"אימון מוחי זה לא מדע בדיוני"

חברת מוח מצוין (Brain Excellent), פיתחה פלטפורמה לאימון מוחי בשיטת הנוירופידבק. המוצר הראשון שמציגה החברה הוא ערכה ביתית לאימון המוח, מותאמת ומומלצת למי שאובחן ב-ADHD, וגם לכל מי שמעוניין לאמן את הקשב

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רני קאושינסקי צילום: גיל אלון
ענת יפה
תוכן שיווקי

תארו לכם שהייתה לכם את האפשרות למדוד את רמת הקשב והרוגע שלכם ולהשתמש בזה ככלי אימוני!
הכירו את רני קאושינסקי מצפון הארץ, מטפל בילדים עם ADHD כבר למעלה מ- 15 שנים, מומחה במדיטציה ואומנויות לחימה שבעברו היה אלוף ישראל באגרוף תאילנדי.

רני רכש את הערכה הביתית של מוח מצוין לפני למעלה משנה ומאז החל לבצע את תוכנית האימונים לקשב. כבר לאחר מספר אימונים ראשונים רני החל לראות שיפור ביכולת הקשב שלו. ככל שהתקדם עם תוכנית האימונים רני חש שהיכולות שלו משתפרות. הדבר בא לידי ביטוי בלא מעט דברים שהוא שם לב שהשתפרו. אחד הדברים הבולטים הינו שיפור ביכולת שליפת המילים.

כמאמן ילדים, החליט רני לאמן את הילדים שמתאמנים אצלו בערכת מוח מצוין ולאפשר להם לבצע אימונים לקשב, בשימוש חיישן המוח של מוח מצוין שמודד את הפעילות המוחית בזמן אמת ותוכנה שמריצה את תוכניות האימונים.

רני מספר שההתלהבות היתה מדבקת וכי כל הילדים שחוו בפעם הראשונה את החוויה של להטיס מסוק על גבי המסך באמצעות כוח המחשבה בלבד היתה עוצמתית ובלתי נשכחת עבורם. מאז הם מתווכחים מי יהיה ראשון לבצע אימון של מוח מצוין.

לאחרונה החל רני להתאמן בתוכנית האימונים לרוגע ומדיטציה של מוח מצוין המאפשרת למדוד את רמות המדיטציה לאורך האימון, לנתח וללמוד מה קרה. "זהו כלי עוצמתי ביותר, ומאז שהתרגלתי אליו אני עושה מדיטציה עם החיישן על הראש ותוכנת מוח מצוין דוגמת את גלי המוח שלי. זה הפך להיות כלי מרכזי שאני משתמש בו באופן קבוע", סיפר רני.

"תקשיבו מאז שגיליתי את השיטה, אני לא מבזבז זמן מיותר. בזמן שאני עושה מדיטציה, אני מאפשר למכשיר למדוד לי את רמות הרוגע והקשב שלי און ליין. ובנוסף אני מקבל על צג המחשב פידבק חיובי בצורת מטבעות זהב, לבבות, נקודות, ומה לא. ובסוף גם גרף ריכוז שנשאר למזכרת. נוכחתי לדעת שכאשר הילדים מתאמנים במשחקים, מיד אתה רואה את רמת הריכוז והרוגע אותה הם חווים בזמן אמת. ואני מדבר על שחקני פורטנייט ומיינקרפט. תלמיד אחד אמר לי: 'מה זה מדע בדיוני? שאלתי אותו למה הוא מתכוון? והוא אמר: אתה לא צריך להשתמש בידיים!'. ניסיתי את כל המשחקים והשיטות בעולם שאולי יעזרו לי להתרכז וסוף סוף מצאתי את מוח מצוין שיטה מדהימה שנותנת לי ולדור ההמשך דרך שבה נצעד מרוכזים יותר!. קשב זו יכולת שניתן לאמן", קבע רני.

מוח מצוין >>

חברת Brain Excellent, הינה חברת סטארט-אפ פורצת דרך שהוקמה ב-2015 על ידי היזם עופר לידסקי ופיתחה פלטפורמה לאימון מוחי בשיטת הנוירופידבק (Neurofeedback) הנשענת על חיישני EEG שמודדים את הפעילות המוחית בזמן אמת, ונותנת פידבק חיובי כשהמתאמן מבצע פעולה נכונה. המוצר הראשון שפיתחה החברה הינו הערכה הביתית לאימון הקשב של מוח מצוין, המותאמת ומומלצת למי שאובחן ב-ADHD וגם לכל מי שמעוניין לאמן את הקשב.

מוח מצוין מפעילה את קורס מאמני מוח מצוין, בשיתוף היחידה לפיתוח מקצועי שבאוניברסיטת בר אילן וכמו-כן מפעילה תוכניות אימונים בבתי ספר כתוכנית פעילה במאגר הממוחשב של משרד החינוך.

לאתר מוח מצוין >>