טרייסר Fleet: השומר החכם של צי הרכב

חברת טרייסר טכנולוגיות פיתחה מערכת חכמה לניהול צי רכב שבאמצעותה יכולים בחברות ובעסקים לפקח בקלות על שעות העבודה ויעילות הנהגים. הגדרת זמני ומסלולי נסיעה מראש, הגבלות לפי מיקום וקבלת התראות על חריגות - הן רק חלק מהפיצ׳רים במערכת

אסף לבנון, בשיתוף טרייסר טכנולוגיות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרישקו דניאל, מנכ״ל ומייסד טרייסר טכנולוגיותצילום: אבי דואק
אסף לבנון, בשיתוף טרייסר טכנולוגיות
תוכן שיווקי

רוב בעלי העסקים והחברות בישראל אינם באמת מודעים לכל מה שמתרחש עם הנהגים שהם מעסיקים. רבים חוששים כי לא פעם דיווחי שעות העבודה שמעבירים נהגים אינם מדויקים ואף מנופחים, באופן שגורם להפסדים משמעותיים מדי חודש לארגון או לעסק. כדי לסייע לבעלי העסקים להתמודד עם הבעיה ולאפשר יכולת מעקב מדויקת, פיתחה חברת טרייסר טכנולוגיות את טרייסר Fleet - מערכת ניהול ציי רכב חכמה ומתקדמת. זאת באמצעות כלים מבוססי GPS המופעלים בהתאם לצורכי העסק ומספקים רמת שליטה גבוהה באופן שנוח לתפעול. בחברת טרייסר מסבירים כי המערכת מגבירה את השליטה באופן השימוש בכלי הרכב, מסוגלת לספק נתונים הנוגעים ליעדים שאליהם נוסעים הנהגים וכן לזהות התנהגות חריגה ואף אגרסיבית על הכביש ולהתריע עליה. בכך היא מביאה להתייעלות וחיסכון כספי בהיקפים גדולים, דרך הפחתת הוצאות תפעוליות ושיפור הבטיחות ותרבות הנהיגה. 

התייעלות ארגונית והפחתת עלויות תפעוליות

"הטמעת מערכת לניהול צי רכב מבוססת GPS בעסק מעניקה רמה גבוהה במיוחד של שליטה ובקרה על רכבי החברה ועל הנהגים", אומר דניאל פרישקו, מנכ"ל ומייסד טרייסר טכנולוגיות. "היכולת לאתר ולנטר את מיקום רכבי העסק בכל רגע נתון היא רק אחד היתרונות, לצד הפחתת עלויות הדלק והבלאי בזכות היכולת של המערכת לדעת מתי הנהג יושב ברכב עם מנוע דולק כשהרכב עומד ומתי הוא נוסע במהירות מופרזת. בנוסף, יכולת המעקב גורמת לנהגים להימנע מנסיעות פרטיות. דבר שמייצר חיסכון נוסף בדלק ומפחית עוד יותר את הבלאי". פרישקו מציין כי ליתרונות אלה ניתן להוסיף עלייה בתפוקות וביעילות העובדים, שכן הרכב הופך למעין "שעון נוכחות" - המנהלים יכולים להגדיר כתובות מדויקות ולקבל דיווח מלא כאשר העובדים אינם מגיעים ליעד. לדבריו, העובדים עצמם שמודעים למעקב הופכים ערניים יותר. 

