תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אפס נתונים אבודים ואפס זמן השבתה

ארגונים אינם יכולים להרשות לעצמם לאבד נתונים או לסבול מהשבתה לכמה שעות או ימים. גם כאשר בארגונים יש תוכנית התאוששות מאסון מוסדרת, אין זה מבטיח שהיא תפעל בהצלחה בזמן אמת. ניר הולנדר, מנכ"ל נוטניקס ישראל, מסביר כיצד ארגונים יכולים להבטיח רציפות עסקית וחזרה מיידית לשגרה בעת מתקפת סייבר או אסון

יד מחזיקה בגלגלי שיניים
צילום: Shutterstock

דמיינו את התרחיש הבא: אתם עסוקים בפעילות שגרתית בעבודה, הכל מתקתק כמו מכונה משומנת, ולפתע...רעידת אדמה חזקה! רוב העסקים, באופן מובן מאליו, מעדיפים שלא לדמיין את התרחיש הגרוע ביותר שיכול להיגרם מאסון בלתי מתוכנן. אובדן נתונים קריטיים בהיקף רחב, פעילות שלא ניתנת לאחזור ופגיעה קשה במוניטין היו המסמרים בארונות הקבורה של עסקים רבים שלא הצליחו לקום על הרגליים אחרי אסון בודד שפגע בהם, בין אם מדובר במתקפת האקרים או אסון אחר.

העלות האמיתית

93% מהארגונים שנפגעו קשה על-ידי אסון פשטו את הרגל בתוך שנה אחת. הדבר נובע ממספר סיבות, כגון חוסר היכולת להחיות את הפעילות מחדש או פגיעה פיננסית קשה. אבל עבור עסקים רבים, הפגיעה במוניטין היא הקשה מכל. מדוע? כי במהלך אסון, הלקוחות ישימו לב, קרוב לוודאי, שהעסק אינו פעיל ויבחרו לעבור למתחרה. בנוסף, אפילו אם הארגון יתאושש מהאסון, הלקוחות עלולים לאבד את הביטחון בארגון. גרוע מכך, אם נתוני כרטיסי אשראי של לקוחות נחשפים במהלך המשבר, הסיכויים שהם יחזרו אל הארגון הם מזעריים.

למרבה הפלא, למרות ההרס שיכול להביא איתו אסון, 23% מהארגונים שיש להם תוכנית להתאוששות מאסון מעולם לא בחנו אם היא עובדת. מדוע זו בעיה? כי נניח שמתרחש אסון טבע. גם אם לארגון יש תוכנית DR חזקה, בזמן אמת כאשר מוציאים את התוכנית לפועל דווקא אז הטלפונים לא פועלים, החיבור לאינטרנט כמעט ואינו מאפשר לתקשר עם חברי הצוות בארגון, או להודיע לספק החיצוני על המשבר. התוצאה? ניסיון התאוששות כושל. המסקנה המתבקשת: יש להחזיק תוכנית ופתרון התאוששות מאסון, אך יש לבחון אותם בקביעות.

ניר הולנדר
צילום: ניב קנטור

כמעט כל העסקים בימינו הם תלויי-IT. אובדן של כל נתון יכול להיות משמעותי. גרוע מכך, אם נתונים רגישים נחשפו, צריך יהיה לדווח על כך ללקוחות או לרשויות, דבר שיוביל לפגיעה נוספת באמון. ברגעים שלאחר אסון, תצטרכו לזהות ולתקן קבצים פגומים, דבר שידרוש זמן עד החזרה לתפוקה מלאה. כמובן שכל זמן השבתה גורם נזק משמעותי. אפילו השבתה קטנה יכולה לגרום לאובדן של אלפי דולרים, וזמן ארוך יותר יכול להקפיץ את ההפסדים למיליונים.

הנתונים נותרים זמינים

אז, כיצד בדיוק יכולים ארגונים להבטיח זמינות נתונים סביב השעון? בכנס NEXT. של נוטניקס שייערך בתל אביב ב- 4 בפברואר 2020, נציג את הפתרון בעל שלושת החלקים שלנו שנועד להשיג זמינות ורציפות עסקית.

