הכל בשליטה: המערכות שמאפשרות ניהול מדויק של כלי הרכב

רוית חורב, סמנכ"לית חטיבת ניהול ציי רכב באיתוראן, מסבירה כיצד הכלים שפיתחה החברה מסייעים בהתייעלות, שליטה, בקרה ובטיחות הרכבים בארגונים השונים

אסף לבנון, בשיתוף חברת איתוראן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכל בשליטה: המערכות שמאפשרות ניהול מדויק של כלי הרכב
אסף לבנון, בשיתוף חברת איתוראן
תוכן שיווקי

הנה כמה עובדות מעניינות על חברת איתוראן: את המערכת הפועלת באמצעות טכנולוגיה ייחודית פיתחה החברה במקור לטובת איתור טייסים במצוקה ובהמשך הוסבה ליישומים אזרחיים; מאז הקמת החברה לפני 26 שנה ועד היום, סייעו מוצריה לסכל גניבה של כ-100 אלף כלי רכב; על פי דיווחי החברה, כ-130 חוליות גנבים נתפסות בשנה בעקבות פעילות מבצעית של איתוראן, וכיום החברה, שנסחרת בבורסה זה 16 שנה, מעסיקה 3,700 עובדים שמספקים שירות לכ-2 מיליון לקוחות בעולם. בכך ניצבת איתוראן כאחת החברות המובילות בתחום שירותי איתור ומיגון מתקדמים לרכב ולנהג. למעשה, המותג הפך לשם נרדף למוצרי אבטחת רכב, בדומה לפריג'ידר וג'קוזי מחו"ל ולכמה מותגים בישראל ששמם הפך לשם שמייצג את המוצר. "איתוראן הוקמה על בסיס מערכת מיגון וטיפול בגניבות באמצעות יחידת קצה המותקנת ברכב, ושולחת מידע המאפשר לזהות את מיקומו. במהלך השנים התפתחה החברה לעולם הרכב המקושר, המציע סל שירותים טכנולוגיים וחדשניים המשמש גם ציי רכב ואת המתפעלים שלהם. המידע שמספקת איתוראן הוא כזה שחשוב ויעיל למנהלי ציי רכב, לקציני רכב בארגון, לקציני בטיחות ולמנהלים", אומרת רוית חורב, סמנכ"לית חטיבת ניהול ציי רכב באיתוראן.

איזה מידע, למשל?
"הדבר הבסיסי כמובן הוא היכן נמצא כלי הרכב בכל רגע נתון, אם הנהג בעיצומה של נסיעה וממתי, מתי נעשית פעולה של התנעה או כיבוי ומהם מהירות וכיוון הנסיעה, כאשר דגש משמעותי ניתן על ניטור התנהגות הנהיגה לצורכי בטיחות. בזכות יחידת הקצה, שחלק אינטגרלי ממנה הוא חיישן G, המערכת יודעת לזהות תאוצות, פניות חדות או חזקות, מהירות נסיעה גבוהה וכדומה. למעשה, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן להגדיר 'גבולות גזרה' של נסיעה בטוחה. המערכת נותנת ציון בטיחות בנהיגה, המבוסס על הגדרת מכון התקנים. כך יכול מנהל צי רכב לקבל דיווח מדויק על מידת הבטיחות של כל אחד מהנהגים המועסקים בארגון, ואף להגדיר תחומי בטיחות מסוימים בנהיגה, כמו למשל, מהירות. במקרה של ניהול צי משאיות, הנכנסות ויוצאות תכופות ממחסנים, ניתן להגדיר את האזורים הללו כאזורי פיקוח של המערכת ולקבל דיווחים על בטיחות הנסיעה בכניסה וביציאה מהם. זאת כאשר היכולת להגדיר אזורים ספציפיים היא דבר משמעותי. כל כלי בקרת הבטיחות הללו מאפשרים לקציני הבטיחות לתת לנהגים פידבקים מפורטים על איכות הנהיגה. בנוסף, מערכת איתוראן אף תנפיק תעודת משוב שתכלול ציון, הערכה ומגמה. זה יהיה בשיטת הרמזור, שמסמנת באדום, צהוב או ירוק את רמת הנהיגה".

