אינטראקטיב ישראל |

להשקיע בשוק הקריפטו, ללא רכישת מטבעות

שוק הקריפטו נמצא בגאות אך המערכת הבנקאית עדיין חשדנית כלפיו ומקשה על העברות כספים דרכו. הפתרון: כלי השקעה בורסאיים הקשורים לתחום. "אינטראקטיב ישראל" מאפשרת זאת בקלות ובפשטות

מירית משיח
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטבע פיזי של ביטקוין על מקלדת
מירית משיח
תוכן מקודם

מטבעות קריפטו הפכו לדבר החם בעולם ההשקעות. הביטקוין נוסק וגם האית'ריום רושם עליות. משקיעים רבים מעוניינים להיחשף לתחום, אך בבואם לעשות זאת מגלים שזה לא פשוט כפי שזה נראה. הבנקים הישראליים מערימים קשיים על קבלת כספים מבורסות קריפטו, בעיקר עקב חשש שמדובר בהלבנת הון או בכסף למימון גורמים מפוקפקים.

בשנים האחרונות נוצרו אפשרויות חשיפה חדשות לשוק הקריפטו המאפשרות לקחת חלק בגאות שלו גם ללא קניית מטבעות. הדרך היעילה לעשות זאת היא דרך הבורסות הרגילות, המציעות כלי השקעה בתחום הקריפטו במקום ישירות במטבעות. כך, למשל, מציעות הבורסות של קנדה, שווייץ ושבדיה לרכוש תעודות סל העוקבות אחר מדדי ומטבעות קריפטו. מכיוון שהחשיפה בתעודות הסל היא גם למטבע קריפטו אחד וגם לסל רחב של מטבעות וירטואליים - ההגנה מפני תנודות שווי חדות טובה יותר.

כמו כן ניתן לקנות גם מניות של חברות מתחום הבלוקצ'יין והקריפטו, שכן שגשוג שוק המטבעות הווירטואליים מייצר שגשוג גם עבורן. כך, מי שקונה מניה של חברה כזאת - לדוגמה Coinbase (COIN), בורסת הקריפטו מהגדולות בעולם הנסחרת בבורסת נאסד"ק האמריקאית - הופך למשקיע בתחום הקריפטו גם בלי שקנה מטבע.

אפשרות נוספת היא להיחשף לשוק הקריפטו דרך חוזים עתידיים. משקיע יכול לקנות חוזה המייצג חשיפה לביטקוין בסדר גודל המתאים לו - גם אם הוא קטן. אין חובה לקנות חוזה למטבע שלם, ניתן גם לקנות חוזה לעשירית מטבע בלבד, יתרון משמעותי כששוויו של מטבע ביטקוין אחד נמצא באזור ה-186,000 ש"ח (נכון לזמן כתיבת שורות אלו). יתרון נוסף של חוזים עתידיים הוא נזילות גדולה מאוד והעובדה שהם נסחרים כמעט 24 שעות ביממה, כך שהמשקיע יכול להיכנס ולצאת מהפוזיציה בכל רגע.

"לפגוש את הכסף בסוף ההשקעה"

"בתקופה האחרונה אנחנו רואים דרישה הולכת וגדלה מצד משקיעים לאפשרויות חשיפה לתחום הקריפטו", אומר דוד שם טוב, סמנכ"ל התפעול של "אינטראקטיב ישראל", המספקת פלטפורמה חדשנית להשקעות בבורסות העולם. "זה התחיל בשחקנים מוסדיים ובקרנות גידור שרצו להעניק למשקיעים שלהם את החשיפה לשוק הקריפטו וכן להשיג תשואה עודפת על שוק המניות הסטנדרטי, והמשיך גם לסוחרים עצמאיים, המעוניינים לגרוף רווחים משוק הקריפטו בתיק המניות שלהם. היכולת להשקיע בקריפטו דרך בורסה מאפשרת לכל אלו לקבל חשיפה מצוינת למטבעות הווירטואליים השונים ולשווקים שלהם. כל המוצרים הפיננסיים הנסחרים בבורסות ונותנים חשיפה לתחום הקריפטו מאושרים על ידי רגולטורים ברחבי העולם, וכך ניתן לקנות ולמכור את הניירות ללא חשש ובקלות ממש כמו לקנות מניה. יתרון נוסף של חשיפה בצורה הזאת הוא שהמשקיע אינו חשוף אך ורק למטבעות, אלא לחברות המתעסקות בהן, למשל אלו שמתעסקות בכריית קריפטו - וכך ההשקעה שלו יותר מפוזרת. גם נושא המיסוי ברור יותר בצורה הזאת. רשויות המס בישראל לא כל כך ברורות בנושא המיסוי למטבעות קריפטו. אך במצב שמשקיע רוכש נייר ערך בבורסות הרגילות - המיסוי ברור וידוע ולמעשה אין שום בעיית מס למשקיע".

