Bitcoin Change |

ליווי אישי בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים

רשת הכספומטים לקנייה ומכירה של ביטקוין ואת'ריום Bitcoin Change פותחת בפני הקהל הרחב את עולם המטבעות הווירטואליים, באמצעות סניף חדש (השלישי במספר) בבאר שבע

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף הביטקוין צ'יינג'
ליווי אישי בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים
רננה מור
תוכן שיווקי

רשת הכספומטים הצהובים למכירת ביטקוין ואת'ריום פתחה לאחרונה את הסניף השלישי שלה בבאר שבע, שמצטרף לסניפים שכבר פועלים בתל אביב ובנתניה. הסניף הראשון של Bitcoin Change הוקם ביולי 2017 על ידי היזם המייסד אבי דיין, ברחוב דיזנגוף 99 בתל אביב, וזמן מה אחריו נפתח הסניף בנתניה. למרות קצב ההתרחבות הזהיר של הרשת, החזון של דיין הוא להקים רשת כספומטים ענפה, מדן ועד אילת. "המטרה שלי היא להביא את העולם הווירטואלי לעולם האמיתי, המסורתי, וללוות אנשים בצעדים הראשונים שלהם בתחום", אומר דיין, "לכן כשאנחנו פותחים סניף חדש, חשוב לנו להטמיע את הדנ"א שלנו, ולא לפספס בנושא השירות, עליו מבוססת ההצלחה שלנו".

את הסניף הראשון החליט דיין לפתוח אחרי שהבין שלמרות העניין הרב במטבעות, שלב הרכישה בפועל הוא חסם עבור רבים. "ברגע שגיליתי את העולם של הביטקוין נדלקתי על זה", הוא אומר. "סיפרתי עליו לכל העולם, ואז תמיד הגיעה השאלה 'אז איך קונים?' בעבר זה היה הליך לא פשוט בכלל, וגם היום הרבה אנשים לא מוכנים לעסקאות וירטואליות לגמרי. לכן החלטתי שאהפוך את התהליך להרבה יותר קל, פשוט ונגיש לכולם".

סבתא ביטקוין

דיין הבין שכדי לצרף ולהרחיב את קהל הרוכשים, הקמת כספומט בלבד לא תספיק. לכן הוא הקים מערך של שירות פרונטלי מקצועי בכל סניף. לקוחות וגם עוברי אורח סקרנים שרק רוצים ללמוד, כולם זוכים לליווי צמוד של נציגי שירות, משלב פתיחת ארנק דיגיטלי ועד הסבר כללי על המטבעות. "הנציגים בסניפים שלנו נותנים שירות לאלפי לקוחות, עוזרים ומסייעים ואפילו מצילים מ'עקיצות', גם כשזה בניגוד לאינטרס הכלכלי שלנו", אומר דיין. "כאשר נכנס לקוח ומספר שהוא רוצה לשלוח ביטקוין לחבר שלו בטלגרם, אנחנו נזהיר אותו שייתכן שמדובר בפעילות 'לא כשרה'".

"בלי שירות והנגשה, מעגל הלקוחות יישאר מוגבל מאוד"

דיין מספר שלקוחות Bitcoin Change כבר לא מסתכמים בקהילת מעריצים מצומצמת של מטבעות קריפטוגרפיים, וכוללים קונים מכל סגמנט אפשרי - מסטודנטים ועד סבתות, מוותיקים בתחום ועד כאלה ששנת הנסיקה האחרונה של הביטקוין שכנעה אותם להצטרף. "בארצות הברית יש הרבה חברות שמציבות כספומטים נגישים לכאורה בפיצוציות, בתחנות דלק ובמיקומים נוספים, אבל הן לא כוללות שירות. למעשה, מי שלא מכיר את תהליך הרכישה, לא ידע איך להשתמש בהם", מסביר דיין. "הצבת כספומטים זה החלק הקל. אני יכול לפזר עוד עשרה מכשירים, אבל בלי שירות והנגשה, מעגל הלקוחות יישאר מוגבל מאוד".

