"רצים לטווח ארוך עם הלקוחות, כדי לענות לכל צורכיהם"

בזכות ניסיון ארוך, יכולת התמודדות עם שינויים ואילוצים בשטח ומיקוד מלא בלקוחות וצורכיהם, חברת רום גבס מובילה בהצלחה מגוון פרויקטים מורכבים עבור לקוחות רבים מהמגזר הציבורי והפרטי

עינב בן יהודה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי Partners & Co
עינב בן יהודה
תוכן מקודם

נראה כי פרויקטי הבינוי בישראל מצויים במגמת התרחבות מתמשכת. לאן שלא מביטים רואים עוד ועוד מבנים בהקמה - מגורים, משרדים, מבני ציבור ועוד. חלק בלתי נפרד מפרויקטי הבינוי האלו הוא תחום עבודות הגמר. עבודות הגמר כוללות את שלל עבודות הביצוע לצורך הלבשת המבנים, לרבות עבודות גבס, בטון ופלדה, מערכות אקוסטיות, ריצופים וחיפויים, נגרות ומסגרות, אלומיניום ומערכות. פעמים רבות עבודות אלו דורשות התמחות וידע המאפשרים התאמה לצורכי הלקוח, כולל התאמת פתרונות ייחודיים.

אריאל אברם, מנכ"ל חברת רום גבס שהוקמה לפני כ-30 שנה, מציין: "במרוצת השנים עברנו סוג של אבולוציה וכיום אנו מבצעים את כלל העבודות הקבלניות בדגש על עבודות הגמר, לכל סוגי הפרויקטים. כחברת ביצוע, הצוותים המנוסים שלנו מנהלים את הפרויקטים תוך הפעלת קבלני משנה המתמחים בכל אחד ואחד מהתחומים".

משרדי דלק. 7 שבועות במקום 6 חודשים צילום: Kicklapse

חברת רום גבס, חברה מובילה ומנוסה בתחום עבודות הגמר והמערכות, שהינה חלק מקבוצת עמוס לוזון יזמות ואנרגיה בע"מ, לא פועלת רק בתחום המשרדים - היא מבצעת פרויקטים עבור משרד הביטחון, בתי חולים, בתי מלון, קניונים, מבני ציבור למיניהם ופרויקטים למגורי יוקרה.

7 שבועות במקום 6 חודשים

אברם מציין כי בתחום עבודות הגמר אחד האתגרים הגדולים הוא עמידה בלוחות הזמנים. "מה שמשליך על היכולת שלנו, כחברה המנהלת עבודות גמר, לעמוד בתקציב ובלוחות הזמנים הוא תכנון הפרויקט ועד כמה הוא בשל בעת היציאה לדרך", הוא אומר, "ככל שהתכנון האדריכלי ותכנון המערכות מוקפד וסופי - כך יקל עלינו לעמוד ביעדי התקציב ולוחות הזמנים. הבשלות הזו נדרשת ברמת התיאום בין כל הגורמים המתכננים וגם ברמת בחירת החומרים. כשלקוח מחליט לשנות, למשל, חומרי גלם או תכנון באמצע התהליך, יש לכך לעתים השלכה על עמידה בלוחות הזמנים".

אלקונין- המלון הראשון של תל אביבצילום: רום גבס

כפועל יוצא של אתגר זה, אומר אברם כי מומלץ לבחור בקבלן שיש לו ניסיון ויכולת לתפקד תחת כל אותם שינויים בלתי פוסקים, וכזה שיכול לייצר פתרונות מהירים עבור הלקוחות. "כזה לדוגמה היה פרויקט שביצענו עבור דלק ישראל. מדובר בפרויקט של ביצוע עבודות גמר בשטח של 5,700 מטר, שהיה אמור להימשך 5-6 חודשים, ואנחנו ביצענו אותו, בשל אילוצי הלקוח, תוך 7 שבועות", הוא מספר, "עשינו את זה תוך כדי עבודה סביב השעון אבל גם הודות ליכולות של הצוות שלנו לייצר פתרונות בשטח - החל בחלופות חומרים, דרך פתרונות הנדסיים ותכנוניים שונים וכלה בניהול מאות עובדים באתר במקביל".

