תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המסחר האלקטרוני משתנה- הצצה לעתיד

בזאפ השוואת מחירים , אתר השוואת המחירים המוביל בישראל, ריכזו את המגמות המובילות במסחר האלקטרוני בעולם שצפויות להשפיע על החנויות המקוונות בישראל

המסחר האלקטרוני משתנה באופן תדיר, וכדי להמשיך לחדש ולשרת נאמנה את הגולשים, על מותגים מובילים להיות דרוכים לסביבה התחרותית ולזרמים המרכזיים המשפיעים על הענף בו הם פועלים.

זאפ- השוואת מחירים

בזאפ השוואת מחירים, אתר השוואת המחירים המוביל בישראל, אנו מקפידים להיות עם היד על הדופק ולהתאים עצמנו לתנאים המשתנים בשוק. זאפ מהווה כיום צומת מרכזית בשוק המסחר האלקטרוני המקומי. פועלים בה כ 1,300 חנויות סחר אלקטרוני ומבקרים בה מדי חודש כ 5 מיליון גולשים שונים. כמו כן, כמיליון מוצרים שונים המאוגדים בכ 600 קטגוריות נסרקים מדי יום ע"י מנוע השוואה של זאפ.

זאפ משקיעה רבות ביצירת חווית משתמש פשוטה, נוחה, מהירה ועקבית. בנוסף, זאפ פועלת בצורה נמרצת לעדכון קטלוג המוצרים, הוספת קטגוריות מוצרים חדשות והעמקת הקיימות, כל זאת לצד בדיקה ואימות קפדניים של חוות הדעת המופיעות באתר. זאפ נגישה בסלולר, בדסקטופ ובפלטפורמות דיגיטליות נוספות.

לאחר כ 15 שנות פעילות, הצליחה זאפ לבסס את מעמדה בקרב הגולשים כאתר אובייקטיבי וחדשני אשר משלב בין פונקציונאליות גבוהה לבין חווית גלישה מהנה. זאפ ממשיכה להתעדכן ולחדש בעבור הגולשים בכדי להמשיך ולשרתם בחוויית הקנייה המקוונת. כדי לשמור על עמדת ההובלה אנו עוקבים אחר המגמות המובילות בשוק המסחר האלקטרוני ופועלים ליישם אותם במסגרת השירותים שאנו מעניקים לגולשינו. כחלק מרצוננו לקדם את המסחר המקוון בישראל בחרנו לחלוק אותם עם קוראי מגזין זה:

לפרטים נוספים אודות זאפ>>

  •  המסחר במובייל – המסחר המקוון דרך המובייל צומח בקצב של למעלה מ 50% בשנה. כבר כיום, המסחר המקוון באמצעות המובייל מהווה כ 15% מסך המסחר המקוון (בארה"ב) והתחזית היא כי עד 2020, יתפוס המובייל כ-45% מסך המסחר המקוון.

    אלון רז

 המסחר במובייל – המסחר המקוון דרך המובייל צומח בקצב של למעלה מ 50% בשנה. כבר כיום, המסחר המקוון באמצעות המובייל מהווה כ 15% מסך המסחר המקוון (בארה"ב) והתחזית היא כי עד 2020, יתפוס המובייל כ-45% מסך המסחר המקוון.

  • תפיסת ה-Ommi Channel - החיבור בין האונליין לאופליין תופס תאוצה, בעיקר בקרב הרשתות הקמעונאיות המובילות. חרף מגמת סגירת החנויות הפיסיות, צומחת מגמה אשר מעצימה את משמעותה של החנות הפיסית דרך יצירת מסע דיגיטלי רציף, מבוסס מובייל, אשר מתחיל טרם ההגעה לחנות, ממשיך בחנות ומסתיים בעת הגעת המוצר לביתו של הלקוח. החנות הינה נקודת מגע חשובה ביותר בממשק בין המותג לצרכן. במחקר שנעשה לא מכבר עולה כי 82% מהצרכנים האמריקאים "מתייעצים" עם המובייל בעת מסע הרכישה שלהם בחנות. שילוב טכנולוגיות כמו beacons בחנויות (כפי שעושות Target, Macy's ורשתות נוספות) מסייעת ביצירת אותו מסע דיגיטלי מסחרי רצוף.

