מנהלים רכב

הסוף לערימות הנייר על השולחן ולעבודה משרדית שלא נגמרת: הכלים החדשים לניהול ציי רכב כוללים דיווחים בזמן אמת של פעילות הנהגים וחיזוי ודיווח מדויקים של עבודת התפעול ומהווים פתרון ניהול מקיף שמוזיל עלויות ומשפר את יעילות החברה

ששי כהן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צי מכוניותצילום: Shutterstock
ששי כהן
תוכן שיווקי

קצין הבטיחות בתעבורה הוא כבר לא האדם שהסתובב בחברה ודאג רק לתקינות הרכב הצמוד שלכם. בשנים האחרונות עבר המקצוע מהפך הכולל שדרוג התפקיד והגדלת אחריות. לצד הטיפול המסורתי בתפעול ובטיחות כלי הרכב והנהגים, עבר הענף גם תהליך דיגיטליזציה, הכולל תוכנות וכלים מתקדמים לניהול ציי רכב המציעים ממשקים חכמים שמטרתם לפקח על כל הביצועים והתחזוקה של צי הרכב והנהגים, על מנת להגביר את הפרודוקטיביות, לחסוך בהוצאות החברה ולעזור לעסק להתנהל בצורה חלקה ככל האפשר.

גם עבודתו של קצין הרכב השתנתה ללא היכר. ואת הימים שבהם הוא "טבע" בים של ניירת שהצטברה על השולחן, השקיע זמן יקר על טופסולוגיה, הקלדה והזנת מידע, מחליפות כיום תוכנות וממשקים שונים המייעלים את העבודה, מסייעים למעבר לתהליכי עבודה אוטומטיים רבים (לדוגמה, קבלה ישירה למערכת של חשבוניות מספקים), ומפנים לו זמן לטיפול במשימות חשובות הכוללות פיקוח רחב יותר על פעילות הנהגים בשטח וניתוח מלא של פעילות צי הרכב של החברה המאפשר בקרה על הוצאות התפעול, ייעול וחיסכון ניכר בהוצאות החברה. הרחבת תחומי אחריותו של קצין הרכב כיום מסייעת לו להיות בעל תפקיד משמעותי יותר בחברה, מה שגם תורם להפחתת הוצאות מיותרות, צמצום כוח האדם וייעול החברה.

קודם כל — בטיחות

כדי להבטיח את בטיחות הנהגים, מנהלי ציי רכב צריכים לדעת בדיוק היכן נמצאים כלי הרכב בכל זמן נתון. התוכנות החדשות המבוססות טכנולוגיית ה-GPS מספקות כיום מעקב אחר מיקום הרכב, מה שיכול להיות הישג מאתגר כאשר צי הרכב כולל מאות או אלפי מכוניות. החידוש העיקרי בתחום הוא התקנת חיישן המשולב במערכת האיתור, היודע לזהות תאוצות, פניות חדות או חזקות, מהירות נסיעה גבוהה וכדומה, שיחד עם הגדרת "גבולות גזרה" של נסיעה בטוחה מעניק ציון בטיחות בנהיגה לנהגים ומספק באופן אוטומטי למנהל צי הרכב דיווח מדויק על מידת הבטיחות של כל אחד מהנהגים המועסקים בארגון. התרומה של מערכת כזו לחברה היא כפולה: בראש ובראשונה, בטיחות הנהגים והמשתמשים בכביש הסובבים אותם באמצעות ניטור אונליין של נהגים מסוכנים או עברייני תנועה בעלי סיכוי גבוה למעורבות בתאונות דרכים; והשנייה היא חיסכון ניכר בהוצאות התפעול, כאשר שיפור תרבות הנהיגה ושימוש נכון בכלי הרכב מסייעים רבות לבלאי נמוך יותר וצמצום משמעותי של צריכת הדלק והחלפים, המתורגמים גם הם לחיסכון ניכר בעלויות התפעול.

התייעלות וחיסכון בעלויות

דווקא בימים אלו, בהם מתקשות חברות רבות בגיוסם של נהגי משאיות ואוטובוסים עקב מחסור, חשובים יותר מתמיד יעילות וניהול אופטימלי של יום העבודה שלהם, ועם זאת גם תגמול נאות ושדרוג תנאי עבודתם של נהגים טובים ומסורים. כך מרבית בעלי העסקים והחברות בישראל כיום אינם באמת מודעים לאופן ניצול יום העבודה של הנהגים שהם מעסיקים, ורבים חוששים כי לא פעם דיווחי שעות העבודה שמעבירים הנהגים אינם מדויקים, באופן שעלול לגרום לארגון להפסדים משמעותיים מדי חודש. הטמעת מערכת לניהול צי רכב מעניקה למנהלי צי הרכב רמה גבוהה במיוחד של שליטה ובקרה על רכבי החברה ועל הנהגים, מאפשרת איתור וניטור מיקום רכבי העסק בכל רגע נתון כמו גם זיהוי נהגים החורגים ממסלול הנהיגה המיועד, או נעדרים ממושכות לצורך סידורים אישיים בשעות העבודה וכו'. כך למעשה בחלק ממערכות ניהול ציי הרכב היום הרכב הופך למעין "שעון נוכחות" שבו המנהלים יכולים להגדיר כתובות מדויקות ולקבל דיווח מלא כאשר העובדים אינם מגיעים ליעד, ואף להתריע על נסיעה בכבישי אגרה מחוץ לשעות הפעילות או צריכת דלק חריגה מהמקובל.

דיאגנוסטיקה של תקלות בזמן אמת

אחת המשמעויות החשובות של השימוש בתוכנות ניהול ציי רכב חדישות נוגעת לחיתוך משמעותי של הוצאות אחזקת הרכב, המושגת על ידי הימנעות מהוצאות לא הכרחיות שניתן לבטל. כך למשל, המערכות יכולות להרים דגל על נהגים בעייתיים שנהיגתם עלולה לגרום לנזק לרכב או גורמת לצריכת דלק מוגזמת. המערכות החדשות, המתחברות גם למחשב הדרך של הרכב, אוספות נתונים שמשקפים את תקינותו בכל זמן נתון ושולחות לקציני רכב התרעות שיכולות להזהיר מפני כל תקלה, כבר בתחילתה ועוד לפני שהיא מחמירה, במהלך שעשוי לחסוך לחברה הוצאות יקרות ומיותרות במוסכים. לאורך הזמן מצטברים בידיו של קצין הרכב מאגרי מידע אדירים אודות כלי הרכב שהוא מתפעל, ועל מנת לנהל את צי הרכב ביעילות, הוא יכול גם להתמקד בהחלפה עתידית של כלי הרכב באלו שהתאפיינו בהוצאות האחזקה הנמוכות ביותר ובאמינות הגבוהה ביותר.