היכל התרבות- עבודות שימור בסטנדרטים מחמיריםצילום: רום גבס

בין היתר החברה מתמחה בפרויקטים בתחום השימור, לדוגמה בהיכל התרבות בתל אביב, שם בוצעה עבודה על בוכנות הידראוליות שהיו מקושרות למערכות בקרה באירופה, שבדקו את העמידה בסטנדרטים המחמירים הנדרשים מעבודות שימור מסוג זה. פרויקט נוסף שנדרש לעמוד בסטנדרטים מחמירים של שימור היה שיפוץ מלון אלקונין-צנטרל, המלון ההיסטורי הראשון של תל אביב, שעבר תהליך תלייה, שיפוץ והרחבה, תחת דרישות שימור מחמירות של עיריית תל אביב. בין מגוון הפרויקטים שהחברה ביצעה ניתן לראות את קמפוס אינטל בפתח תקוה, המשתרע על שטח של 40,000 מטר, בו ביצעה את כל עבודות הגמר (בינוי) שכללו בין היתר מטבח מבשל, חדרי אוכל, חדרי הדרכה ומעבדות.

לאלה שמתלבטים בבחירת גורם מבצע לעבודות גמר, אברם ממליץ לוודא שלקבלן יש גב פיננסי חזק. "חברה עם גב פיננסי חזק תוכל לנהל את הפרויקט בביטחה, לצלוח אותו מול צורכי קבלני המשנה והספקים ומול תנודות השוק", הוא מדגיש.

עוד המלצה חשובה היא לא להתפתות להצעת המחיר הנמוכה ביותר. "פעמים רבות המחיר הזול בא לידי ביטוי באיכות של הפרויקט ובנראות הסופית שלו. אנחנו שמים דגש רב על ניהול האיכות - עוד משלב התכנון, דרך הביצוע והבקרה על האיכות, תוך שימת דגש על עבודה בטוחה ושמירה על כל כללי הבטיחות המחמירים ביותר. אנחנו רוצים לוודא שכל העובדים באתרים שלנו חוזרים הביתה בשלום".

חברה ממוקדת לקוחות

היכולות המקצועיות של הצוות של רום גבס נובעות בין השאר מהוותק הגבוה יחסית של העובדים בחברה. הוותק הממוצע של המנהלים בחברה - מנהלי עבודה בכירים, מנהלי פרויקטים ומנהלי האזור - הוא יותר מ–15 שנה. "אלו אנשים שמביאים איתם המון ניסיון וידע, להם יש חשיבות עצומה בתחום שלנו", אומר אברם.

משרדי בריין אמבסיצילום: איתי בנית

"יתרון נוסף שלנו הוא היותנו חברה ממוקדת לקוחות. על מנת לאפשר עבודה עם מגוון רחב של לקוחות לאורך זמן, החברה פיתחה לאורך השנים התמחות בקשת רחבה של עבודות, לרבות עבודות שמצריכות ידע הנדסי מורכב ובסביבה מאוכלסת - כמו למשל עבודות חיזוק והרחבה של בתי חולים, שיפוץ או הקמה של תוספת קומות בקניונים ומרכזי קניות פעילים. אנחנו מסוגלים לרוץ לטווח ארוך עם הלקוחות תוך מתן מענה לכל צורכיהם על שלל סוגי הפרויקטים".

ומה הלאה? החברה, המנהלת כ–35-40 פרויקטים ברחבי הארץ, מתמקדת באימוץ טכנולוגיות חדשות המסייעות לה לטייב את תכנון הפרויקט (בפרויקטי תכנון-ביצוע שבהם מנהלת החברה גם את הליך התכנון), לשפר את רמת הבטיחות, וגם כאלו שמאפשרות ללקוחות להיות מעורבים בפרויקטים עצמם באופן משמעותי יותר, למשל על ידי צפייה בהם בשידור חי. "כהיותנו חברה ממוקדת לקוח חשוב לנו לספק ללקוחות שלנו את ההזדמנות לקחת חלק מלא בחוויה עצמה", מסכם אברם.