נכון להיום ב-Bitcoin Change ניתן לרכוש מטבעת במזומן בלבד, כאשר המשיכה מוגבלת בהתאם להוראות הדין הישראלי. את ההחלטה להגביל את הרכישה למזומן קיבל דיין במטרה להימנע מכל גורם מתווך, כמו בנק או חברת כרטיסי אשראי. מבחינת דיין, המטרה היא לזקק את הרעיון שעומד מאחורי המטבעות הווירטואליים - להיות הבנק של עצמך. עוד סיבה להגבלת סכומי המשיכה היא מניעת הסיכוי להלבנת הון, מה שמשרת את הרצון להגברת האמון בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ובצירוף חובת ההזדהות דיין מאמין ש-Bitcoin Change לא תוכל לשמש כפלטפורמה להלבנת הון. "למעשה מהיום הראשון, עוד לפני שלביטקוין היתה הגדרה כלשהי, לפני שהוחלו הגבלות איסור הלבנת הון, החלטתי שאני נותן שירות אך ורק ללקוחות שמוכנים להזדהות, כפי שנעשה בכל מוסד בנקאי או פיננסי ובכפוף להגבלות הלבנת הון. מי שלא רוצה להזדהות או לעמוד בתנאים אלו שלא יבוא אליי", אומר דיין. "הרבה אנשים רוצים לקנות ביטקוין שלם ב-200 אלף שקל, ואני מסביר להם שזה בלתי אפשרי". כמו כן, יש לציין כי משיכה מהכספומטים של Bitcoin Change אפשרית ללקוחות מעל גיל 18 בלבד.

עמלות שקופות

עמלת המשיכה ב-Bitcoin Change שקופה לגמרי, כך על פי דיין, ועומדת על 6% בשילוב הצגת שער הבורסה. "העמלה שלנו נמוכה משמעותית בהשוואה לזו הממוצעת בכספומטים בעולם, שעומדת על כ-8.4%", הוא אומר, "ושירות הלקוחות הפרונטלי שלנו נותן ללקוחות את האקסטרה שירות שלא קיים בהרבה מקומות אחרים".

התפיסה הקהילתית עליה מבוסס עולם המטבעות הווירטואליים מלווה את דרך הפעולה של Bitcoin Change. "אנחנו מארגנים ללקוחות שלנו מיט-אפים בבתי קפה, בהם הם יכולים לפגוש רואה חשבון מקצועי שמבין היטב בתחום הקריפטו", מספר דיין, "מפגשים מאורגנים בהתנדבות מלאה, ללא תשלום, כי אנחנו מבינים שאם הלקוחות שלנו יכירו יותר את העולם הזה וידעו איך לפעול בו - כולנו רק נרוויח".

"להביא את העולם הווירטואלי לעולם האמיתי"

נציגי השירות בסניפים של Bitcoin Change כוללים תמהיל די מייצג של קהל הלקוחות המגוון של החברה. לצד סטודנטים עם תשוקה ואהבה לתחום, תוכלו לקבל שירות גם מנציגה בת 71 שרעיון הקריפטו הצליח להלהיב גם אותה, ומוכיחה לכולם שהרעיון שעומד מאחורי המטבעות לא תלוי גיל ופתוח לכל מי שרוצה שליטה אמיתית על הכסף שלו.

Bitcoin Change הם גם אחד הספונסרים של מכבי נתניה, עיר הולדתו של אבי דיין, וגם היא משולבת בחזון שלו. "בימים הקרובים אנחנו מתכננים להעביר הדרכות על רכישת מטבעות לכל שחקני הקבוצה", מספר דיין בהתלהבות, "זו תהיה הקבוצה היחידה בעולם שלכל השחקנים יהיה ביטקוין, וזו רק ההתחלה".