Bits of Gold |

חלוצת המטבע הדיגיטלי שמאפשרת לסחור בביטקוין בראש שקט

החברה, שמשרתת כבר יותר ממאה אלף לקוחות, מציעה ממשק נוח ופיצ'רים ייחודיים, שמנגישים את המטבע הדיגיטלי לקהל הרחב. היא מסייעת למאמצי האסדרה בישראל "כדי שביטקוין ייכנס בדלת הראשית"

גיא רונן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונת צוות של ביטס אוף גולד
גיא רונן
תוכן מקודם

תחום המטבעות המבוזרים, שנמצא איתנו רק עשור, תופס כיום חלק מרכזי מהשיח הפיננסי. מתחביב של "משוגעים לדבר" הוא הפך למרכיב דומיננטי בתיקי ההשקעות ובנכסיהם של תאגידי ענק וגופים מוסדיים. למשקיעים הקטנים יותר, שמבקשים אף הם פרוסה מהעוגה, לא תמיד קל להבין את המפץ הכלכלי הזה, לעקוב אחר ההתפתחויות ולבטוח בפרטנרים לעסקה. כעת נכנסים מאמצי האסדרה בתחום להילוך גבוה.

בביטס אוף גולד (Bits of Gold), מחלוצות ומובילות המסחר במטבעות דיגיטליים בישראל ובעולם, הבינו כבר מ-2013 שהדרך לאפשר לישראלים לקנות ולמכור ביטקוין ואית'ריום בחופשיות עוברת דרך הרגולציה. "אנחנו רוצים שביטקוין ייכנס בדלת הראשית ולא דרך החלון. שיהיה בפרונט ולא במחשכים", אומר יובל רואש, מנכ"ל החברה. "גם אם עבורנו זה אומר עוד עבודה, ולכאורה סרבול מסוים בתהליכים, זה לחלוטין דבר שאנחנו שואפים אליו ומקדמים אותו. אנחנו עצמנו באים מתוך הקהילה, והחזון שלנו הוא להנגיש את המטבעות הדיגיטליים לכולם, גם לאנשים חסרי רקע טכנולוגי או פיננסי. לשם גם מכוון הממשק שלנו - בנינו אותו כך שיהיה פשוט, נוח, קל ומהיר, וכמובן בטוח ומאובטח ברמות הגבוהות ביותר. לכן גם ניתן לקנות באתר שלנו בסכומים נמוכים, החל מ-750 שקל, כדי שכל מי שרוצה להכיר את התחום יוכל לעשות את זה בהשקעה מינימלית".

ביטס אוף גולד ליוותה באופן פעיל, דרך ייעוץ והשתתפות בפורומים, כנסים ודיונים במהלך השנים, את הליך האסדרה בתחום, שהוליד לאחרונה את צו איסור הלבנת ההון, המתייחס בפעם הראשונה גם למטבעות המבוזרים ומאפשר להכניס את המטבעות הדיגיטליים כשחקן לגיטימי בשוק הפיננסי.

"הלקוחות זהירים ובצדק"

פלטפורמת הסחר המקוונת של ביטס אוף גולד מאפשרת ללקוחות לקנות מהחברה ולמכור לה את שני סוגי המטבעות המובילים בשוק הקריפטו - ביטקוין ואית'ריום. את הרכישה ניתן לבצע באמצעות העברה בנקאית, כרטיס אשראי או כסף מזומן, אותו ניתן להפקיד בכספומט הביטקוין שמפעילה החברה במתחם שגרירות הביטקוין שברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב. במקום נמצא נציג מטעם החברה שיכול לסייע, ואפשר להגיע לשם ללא הרשמה או תיאום מראש.

אסטרטגיית רכישה נוספת, שנעשית פופולרית יותר ויותר, היא דרך תוכנית הוראת הקבע של החברה, שבמסגרתה, במועד קבוע מדי חודש, רוכשת החברה עבור הלקוח שברי מטבעות תמורת סכום שקלי קבוע. בדרך זו מובטחת לרוכש קנייה בשער ממוצע על פני זמן, כשכידוע, שערי המטבעות הדיגיטליים הם תנודתיים במיוחד. מעבר לכך, הלקוח נהנה מ"ראש שקט" ומהתעסקות מינימלית בעסקאות לאחר הרשמה חד־פעמית. ביטס אוף גולד מאפשרת הוראות קבע בסכומים של החל מ-500 שקלים - פחות מהמינימום הנדרש באתר החברה להעברה בנקאית, ובדמי שירות פחותים.