עבור אפליקציות חיוניות, ה- RPO (הזמן המירבי שבו ניתן לאבד מידע) האידיאלי הוא אפס, אך כדי להשיג אפס זמן איבוד נתונים צריך לשמור עותקי גיבוי בזמן אמת של כל הנתונים, כך שגם אם יתרחש אסון לא יאבדו נתונים כלל. אפילו פער של מספר דקות עד איתור הנתונים עלול לחולל נזק בלתי הפיך. לכן, הפתרון של נוטניקס מאפשר רפליקציה סינכרונית בזמן אמת, אשר תסייע להבטיח שהנתונים נותרים מעודכנים, ובמקום הנכון: מחוץ לטווח פגיעתו של אסון כלשהו ומחוץ להישג ידם של תוקפי סייבר.

באמצעות שימוש באתר אחזור למרכז נתונים (או שניים, או שלושה, או כמה שנדרש), ניתן להגדיר את אתר האחזור כך שיישמר עותק מלא של כל הנתונים גם כאשר מרכז הנתונים הראשי נופל. בדרך זו, ניתן להציב עותק זמן אמת (או כמעט זמן אמת) של הנתונים, במספר אתרים, כך שאפילו אם מרכז הנתונים וגם אתר האחזור נמצאים באותו שטח פגיעה של רעידת אדמה לדוגמא, הנתונים נותרים זמינים. כל ארגון בכל ענף יכול לתכנן את מערך ההתאוששות הזה בהתאם לחיוניות האפליקציות שלהם וברגישות שלהם לאובדן נתונים.

הגנה על הנתונים ואחזור נתונים בעת אסון או מתקפת סייבר הן פעילויות הכרחיות, אך הן עלולות להיות מורכבות ויקרות ולגזול זמן רב מכדי שארגונים יבצעו אותן בעצמם. מכיוון שהתשתית של נוטניקס כוללות את כל היכולות האלה באופן בסיסי, אפשר לשחרר את הארגון מן המורכבות של ניהול התהליך הזה ומן העלויות הרבות. בסביבות המחשוב של היום, אין שום סיבה לשלם מחיר יקר עבור מערכות הגנה ואחזור שצריכות להיכלל כברירת מחדל. שנית, כדאי להבטיח ש"השבתה" היא משהו שלא נצטרך להתמודד איתו.

קסם האוטומציה

כך זה עובד עם נוטניקס: בנוסף להעברת הנתונים לאתר אחזור, המכונות הווירטואליות של הארגון מועברות באופן אוטומטי גם הן. המשמעות היא שמאפייני המכונה הווירטואלית יכולים להמשיך לחיות לאורך כל הזמן, ולהביא לאפס זמן השבתה ו- RTO (זמן החזרה לשגרה) אפס. טכנולוגיית הקסם שמאפשרת לכך להתרחש היא אוטומציה! במהלך אסון, פשוט אין את הזמן להודיע לאתר האחזור (או לאף אחד, לצורך העניין) בזמן שצוות הארגון נאבק כדי להחזיר את המערכות למסלולם. באמצעות אוטומציה, תוכנית התאוששות מאסון, עם הטכנולוגיה נוטניקס, מעבירה מידע ישירות אל אתר האחזור. המשמעות היא שאפילו האפליקציות החיוניות ביותר של הארגון ניתנות להגדרה כ- 100% זמינות, כך שניתן להמשיך לפעול כאילו שום דבר לא קרה.

פתרונות לבניית מערכי ענן גמישים וחכמים

חברת "נוטניקס", מובילה עולמית בעולם התוכנות לענן ותשתיות hyperconverged, תערוך זאת הפעם השלישית ברציפות את הכנס השנתי שלה, NEXT on Tour Tel Aviv. במרכז האירועים "אווניו" שבקריית שדה התעופה. הכנס ייערך ב- 4 בפברואר 2020 בהנחיית אמן החושים שימי אטיאס. השנה מתקיים האירוע על רקע חגיגות יום ההולדת עשירי של החברה הבינ"ל.

הכנס יעסוק ביכולות מפתח שנדרשות לבניית אסטרטגיית ענן היברידית מוצלחת, וכיצד ניתן להטמיע ניהול מחזור חיי מוצר המונע על-ידי למידת מכונה או בינה מלאכותית על מנת להבטיח חוויות לקוח וחווית עובד אידיאליות. כמו כן, יידון הכנס בשאלה כיצד אחסון מאוחד יכול לסייע לאיסוף תובנות עסקיות מנתוני הארגון. לאירוע צפויים להגיע בכירים מ"נוטניקס" העולמית.

הכותב הוא מנכ"ל נוטניקס (Nutanix) ישראל

כתבות שאולי פיספסתם

*#