מערכת נצר: מפנה לקצין הרכב את הזמן להתעסק במה שחשוב באמת

הפתרון החכם "נצר" של חברת איתם מערכות מידע מתקדמות מטפל בצורה עצמאית ויעילה בפרוצדורות ובטופסולוגיה השואבות זמן רב ממנהלי ציי רכב ומאפשר להם לפנות את זמנם לעיסוק בבטיחות עצמה

אסף לבנון, בשיתוף איתם מערכות מידע מתקדמות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכת נצר: מפנה לקצין הרכב את הזמן להתעסק במה שחשוב באמת
אסף לבנון, בשיתוף איתם מערכות מידע מתקדמות
תוכן שיווקי

לספק פתרונות חכמים לקציני בטיחות בתעבורה כך שיתאפשר להם לבצע את עבודתם בצורה יעילה - זו המשימה העומדת לנגד עיני חברת "איתם מערכות מידע מתקדמות" כבר כ-40 שנה. החברה, שהוקמה ומנוהלת על ידי יצחק יונה, מפתחת את מערכת "נצר" לניהול ציי רכב, בה משתמשות כיום החברות הגדולות ביותר במשק הישראלי, בהן חברות היי-טק, ביטוח, בנייה, תעשייה, הפצה וכן בנקים ורשויות. בשנה האחרונה הצטרפו לרשימת לקוחות החברה עשרות חברות נוספות, המחזיקות יחדיו אלפי כלי רכב.

"הבעיות איתן מתמודדים קציני בטיחות נוגעות ברובן לחוסר יכולתם להגיע לטיפול במשימות חשובות, כתוצאה מהעבודה המשרדית הרבה המוטלת עליהם", אומר יונה. "כך נדחקות לתחתית משימות ומטלות חשובות, כשלראש הרשימה מטפסות דווקא מטלות משרדיות כטיפול בטפסים ובמסמכים, הקלדה והזנת מידע. במקום לבצע את עבודתו ולדאוג לבטיחות, קצין הרכב מוצא את עצמו עובד במשרד ומשקיע זמן יקר על טופסולוגיה ועבודה משרדית שלא נגמרת. מערכת נצר שלנו מאפשרת לו להפוך את תהליכי העבודה לאוטומטיים ודיגיטליים וכך לחסוך זמן רב, כוח אדם ומשאבים נוספים. שימוש במערכת מאפשר לו לרכז את עבודתו בניהול צי הרכב ובטיפול במשימות החשובות באמת - זמינות ומענה מהיר לכל בקשה, שירות טוב יותר לנהגים ושיפור הבטיחות".

כיצד מצליחה המערכת לאפשר את כל זה?
"על ידי יצירת ממשקים שונים ורבים היא הופכת תהליכי עבודה רבים לאוטומטיים. אם קודם לכן נאלצו קציני הבטיחות לנהל את צי הרכב בעזרת מעקב שנעשה על גבי דפים ומסמכים פיזיים, היום הכל נכנס ישירות למערכת ומשמש למעקב, הצבעה והתרעה על חריגים. מערכת נצר מייצרת מסד נתונים ומקפיצה התרעות בכל פעם שבה מתרחשת סטייה מהממוצע הקיים. אם ניקח לדוגמה נהג המתדלק בסכום חודשי ממוצע מסוים - כשהמערכת תזהה חריגה מהממוצע - היא תתריע על כך. גם כשמתקרב המועד שבו רכב אמור להיכנס לטיפול תקופתי - אך זה טרם נקבע לו - היא תקפיץ התרעה לקצין הבטיחות. זו הדרך שבה ניתן לזהות ללא מאמץ נקודות תורפה בעייתיות ונושאים שיש לטפל בהם עוד בטרם יהפכו לבעיות ממשיות".

לחתוך משמעותית בעלויות התפעול

אחת המשמעויות החשובות של השימוש במערכת נצר הוא חיסכון כספי ניכר, המושג על ידי הימנעות מהוצאות לא הכרחיות שניתן לבטל. בין השאר המערכת יכולה להרים דגל על נהגים בעייתיים שנהיגתם עלולה לגרום לנזק לרכב, על צריכת דלק מוגזמת ועל צבירת קנסות. כמו כן המערכת מעדכנת על כל הקשור בבדיקות ובטיפולים שיש לבצע לרכב. כך נמנע מצב של מעקב לקוי על הוצאות החברה - שהוא בדרך כלל אחד הגורמים של הוצאות לא נחוצות שיכלו בקלות להיחסך. הפתרון שמעמידה נצר לרשות קצין הבטיחות מאפשר לו לבודד משתנים וליצור סטטיסטיקות מדויקות שיכולות להצביע על מוקדים המייצרים הוצאות גבוהות או לא נחוצות.

