הצפנה חדשנית לתעשייה ולתשתיות קריטיות

בחברת הסייבר "אמבדד סולושנס 3000" עקבו אחרי התקפות של קבוצות האקרים איראניים על מפעלים, מתקנים קריטיים וחברות ופיתחו מענה המספק תקשורת מאובטחת - הן עבור עובדים מרחוק והן עבור התקני IOT

נדב בית הלחמי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Industrial BitNetSentry iBNS
Industrial BitNetSentry iBNSצילום: אמבדד סולושנס
נדב בית הלחמי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הקורנה השפיעה לא רק על אנשים אלא גם על עסקים. חברות שונות התנהלו שונה בצל הקורנה. בחברת הסייבר "אמבדד סולושנס 3000", למשל, ניצלו את תקופת הקורונה לטובת חשיבה אסטרטגית וכן לתכנון ופיתוח מוצרים חדשים, המבוססים על הליבה הטכנולוגית של קו מוצרי BitNetSentry (BNS) של החברה. מדובר בטכנולוגיה מוגנת פטנטים, מבצעית ומוכחת בארץ ובעולם כבר מעל לעשור.

ה-mBNS (Mobile BNS) הוא מוצר חדש, קטן מידות וזול משמעותית מה-iBNS (Industrial BNS) הפופולארי. הוא "נתפר" לצרכים המשתנים של התעשייה שעלו בתקופת הקורונה ומספק תקשורת מאובטחת - הן עבור עובדים שנאלצים לעבוד מהבית והן עבור התקני IOT (Internet Of Things) תעשייתיים ורפואיים.

קרדיט: E.S. Embedded Solutions 3000 LTD

המוצר מגדיר סטנדרט אבטחה המותאם לדרישות החדשות במשק. כך למשל, הוא מבטיח שהתקשורת בין נקודות הקצה (היינו עובדים מהבית והתקני IOT) לבין שרתי החברה, או סביבת המפעל, תהיה באמת מאובטחת ולא מבוססת הצפנה וסיסמאות בדומה לתקשורת פרטית מסוג VPN, מאחר ואם סיסמה נופלת לידיים הלא נכונות, בטעות או בזדון, של האקר חיצוני או פנימי, אזי מנגנוני אבטחת ה-VPN הופכים לחסרי ערך. למעשה, זה כמו להגן על כספת עם סופר מנעול ובאותה נשימה לספק לפורץ את המפתח... ה-BNS מספק הצפנה אוטונומית, שמשתנה ומחליפה מפתחות בכל חבילת מידע, ללא התערבות של גורם אנושי כלשהו וללא שימוש בסיסמאות שמהוות, כאמור, פרצת אבטחה.

בחברה עקבו אחרי התקפות של קבוצות האקרים איראניים על מפעלים, מתקנים קריטיים וחברות בארץ ובעולם. המשותף להתקפות אלו, כך התברר, הוא שהתוקפים מיפו את התקני הרשת של קורבנותיהם ועל-ידי כך זיהו פרצות בחומות אש (Firewall), מערכות למניעת דלף (DLP) וכלי הגנה דומים. מכאן ועד חדירה לארגון הדרך היתה קצרה. מבפנים ההאקר יכול לאסוף מידע, לשנות הגדרות ולשלוט מרחוק על מערכות קריטיות כגון מתקני מים, מפעלים כימיים וכדומה.

שימוש ב-BNS מקטין באופן משמעותי את החשיפה להתקפות מסוג זה מאחר והוא "שקוף" ברשת, ללא כתובות IP ו-MAC ואינו מוסיף השהיות. למרות שה-BNS סמוי להאקר, הוא מספק סט כלים לזיהוי, התראה ותגובה ובכך מהווה "קו הגנה אחרון" מפני התקפות החודרות דרך חומות אש וכלי הגנה דומים "וגלויים" ברשת.

Cloud BitNetSentry (cBNSצילום: אמבדד סולושנס

בנוסף, BNS מספק הפרדה בין רשתות IT (Internet technology) ו-OT (Operational technology) לסביבת תשתיות קריטיות (SCADA), בתעשייה ובמתקנים קריטיים, באופן שמאפשר שליטה מרחוק, התקנה ותחזוקה שאינן מצריכות מומחים, וכן תקשורת דו-כיוונית בין סביבת התשתיות לסביבת הארגון ובכך מתאפשרת שליטה במתקנים מרחוק באופן בטוח. באותו נושא, במהלך החודש חברה תעשייתית ישראלית גלובלית מובילה, הטמיעה בהצלחה את ה-BNS באחד ממפעליה בחו"ל.

מה מבדיל את ה-BNS ממרבית כלי הגנת הסייבר?

התקני הגנה גלויים, הינם חדירים וניתנים לעקיפה. ה-BNS נסתר ולכן מהווה קו הגנה אחרון. אבטחת תקשורת המוגנת על-ידי סיסמה ניתנת לפריצה ברגע שהסיסמה בידי התוקפים. ל- BNS אלגוריתם הצפנה ללא סיסמאות הנטענות מראש ולכן חסין מפני דליפת סיסמאות. ה-BNS מאפשר הפרדת רשתות באופן שמאפשר תקשורת דו-כיוונית.
על-פי IBM, 60% מהתקפות הסייבר מתבצעות על-ידי אינסיידרים, מפניהם ה-BNS מגן בזכות אלגוריתם שמבטל הצורך באספקת סיסמאות ובזכות שקיפותו.

לאתר החברה >>