ביטס אוף גולד פועלת תחת רישיון ישראלי. "מסתבר שיש יתרון גדול לעבוד תחת רגולציה מקומית. הלקוחות בדרך כלל מגלים את זה כאשר הם רוצים לממש חלק מהרווחים שלהם, ואז הקשיים שבעבודה מול בורסות שונות בחו"ל מתגלה", אומר רואש. החברה מצפה לקבל את הרישיון החדש לנותני שירותים פיננסים, שרשות שוק ההון החלה להפיץ בימים אלו, ומתייחס באופן ספציפי למטבעות קריפטוגרפיים. זו תהיה עוד גושפנקה רשמית מטעם הרגולטור ועוד טבעת בשרשרת הארוכה שמובילה מיצירת מטבע הביטקוין הראשון ועד לשימוש נרחב על ידי כל האוכלוסייה. עם זאת, ישנם עדיין לא מעט אנשים שמתייחסים למטבעות הקריפטוגרפיים בחשש. "חלקם מגלים זהירות יתרה, ובצדק", אומר המנכ"ל. "בסופו של דבר, יש פה שיטה חדשה ומטבע צעיר, והגיוני שלוקח זמן עד שכולם רואים בו כלי לגיטימי. ברגע שיהיה רישיון ופיקוח, אנשים יחושו יותר נוח".

עסקאות ישר מהארנק

אפקט הקורונה, שטלטל הן את שוקי ההון והן את שוק מטבעות הקריפטו, ניכר היטב גם בשירותי החברה, עם פעילות מוגברת וכניסה של רוכשים חדשים. "אנשים העדיפו שלא לשים את כל הביצים בסל אחד וחיפשו אלטרנטיבות השקעה נוספות. המשבר הגדיל את מחזורי המסחר לשיאים חדשים, אם מבחינת מספר הלקוחות ואם מבחינת מספר והיקף העסקאות. גם הכניסה הנרחבת של החברות והגופים המוסדיים בעולם עשתה את שלה ותרמה ליצירת לגיטימציה ותוספת אמון בעיני משקיעים חדשים", מספר רואש.

לאחרונה ציינה ביטס אוף גולד את הלקוח המאה-אלף. רבים מלקוחות החברה משתמשים בשירותיה הייחודיים, המאפשרים לבצע טרנסאקציות ישירות מתוך הארנק הדיגיטלי (למשל באדג', edge ו—mycelium). בכך הופך הארנק מאמצעי לאחסון מטבעות, כלומר פיסות קוד בלבד, לאמצעי מסחר ישיר.

כחלק מהפעילות להנגיש את התחום לציבור הרחב, מספקת ביטס אוף גולד תוכן מגוון באתר החברה ובבלוג. ניתן למצוא שם מדריכים מפורטים, סרטוני הדרכה (איך לפתוח ארנק, איך לבצע רכישה), תשובות לשאלות נפוצות, סדרות (למשל: ביטקוין למתחילים), הבהרת מושגים (קריפטופדיה) ועוד. "יש כאן לא מעט אידיאולוגיה של שקיפות והנגשה", מסכם רואש. "זה בא לידי ביטוי בתמיכה באסדרה, בשיתוף ידע מצד הנציגים שלנו בכל פורום רלוונטי, בשיתופי הפעולה ובתמיכה בשגרירות הביטקוין. דווקא משום שזה תחום צעיר, חשוב לנו לתת ללקוחות שלנו מעטפת מלאה של מידע. שיקראו, יעמיקו וירגישו הכי בטוחים שרק אפשר; שיידעו שאצלנו יש להם סיוע, ייעוץ, תמיכה ובעיקר כתובת ברורה".

לאתר של ביטס אוף גולד >>