כיצד קצין רכב יכול לדעת מיהו הנהג שנהג בזהירות ומי לא הקפיד על כללי הבטיחות, כשמדובר במשאית עם נהגים שונים?
"איתוראן מציעה מערכת לזיהוי נהגים: שבב, קורא קרבה, קורא כרטיסים או לוח מקשים שמאפשרים זיהוי בצורה כזאת או אחרת לכל נהג. המערכת מייצרת קוד חד-ערכי לנהג המתחבר לכל נסיעה שמבוצעת. כך מתאפשר להוציא דוחות ברמת הנהג הספציפי וכן התרעות בזמן אמת".היכולת של איתוראן לנטר את איכות הנהיגה מהווה יתרון נוסף, בכך שהיא מאפשרת לבטח את כלי הרכב בפוליסת ביטוח מבוססת ביצועים. פוליסות מהסוג שבו נקבע מחיר הביטוח לפי היקף השימוש בכלי הרכב ומידת הזהירות והבטיחות בנהיגה הופכות ליותר ויותר מבוקשות בשנים האחרונות בשל התאמת העלויות והפחתתן.

דיאגנוסטיקה: תקלות בזמן אמת

חורב מוסיפה כי אבחון תקלות ברכב הוא תחום נוסף שבו מוצר איתוראן חוסך ללקוחותיהם כסף. היא מסבירה כי מתאם השראתי המותקן במכונית מאפשר האזנה לנתונים ממחשב הרכב, שמשקפים את תקינותו בכל זמן נתון. על בסיס נתונים אלו נשלחות לקציני רכב התרעות שיכולות להזהיר מפני כל תקלה, כבר בתחילתה ועוד לפני שהיא מחמירה. "למשל, כאשר מתקבלת התרעה על עלייה בחום המנוע, יכול להיות שהנהג ימשיך בנסיעתו כרגיל, או מפני שאינו מבין את חומרת הבעיה או מפני שנושא הטיפול והאחזקה של הרכב לא מעסיק אותו. אבל אם תישלח התרעה באמצעות מערכת איתוראן לקצין הרכב, הבעיה תטופל באופן מיידי", אומרת חורב, ומוסיפה כי הנתונים מהמתאם ההשראתי מוצגים למשתמש במערכת כמו לוח המחוונים שברכב, בצורה מקיפה וברורה.

הנתונים מוצגים למשתמש במערכת כמו לוח המחוונים שברכב

בכך יכול קצין הרכב להגדיר מהם מבחינתו אירועים חריגים שיש לתת להם מענה מיידי: חום מנוע, לחץ שמן, מצב רפידות ועוד. מלבד המערכת שמתריעה על תקלות בזמן אמת, איתוראן מעניקה כלי נוסף שמזכיר כאשר מתקרב המועד לביצוע טיפול תקופתי לכלי הרכב. "כל האלמנטים האלו יחדיו מאפשרים לשמור על הרכב בצורה המיטבית ולחסוך כסף רב על תיקונים של בעיות שזוהו עוד לפני שהפכו לאקוטיות", היא אומרת, "אנו גם מתכוונים להוסיף בעתיד הקרוב יכולות של ניבוי תקלות. בשל יכולתנו לספק נתונים דיאגנוסטיים של הרכב - גם כשלא מדובר בתקלות מאז'וריות - ניתן לבנות אלגוריתם שינבא תקלה עתידית וכך ימנע אותה, ולשלב אותו עם המערכת שלנו".

מאופנועים ועד משאיות הובלה

עיקר לקוחותיה של איתוראן מגיעים מתחומי התחבורה הפרטית: הסעות, הובלות, שליחויות, טכנאות וחברות השכרת רכב וליסינג. אולם החברה גם משרתת לקוחות פרטיים וכן לקוחות ביטחוניים, בהם צה"ל, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר בכל סוגי הרכבים. "את מערכת איתוראן ניתן להתקין גם על כלי רכב דו-גלגליים ולא רק על מכוניות, בניגוד לתפיסה הרווחת. לכן בעלי אופנועים וחברות המשכירות אופנועים וגם בעלי קורקינטים ואופניים חשמליים משתמשים בכלים שהותאמו במיוחד עבורם, דוגמת 'איתוראן Scooter'", אומרת חורב. תחום נוסף שבו נעשה שימוש בכלי שמספקת איתוראן הוא של הובלת מוצרי מזון ותרופות הדורשים שמירה קפדנית ומדויקת על טמפרטורת קור. בכלי הרכב המשמשים לשינוע איתוראן מתקינה חיישני טמפרטורה המחוברים ליחידת הקצה ושולחים התרעה כאשר מידת הקור חורגת מהטווח שנקבע מראש. ההתרעה נשלחת מיד אל האחראים מטעם כל ארגון, על מנת שניתן יהיה לפעול במהירות מרבית ולמנוע נזק.

