שיוקצה למעונות סטודנטים. המגרש הזה שווק על ידי רשות מקרקעי ישראל במכרז פומבי, כאשר 60% ממנו מיועדים למעונות סטודנטים והיתר למטרת מגורים.

מתחם YOUNG ELIYAHU של Beaverhall ישראל מעורר עניין רב בעיקר בשל ההתאמה הספציפית שלו לצורכי האוכלוסייה הייעודית לפרויקט. "הפרויקט פונה לקהל יעד צעיר ודינמי, משפחות צעירות ושותפים, המזהים את הפוטנציאל והמחירים השפויים של השכונה התל אביבית ומתחברים לאופי הקהילתי המיוחד שלה", אומר ארז דינר, מנהל חטיבת המגורים באלדר שיווק פרויקטים המשווקת את הפרויקט. "הדירות בפרויקט מתוכננות בצורה פונקציונלית, כך שדירות 3 חדרים כוללות חדר מאסטר הורים עם חדר רחצה ופינת ארונות, במטרה שיתאימו במיוחד למשפחות צעירות ושותפים. בדירות 2 חדרים, למשל, מתוכננת גם פינת עבודה ללימודים ועבודה מהבית, עבור הסטודנטים ודור ההייטק העובד היום מהבית, בפרט כעת, בעידן הפוסט קורונה".

רוב הדירות בפרויקט מתחם הצעירים הן דירות מעוצבות בנות 2-3 חדרים (63 יחידות דיור מתוך 87) והיתר הן דירות 4-5 חדרים, דירות גן עם מרתפים בעיצוב מיוחד ופנטהאוזים. את המתחם תכנן משרד האדריכלים המוביל קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים. בצמוד לפרויקט ולמתחם המכללות תקים החברה גם מתחם להשכרת יחידות דיור לאוכלוסיית הסטודנטים. מחירי הדירות בפרויקט מגלמים אפשרות של השבחה בטווח המיידי, לאור העלייה המשמעותית של מחירי הנדל"ן בשכונת יד אליהו ובשכונות נוספות באזור. דירות 2 חדרים בשטח של 63 מ"ר עם 10 מ"ר מרפסת ישווקו במחיר שמתחיל ב-2.165 מיליון שקל, ודירות 3 חדרים בשטח של 83.5 מ"ר עם 12.5 מ"ר מרפסת יימכרו במחיר שמתחיל ב-2.75 מיליון שקל. שני בנייני המגורים מחוברים באמצעות לובי מעוצב הכולל גם חדר טרקלין דיירים ומטבחון לשימוש הדיירים. הפרויקט הייחודי גם כולל חניה תת–קרקעית.

יתרון גדול נוסף של מתחם צעירים הוא שחלקו הדרומי פונה למגרשי טניס ובית בארבור, כך שכל חזיתו הדרומית תישאר פתוחה לגמרי, ללא בניינים סמוכים וללא בנייה צפופה. גם הקו הסגול של הרכבת הקלה, הצפוי לחבר את השכונה ישירות למרכז תל אביב ולקו החוף שלה, יחלוף בגבולה הדרומי של השכונה, על דרך ההגנה, ותושבי השכונה ייהנו על פי התוכניות מארבע תחנות הסמוכות לביתם.

מאמינים בנדל"ן ישראלי

חברת Beaverhall בבעלות עמוס תמם, ישראלי המתגורר בטורונטו, היא אחת מחברות הנדל"ן המוכרות והמצליחות ביותר באזור פעילותה בעיר טורונטו והסביבה, בעלת ותק של 30 שנות ניסיון בייזום והקמת פרויקטים מגוונים מכל הסוגים, החל במתחמים גדולים של בתי יוקרה צמודי קרקע וכלה במגדלי מגורים מפוארים. עם הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן למנות את מגדל היוקרה MERCER בטורונטו, פרויקט OCEAN CLUB על גדות אגם אונטריו ופרויקט המגורים EUROPA בטורונטו. לאחרונה הוחלט ב-Beaverhall להיכנס גם לנדל"ן הישראלי, מתוך אמונה בשוק ובאפשרויות הגלומות בו. נכון להיום החברה נמצאת בתהליך כניסה למספר פרויקטים באזורי ביקוש גבוהים, אחד מהם הוא מתחם צעירים "Young Eliyahu" בתל אביב. ב- Beaverhall ישראל משוכנעים כי הקמפוס הסמוך ייצור ביקושים גבוהים לפרויקט הייעודי וימשוך קהל מגוון מאוד של רוכשים. "אנחנו פונים לקהל מגוון מאוד", אומר דינר, "מצד אחד משקיעים, שרואים את פוטנציאל ההשבחה והמחירים האטרקטיביים, וגם רוכשים שאוהבים את השכונה או כאלה שרוצים לגור בתל אביב ולרכוש דירה במחירים סבירים. אנחנו רואים התעניינות גדולה של משקיעים מכל הארץ, תושבי השכונה הצעירים, הקהילה הגאה ומשפחות צעירות".