פיצ'ר נוסף הוא אספקת ממשקים לעבודה מול כל נותני השירותים השונים לרכב, דוגמת חברות דלק, חברות ליסינג וכבישי אגרה. הלקוח יכול לקבל את קובצי החשבוניות, להזין אותם בנצר ולפרק לגורמים את ההוצאות לפי כלי רכב, נהגים, ימות השבוע ופרמטרים נוספים. בידוד של אותם מוקדים מספק מידע בעל ערך עצום לחברה. כך ניתן ללמוד, למשל, אילו רכבים צורכים הכי הרבה דלק ומיהם הנהגים שיש לחייב על נסיעות בכבישי אגרה שנעשו מעבר לשעות העבודה. עוד ניתן לוודא שחיובי הליסינג נכונים ומתאימים להסכם שחתמה החברה. "המעקב הצמוד מול הספקים מאפשר להבין היכן מסתתרים בזבוז מיותר והוצאות לא מוצדקות. אפילו חיסכון בהפעלת קלדנים מתקבל משימוש במערכת - שכן נצר מעבירה אוטומטית את החשבוניות למערכת הנהלת החשבונות של הארגון", אומר יונה. מאות לקוחות כבר נהנים מפיצ'ר בעל יתרון עצום שמציעה נצר לארגון: עבודה ללא ניירת. בעזרת מערכת "נצר2גו" ניתן לחתום על טפסים דיגיטליים בטאבלט או בכל טלפון נייד ולהזין מידע בקלות ובמהירות ישירות מהשטח. במקום להקים רכב חדש ולמלא טופס עם כל הפרטים - ניתן להזין את מספר לוחית הרישוי בלבד. המערכת מתחברת אוטומטית למאגר שיודע לקבל את המידע בהתבסס על המספר ולהזין את הדרוש ישירות למערכת. ניתן לסרוק רישיון נהיגה - והתוכנה תדע להקים אוטומטית נהג חדש עם כל פרטי הרישיון. עוד ניתן לצלם רישיונות רכב, ביטוח, דיווחי תאונה וכו' ולבצע ביקורת תקופתית דיגיטלית בשטח, שתישלח מיידית למערכת, תעדכן את ההתרעות ותפתח בקשות לטיפול לכל תקלה להמשך טיפול. במקום להתעסק עם ניירת וטפסים, כל המידע נשמר בתוך המערכת וזמין בכל עת לקצין הבטיחות".

מה מתוכנן בעתיד למערכת נצר?
"המערכת מסתמכת על חוכמת ההמונים כבר עשרות שנים ואנו מתכננים להמשיך לפתח ולשפר אותה כל הזמן בהתאם לצורכי הלקוחות. עדכוני הגרסה שאנו מוציאים בקביעות כוללים שיפורים במהירות העבודה, בנוחות המשתמש, טיפול בדרישות אבטחת המידע לפי חוק הגנת הפרטיות וקישור לכל סביבות ה-ERP הקיימות במשק. אם למנות כמה מהחידושים שהוספנו למערכת בתקופה האחרונה: מנגנון 'ספידונצר' המאפשר קבלת דיווח מדויק של קריאת הקילומטרז' שעושים הנהגים, מנגנון 'נצריפורט' לקבלת דיווחים על עבירות חניה או תנועה ביום שבו נוצרו ומנגנון הזמנת רכב חדש/שכור/חליפי/פול דרך פורטל פנים ארגוני. נמשיך לעשות את הכל כדי לחסוך מקצין הבטיחות את הצורך לבצע פעולות שניתן לעשות בצורה דיגיטלית וכך להשאיר לו מספיק זמן פנוי לעבודתו החשובה וההכרחית: טיפול שוטף והדוק בנושא הבטיחות".

בשיתוף איתם מערכות מידע מתקדמות

03-6898000
למידע נוסף