כל הנתונים בזמן אמת

המערכת החכמה קלה מאוד לתפעול וניתן לעקוב אחר הנתונים באמצעות הסמארטפון או מכל מחשב ובכל רגע נתון: היכן נמצאים הרכבים, האם הם עומדים או נוסעים ומהי מהירות הנסיעה. "את כל הנתונים האלה המנהלים יכולים לראות בזמן אמת ועל גבי מפה אחת", אומר פרישקו, "כל לקוח שלנו מקבל ליווי והדרכה אישית, ואנחנו מקימים עבורו חשבון המותאם במיוחד לעסק, הכולל בין היתר דוחות תקופתיים הנשלחים באופן אוטומטי". במסגרת השירות כל עסק יכול לכלול בחשבונו עד עשרה משתמשים, כאשר כל משתמש יכול לקבל התראות שונות על פי הגדרה מראש. בין ההתראות החיוניות שניתן להגדיר: תחילה וסיום של נסיעה, שימוש ברכב מעבר לשעות הפעילות, מהירות מופרזת וכל התנהגות חריגה, כמו עצירה לא מתוכננת, בלימה פתאומית, האצה ופניות חדות. כמו כן, ניתן להגדיר אזורים גיאוגרפיים או כתובות, כמו למשל באזור מקום העבודה או הבית של הנהג, על מנת לקבל דיווח מתי כלי הרכב נכנסים ויוצאים מאזורים אלה. אפשר אף לקבוע מסלולי נסיעה קבועים שסטייה מהם תגרור התראה ולקבל דיווח גם על כניסה למקומות שהוגדרו מראש כאסורים.

המערכת החכמה קלה מאוד לתפעול וניתן לעקוב אחר הנתונים באמצעות הסמארטפון או מכל מחשב ובכל רגע נתון

פרישקו מדגיש כי בטרייסר שמים דגש על חוויית השימוש וההתאמה האישית של המערכת לכל לקוח בהתאם לצרכיו. זאת כאשר המערכת מתעדכנת כל העת ונוספים לה פיצ'רים מתקדמים, בהם מודול "נהיגה בטוחה" שהתווסף לאחרונה ומאפשר ניטור של איכות הנהיגה על פי קריטריונים שנקבעו מראש. זאת בנוסף לכלים המאפשרים ניהול תפעולי של ציי רכב, כולל טיפולים ובדיקות נדרשות. "כחברה שהיא סוג של חברת בוטיק בשוק, ברור לנו שעלינו להתעדכן כל העת ולשאוף להיות מובילים מבחינת הטכנולוגיה והשירות כדי לבלוט", הוא אומר, "שורת הפיצ'רים שאנחנו מציעים מאוד מתקדמת ברמה הטכנולוגית. היא מספקת ללקוח פתרונות חיוניים, שמסייעים לו להעלות את רמת ההכנסות ולהוריד את ההוצאות על ידי שליטה טובה ויעילה יותר בצי הרכב שלו".

נהיגה אחראית וחסכונית יותר

על היעילות שמביאה למעסיקים המערכת החכמה של טרייסר מעיד דניאל בן חמו, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת "סורגדור - תעשיות מתכת ואלומיניום". בן חמו, שמכיר את המערכת מקרוב מתוך השימוש שנעשה בה בחברת סורגדור, מספר: "המערכת יעילה ומצוינת מכל הבחינות. טרייסר שמה את עצמה בנעלי הלקוח ומפתחת עבורנו אפשרויות שעוזרות לנו לנהל את צי הרכב שלנו בדרך הטובה ביותר. הכל מתבצע עם פשטות ונוחות מרבית בשימוש, יחד עם פונקציות מתקדמות ומדויקות שמתחדשות מעת לעת". 

פרישקו מוסיף שטרייסר מציעה מגוון מכשירים המתאימים לנכסים ניידים ונייחים כאחד - מרכבים, משאיות ואופונעים ועד לנגררים, מכולות ובמות הרמה. בהתאם למכשיר הנבחר, המסלולים שטרייסר מציעה לשימוש במערכת כוללים תשלום חד-פעמי מינימלי עבור רכיב ה-GPS וכן מנוי חודשי במחיר נמוך מאוד ביחס לתועלת המתקבלת. עסקים עם יותר מעשרה כלים יכולים לבחור במסלול שאינו כולל תשלום עבור רכיב ה-GPS. "אחוז הנטישות פשוט לא קיים", מסכם פרישקו, "מבין אלפי המנויים שלנו איבדנו בשנה האחרונה שלושה מנויים בלבד, וגם זה פשוט מכיוון שהעסק שלהם נסגר. אני גאה לומר שמהרגע שבו הלקוחות העסקיים שלנו מתחילים להשתמש במערכת הם מגלים עולם של שליטה אליו לא היו מודעים עד כה. כעת הם לא יכולים לדמיין את ניהול העסק בלי המערכת שלנו״.

בשיתוף טרייסר טכנולוגיות

מעבר לאתר