בעניין זה חורב מדגישה כי התקנת מערכות איתוראן השונות על יכולותיהן הרבות והמגוונות נעשית בהליך קצר שאינו דורש זמן רב. צוות החברה מגיע למקום שבו נמצא כלי הרכב, מתקין את המערכת ולאחר כשעה ניתן לחזור אל הכביש, הפעם בתוספת היכולות החכמות. "השאיפה של איתוראן בעולם ניהול ציי הרכב היא לאפשר ללקוחות להשתמש גם במערכות נוספות לפי הצרכים שעולים. מערכת חייבת לדעת להתממשק היום למערכות נוספות כדי לתת תכולה הוליסטית", היא מסבירה, "אם, למשל, לקוח עובד עם תוכנה לסידור עבודה - נדע להתממשק אליה ולספק לה השלמה של סידור העבודה בהתבסס על הנסיעות".

אלא שמעבר למערכות החכמות גם בחברת איתוראן מבינים את כוחה של חוויית שירות הלקוחות. חורב מצהירה כי החברה חרתה על דגלה את נושא מתן שירות יעיל ואיכותי ללא פשרות, כאשר הלקוח ניצב במרכז. לדבריה, איתוראן אינה מוותרת על לקוחות, שכן המשמעות של איבוד לקוח היא כישלון במתן השירות. לא פחות. "אנחנו מקפידים לספק מענה בכל שעה ולכל עניין", היא אומרת, "יש לנו מוקד ייעודי לתמיכה בלקוחות ציי הרכב שעובד בשעות הפעילות, ובסופן מועברות השיחות המגיעות אליו למוקד חירום הפעיל 24/7. בנוסף, לחטיבת ניהול ציים יש תמיד כונן מעבר לשעות העבודה, שנכנס לפעולה. כשיש צורך להתערב בנושאים מורכבים יותר, שאינם יכולים לקבל מענה במוקד הטלפוני. למעשה, כל לקוח של איתוראן מקבל מערך הדרכה והטמעה בבית או במשרד, אנחנו נותנים הדרכה ראשונית ומלמדים כיצד להשתמש במערכת, כולל הגדרת נהגים וקודים והוצאת דוחות. אנחנו מסייעים גם בהגדרת התרעות על מצבים מיוחדים שעליהם יש לשלוח דיווח, תזמון דוחות ועוד".

חורב מוסיפה כי לא פעם מערך ההטמעה של החברה יוצא אל הלקוחות בשטח, על מנת להקל עליהם ולהעניק להם ליווי מקיף ויסודי. זאת מתוך תפיסה מקצועית הרואה חשיבות רבה בקשר עם הלקוח ובמיידיות, לעתים אף דחיפות, שבה יש לתת מענה מקצועי. העובדה שחברת איתוראן מפעילה 40 מרכזי שירות זכיינים ברחבי הארץ להתקנות ולתיקונים מקלה על הנגישות, בנוסף לקבלנים ניידים שמגיעים למקום הלקוח לפי דרישה.

לאן צפויה להתפתח חברת איתוראן בעתיד?
"בראש ובראשונה איתוראן מכינה את עצמה לתת מענה חכם בעולם הרכב החשמלי גם בהיבט ניהול צי הרכב וגם לרכב הבודד. מדובר בהתאמת הפעילות האנליטית ובזמן אמת לטובת כלי רכב אלו - החל ברכיבים וכלה בהתנהגות התוכנה, כמו לדוגמה התרעת סוללה, התאמת מסלולים לשיעור הטעינה ועוד. עולם הטלמטריה בתעשיית הרכב בהן שילוב של מערכות קיימות המותאמות לסוגים שונים של ציים כגון הובלה, היסעים ורכבים נותני שירות באינטגרציה עם מערכת ניהול צי רכב. אנחנו יודעים לספק WS כי שיתופי פעולה יגדילו את סל המוצרים שלנו ויהוו פלטפורמות ניהול צי חכמות ביותר. גם תחום המצלמות הולך ומוטמע במערכות שלנו, וכיום ניתן לקשר מערכות פנים וחוץ בכלי רכב לאירועים מסוימים שנקבעו מראש, ולהגדיר מצלמה שתתעד את המתרחש בזמן אמת והכל במערכת אחת - הפלטפורמה של איתוראן".

בשיתוף חברת איתוראן

מעבר לאתר