תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

8 צעדים להתחלת פעילות בשוק הגלובלי

ישראלים רבים קונים באינטרנט בחו"ל אך רוב העסקים הישראלים טרם החלו למכור למדינות זרות במסחר אלקטרוני. עבור רבים התחום מרתיע ולא בכדי. אז איך עושים את זה נכון?

פוטנציאל השוק הגלובלי הוא אדיר. הכניסה למסחר האלקטרוני הבינלאומי מאפשרת הגדלה משמעותית של נתח השוק בין אם מדובר בחברת סטארטאפ או ברשת ותיקה. התחזיות מדברות על גידול של 10% כל שנה בהיקף המסחר האלקטרוני הבינלאומי, אך רוב העסקים הישראלים טרם נכנסו לזירה זו.

אונליין שופ

כשמוכרים באינטרנט לגולשים ממדינות אחרות (בין אם פרטיים ובין אם עסקיים), עולים אתגרים הנוגעים במישורים רבים: תפעולי, חווית המשתמש, פיננסי וטכנולוגי.

לפרטים נוספים אודות PaymentsOp>>

הצעדים לתחילת הפעילות בשוק הגלובלי

 1. שוק היעד

החליטו מהו שוק היעד. עדיף להתחיל בשוק גדול אחד, כדי לרכוש ניסיון וידע ומשם להתפתח לשווקים נוספים. החלטה על שוק היעד משפיעה על הצעדים הבאים לטווח המיידי והארוך.

2. מערך שירות ומכירה

הקימו מערך שירות ומכירה שיתמוך בשוק היעד. החל מטלפון באזור החיוג המתאים ואנשי שירות הזמינים לפי זמני הלקוחות ועד שירות משלוחים. האתר הינו החנות שלכם, התייחסו לשפה, לתיאור המוצרים, תנאי הרכישה והמשלוח והקפידו על הסברים ברורים.

3. אמצעי תשלום

אם המוצרים או השירותים שלכם מיועדים לסוג לקוחות מסוים או לגיל מסוים, בדקו לא רק מה הם מבקשים לקנות, אלא גם מהי צורת התשלום המקובלת עליהם וזאת מאחר ובמדינות שונות מקובלים אמצעי תשלום שונים.

ברוסיה, למשל, משלמים באמצעות "ארנק אלקטרוני" דוגמת Yandex. במדינות אחרות, שיטת התשלום המקובלת היא העברה בנקאית מקומית דוגמת iDeal ובדרום אמריקה פתרונות מבוססי מזומן ומובייל.

4. ממשק טכנולוגי

עליכם להתחבר באמצעות צינור סליקה, Gateway, לבנק סולק שיקבל בעבורכם את התשלום ויעבירו אליכם. קיימות חברות הנקראות מאגד (Payment Facilitator) המספקות את שירותי צינור הסליקה והחיבור לבנקים ושירותים נוספים כמו ניהול סיכונים. פתרונות טכנולוגיים שנוחים מאוד בתהליך האינטגרציה ומאפשרים סליקה קלה יותר הם למשל ,Braintree, Stripe, MangoPay.

PayPal מציעה פתרון נוח שחברות ישראליות מוצאות שהוא טוב לתחילת הדרך. בהמשך, לאחר צבירת ניסיון והיסטוריית סליקה, אפשר לעבור לפלטפורמות מורכבות שנוחות יותר ללקוח ותומכות בעסק שגדל.

5. דף התשלום

רוב ה-Gateways יציעו לכם להשתמש בדף התשלום שלהם. זו אפשרות טובה לשלב התחלתי, תוך התאמתו אליכם. בניית הדף ואבטחתו לפי תקני ה-PCI, עלולה לגזול מכם משאבים ואין זה נחוץ בשלב זה.

6. תקשורת מול הבנקים

תהליך החיתום מול הבנק כולל מילוי טפסים, הצגת מסמכים ומידע על העסק ובהתאם אישור הסליקה. מנו אחד המנהלים בחברה, שיהיה אחראי לתקשורת מול הגופים הבנקאיים. הפעילות היומיומית תבהיר את החשיבות.

7. ניהול סיכונים

זהו נושא חשוב ביותר. במסחר האלקטרוני הלקוח והמוכר אינם נפגשים פנים אל פנים כך שבמקרי הונאות ולקוחות לא מרוצים, העסקה תוגדר כ"חשודה", הכסף יוחזר ללקוח (Chargeback) וחשבון העסק יחויב. חוץ מהפסד הכסף, הסולק אינו אוהב עסק עם ריבוי ביטולי עסקאות. מצב זה עלול לגרור לקנסות ואף לסגירת החשבון.

נהלו את הסיכון באמצעות מערכות מדף לניטור הונאה (Fraud detection) והגבלת היקף עסקות לפי לקוח. הפעילו גם תחושת בטן - אם לקוח מתנהג באופן חשוד, חיסמו אותו ופעלו לזיהוי נוסף (שליחת תעודה מזהה, זיהוי וידאו, אימות של הפרופיל ברשתות חברתיות וכדומה). יש חשד? זכו העסקה והימנעו מהחזר החיוב.

8. הפן המשפטי בחנו הקמת חברה-בת בחו"ל

רואי חשבון ועורכי דין עושים זאת בקלות ובמהירות. בחלק מהמקרים אפשר לסלוק אמצעי תשלום של לקוחות אירופאים ללא הקמת חברה בת באותה מדינה.

בארה"ב פעילות ללא יישות מקומית לא כדאית ולעיתים גם לא אפשרית. החלטה זאת תשפיע על המערך התפעולי שלכם ועל היכולת לחבור לספקי תשלום מקומיים.

לסיכום, עצה אחרונה אך לא פחות חשובה - פשוט תשאלו. אינכם העסק הראשון שמתנסה בסליקה בחו"ל. קולגות וחברים ישמחו לספר לכם מנסיונם.

לפרטים נוספים אודות PaymentsOp>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#