פלטפורמה מאובטחת ונגישה

כחברה המספקת נגישות למסחר ב-135 בורסות ברחבי העולם, אך טבעי שאינטראקטיב ישראל תספק לסוחרים דרכה גם את הגישה למסחר בקריפטו דרך הבורסה. הפלטפורמה שפיתחה החברה היא מערכת תוכנה מקצועית, כאשר עמלת הפעולות בה נמוכה בכ-90% מהעמלות שנוהגים לקחת הבנקים והפעולות בה לא חייבות להיעשות בשעות פתיחת הבורסה – באמצעות אינטראקטיב ישראל ניתן לסחור בזמן ה-Pre Market וגם ב-After Market. מעוניינים לקנות או למכור מניה מהבורסה האמריקאית? לא צריך לחכות לשעה 16:30 - זמן פתיחת הבורסה האמריקאית לפי שעון ישראל, ניתן לעשות זאת כבר מהשעה 11:00. גם בבורסות באירופה ובאסיה ניתן להשקיע מעבר לשעות פעילותן. כמו כן, אינטראקטיב ישראל מאפשרת לבצע את כל הפעולות מתוך חשבון אחד, שניתן לפתוח בקלות דרך אתר החברה. את המסחר באינטראקטיב ישראל ניתן לבצע מהמחשב בעזרת תוכנה הניתנת להורדה בחינם מהאתר או דרך הטלפון הנייד, באפליקציות מתקדמות לאייפון ולאנדרואיד.

למרות השימוש הפשוט, החברה מציעה שירות לקוחות הפועל בכל שעות המסחר בארצות הברית, כולל ערב שבת וחג. השירות זמין טלפונית, דרך המחשב (כולל התחברות למחשב הלקוח וסיוע מרחוק במקרה הצורך) ודרך צ'אט באפליקציית הווטסאפ. הפעולות במערכת נעשות בצורה מאובטחת לחלוטין. כמו כן, מי שמשקיע בבורסה האמריקאית גם מבוטח בסכום של עד חצי מיליון דולר על ידי הרשויות הפדרליות בארצות הברית. חשבונות המסחר בארצות הברית מפוקחים על ידי רגולטורים אמריקאיים דוגמת SEC, SIPC ו-SIPC.

"היתרון המשמעותי ביותר במסחר בשוק הקריפטו באמצעות אינטראקטיב ישראל הוא המפגש עם הכסף בסוף ההשקעה", אומר שם טוב. "כשלקוח רוכש מטבע בבורסת קריפטו - הבנקים בישראל לא בהכרח יסכימו לקבל את הכספים. ראינו הרבה מקרים שבהם בנקים ישראליים דחו קבלת כספי לקוחות מבורסות קריפטו שונות מחשש להלבנת הון. על ידי השקעה בבורסות הרגילות ועל ידי מכירת נייר ערך שמונפק בבורסות הרגילות ובעל אישורים רגולטוריים מתאימים - ניתן לקבל את הכסף בסיום ההשקעה בקלות וללא כל חשש. ברגע שאתה מסיים את ההשקעה ומוכר את נייר הערך - ניתן למשוך את הכסף באופן מיידי ועצמאי דרך מערכת המסחר שלנו".

לאתר אינטרקטיב ישראל >>