תפיסת ה-Ommi Channel - החיבור בין האונליין לאופליין תופס תאוצה, בעיקר בקרב הרשתות הקמעונאיות המובילות. חרף מגמת סגירת החנויות הפיסיות, צומחת מגמה אשר מעצימה את משמעותה של החנות הפיסית דרך יצירת מסע דיגיטלי רציף, מבוסס מובייל, אשר מתחיל טרם ההגעה לחנות, ממשיך בחנות ומסתיים בעת הגעת המוצר לביתו של הלקוח. החנות הינה נקודת מגע חשובה ביותר בממשק בין המותג לצרכן. במחקר שנעשה לא מכבר עולה כי 82% מהצרכנים האמריקאים "מתייעצים" עם המובייל בעת מסע הרכישה שלהם בחנות. שילוב טכנולוגיות כמו beacons בחנויות (כפי שעושות Target, Macy's ורשתות נוספות) מסייעת ביצירת אותו מסע דיגיטלי מסחרי רצוף.

  • ביג דאטא - טכנולוגיית כריית המידע העשיר הנאסף על הלקוח בעת מסעותיו הצרכניים השונים, ניתוחו והגשתו הינה רכיב מפתח בעבור שחקני הסחר האלקטרוני לביצוע התאמה מיטבית של הצעת הערך לצרכן כפונקציה של מאפייניו הייחודיים. דוגמא מובהקת לכך קיימת באמזון: מסך הבית של אמזון הינו מסך בית אישי המותאם למאפייניו של הגולש. למעשה, לאמזון אין עמוד בית אחד כי אם מיליארדי עמודי בית דינמיים המשתנים באופן שוטף. מורכב לביצוע? ייתכן. תוצאות? עם תוצאותיה של ענקית הקמעונות המקוונת קשה להתווכח.

ביג דאטא - טכנולוגיית כריית המידע העשיר הנאסף על הלקוח בעת מסעותיו הצרכניים השונים, ניתוחו והגשתו הינה רכיב מפתח בעבור שחקני הסחר האלקטרוני לביצוע התאמה מיטבית של הצעת הערך לצרכן כפונקציה של מאפייניו הייחודיים. דוגמא מובהקת לכך קיימת באמזון: מסך הבית של אמזון הינו מסך בית אישי המותאם למאפייניו של הגולש. למעשה, לאמזון אין עמוד בית אחד כי אם מיליארדי עמודי בית דינמיים המשתנים באופן שוטף. מורכב לביצוע? ייתכן. תוצאות? עם תוצאותיה של ענקית הקמעונות המקוונת קשה להתווכח.

  •  שכלול שרשרת הערך - שחקניות הסחר המקוון המובילות שיפרו ומשפרות את "המייל האחרון" ומפעילות מערכים לוגיסטיים משומנים ויעילים. זמני משלוח של 24 שעות ולעיתים אף פחות מזה הפכו לעניין שבשגרה עבור קמעונאים מקוונים טהורים כדוגמת אמזון. רשתות קמעונאיות המשלבות בין המרחב הדיגיטלי לזה הפיסי כגון וולמארט, עושות מאמצים רבים בדרבון הצרכן לבצע את הקנייה ברשת אך לאסוף את המוצר בחנות הפיסית. שיטה זו הנקראת "Click & Collect" הפכה לדפוס קנייה מקוונת שכיח אשר מייעל את שרשרת הערך ומייצר את החיבור בין האונליין לאופליין.

 שכלול שרשרת הערך - שחקניות הסחר המקוון המובילות שיפרו ומשפרות את "המייל האחרון" ומפעילות מערכים לוגיסטיים משומנים ויעילים. זמני משלוח של 24 שעות ולעיתים אף פחות מזה הפכו לעניין שבשגרה עבור קמעונאים מקוונים טהורים כדוגמת אמזון. רשתות קמעונאיות המשלבות בין המרחב הדיגיטלי לזה הפיסי כגון וולמארט, עושות מאמצים רבים בדרבון הצרכן לבצע את הקנייה ברשת אך לאסוף את המוצר בחנות הפיסית. שיטה זו הנקראת "Click & Collect" הפכה לדפוס קנייה מקוונת שכיח אשר מייעל את שרשרת הערך ומייצר את החיבור בין האונליין לאופליין.

מספר מגמות נוספות צפויות להבשיל בשנים הבאות. בשלב זה קשה לדעת את היקף השפעתן, אולם ללא ספק חלקן ישנו את כללי המשחק.

בין מגמות אלו ניתן למנות את התשלומים במובייל ו-Apple pay בפרט; את המפגש בין האינטרנט של הדברים והסחר המקוון; יישומי on-demand מסחריים – האובר של הכל; פשטות וחווית גלישה – One click order; כניסת הרשתות החברתיות לסחר האלקטרוני והשקעת קרנות הון סיכון בסטארטאפים בתחומי הסחר האלקטרוני.

וכמובן: לכל החלטה יש זאפ! 

כתבות שאולי פיספסתם

*#